küçük midye ile mırmır avı

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında emre2626 tarafından paylaşıldı.

1. emre2626

emre2626 emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe adriatic 3,90
    Favori Makine:
    Blue Fish Eagle
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    arkadaşlar bi usta küçücük midye yavrusunu kabuğunu kırmadan iğneye takıyor ve mırmır alıyor sizce bu olabilirmi

2. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Kabuklu midye (sülünez de dahil) çipura avında kullanılan oldukça da verimli bir yöntemdir. Çipuranın çenesi bildiğiniz üzere mengene gibi, midyeleri sakız gibi çiğniyor. Ancak mırmırda kırıcı diş yok. Kumu eşeleyip böcek, mamun, kurt gibi çiğnemeden yutabileceği şeyler yer. Küçük de olsa midyeyi kırabileceğini sanmıyorum. Komple yutuyor desek, nasıl sindirecek? Bana pek olabilir gibi gelmedi açıkçası.

3. emre2626

emre2626 emre

Favori Kamış:
    Lineaeffe adriatic 3,90
    Favori Makine:
    Blue Fish Eagle
    En İyi Avı:
    kırlangıç 1.5 kg
    bu videoda

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Mırmır balığı,marmarada takoz boya geldimi (30 cm üstü) midyeye dadanır. Emre ninde gösterdiği gibi küçük yavruların olduğu kümelere sürü halde taaruz ettiklerine çokça şahit olmuşumdur.Geçtiğimiz yaz ,g.yalı ido iskelesinde,gecede yüzlercesi iskele ayaklarına olta atma marifetiyle tutuldular,mideleri küçük midye doluydu. Küçük kabuklu midye takmak yerine,midyelik bölgede midye içi ve teke çok daha iyi sonuç veriyor.Sonuçta hayvan kabuklu midyeyi yokluktan yutuyor,hazır soyulmuş löp ete daha hırslı vuruyor.

5. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Bende bandırma dalyanda kara midye içini kullaniyorum tuzlayip kurt yerine en büyük mırmırı (büyük ihtimalle şansa ) öyle yakaladim 1 kg 100 gr geldi :) ve o boylarda ağız yapisinin zımpara gibi sert olduguna şahit oldum bir çupra kadar olmasada midyeyle özllellikle ufak boylarla başa cikabilir bence