Küspeye iğne Bağlama!!!

Konu, 'İğneler' kısmında cemalsel tarafından paylaşıldı.

1. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    Arkadaşlar,kardeşim Resimdeki (resimler biraz net değil kusura bakmayın :( ) küspeyi almış.Onun Üstünde 6 tane misina ile bağlanmış iğneler var.Bu iğneleri oltaya bağlarken karışmaması (kullanılırken karışmaması) için onları nereye tutturmalıyım yardım ederseniz sevinirim.:confused:

2. cemalsel

cemalsel Cemal

Favori Kamış:
    Olta İle İlgili Tüm Malzemeler...
    En İyi Avı:
    1,5 kg kalkan
    Yetkililer Bu konuyu silerseniz sevinirim yanlış yere açmışım çok özür dilerim :(

Son düzenleme: 6 Temmuz 2007
  3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    cemal kardeş ilk başta hatanı söyliyeyim takımdaki iğne sayısı sirkülere göre 4 adeti geçemez takım içinse söyleyecek olduğum o pilastik aparatı çıkarıp 0.60 misineyi delikten birkaçkez geçirip küspenin dört tarafını sarıp iğnelerinide bu misinaya çok kısa kösteklerle bağlarsan ve uçlarına mısır veya solucan takarsan bazı göllerde iş yapar hem bu sayede iğneler karışmamış olurlar tabi bunlar benim fikrim bakalım diğer arkadaşlarımız neler diyecekler sana kolay gelsin kardeş

4. Baracuda76

Baracuda76

Favori Kamış:
    Daiwa Kamış, Silstar Cx80 Makina
    En İyi Avı:
    3.350 gr Aynalı Sazan
    Bu küspeli takımını sakın kullanma dipte takılma şansı en yüksek ve kopması da kolay küspenin erimesini de kolaylaştırmayan bir takım.

5. mustafadinç

mustafadinç

Favori Kamış:
    Fiber olta
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg
    Bırak dağınık kalsın öyle olunca balık eriyen küspenin parçalarını içine çekerken kancayıda yutuyor iyi yakalanıyor hoşçakal.

6. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Aynen mustafa kardeşimin dediği gibi iğneleri biryere takmana gerek yok, fakat araları çok sık, çifterli bağlandığı için karışma ihtimali çok yüksek iğneleri tek tek bağlarsan daha verimli olacaktır.

7. koray07

koray07 Koray

Favori Kamış:
    Ryobi 60, Virax Long Ranger
    merhaba arkadaşlar. yukarıda resimi verilen küspeli takımı ben de aldım denedim ama her seferinde dibe takıldı. bunu nasıl çekiyorsunuz anlamış değilim birisi anlatırsa sevinirim

8. maviçocuk

maviçocuk

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4.250 gr aynalı sazan
    en basiti ve en sağlamı;
    sallama kasnağına 0.70 mm momofilament misna sarın.ana bedene bir idam düğümü hazırlayın.o kayar zaten.işte o düğümün kaymayan kısmından başlamak üzere azırladığınız iğneli köstekleri bağlayın.mümkün metebe köstek boyları kısa olsun max 4 -5 cm yi geçmesin.sonra işte sabun kalıbı gibi kesilmiş küspe takozlarına demir testeresi ile misina oturacak kadar yiv açın.sonra küspeyi idam düğümüne geçirip sıkın.malzemeciden alınmış yukarıdaki resimdeki aparatlar çoğunlukla sorun çıkarır.(küspeleri delmeniz gerekir,küspe yarılır,suya girince şişer bu sefer suyun içinde bölünür vs.)
    isterseniz iğneleri yemleyipte kullanabilirsiniz ben bazen mısır takarım.ayrıca sallamayı suya ilk attığınızdan bir süre sonra çekip idam düğümünü biraz daha sıkın.zira küspe suyu yiyince erimeye başlar malumaliniz.bu nedenle idam düğümünde boşluk yuapar sıkarsanız çok iyi sonuç alır küspeyi sonuna adar kullanmı olursunuz.balık takılsa bile küspenin düşmediğini göreceksiniz.rüzgarlı havalarda küspe çok daha hızlı erir.o yüzden yarı saatte bir çekip küspenin durumuna bakmak faydalı oluır kanaatindeyim.
    malzemecilere para kazandırmaktan başka işe yaramayan bu gubidik düzenleri pek sevmiyorum kullanılmamasını öneriyorum.

rastgele

9. ikus26

ikus26

Favori Kamış:
    makaralı dip.
    En İyi Avı:
    3 kg sazan
    ilaveten

bisiklet iç lastiğinden halka şeklinde bir santim genişliğinde kesip idam düğümünü atmadan önce kestiğin lastikten bi delik açıp lastiğin tek tarafından geçir ve idam düğümünü ondan sonra at.. küspeyi idam düğümüyle sıktıktan sonra lastiğide küspeye geçirirsen hem küspe düşmez, hem iğnelerin ayrık bi şekilde durur. iğnelerinide 4-5cm uzunluğunda bağlarsan birbirirne karışmaz...