Kocaeli de Yayın balığı olduğunu bildiginiz göl

Konu, 'Göller, Barajlar ve Akarsular' kısmında Soulmoution tarafından paylaşıldı.

1. Soulmoution

Soulmoution Hamza

Cümleten selamın aleyküm abiler kardesler.

Yaklaşık 4 aydır başladım balık avlamaya. Turna hedefiyle başlamıştım. Ilk kamisim 3 metre civarı adını bilmediğim bir kamisti. O kamışla makarna yada mısır konservesi atıp ufak balık denk gelirse canlıya takıp turna hedefliyor ancak tatlı su levreği çekiyordum. Bu sayede levrek tatmış oldum. Küçük balık yakalama umudu ile attigim şamandıralı sistemle kiloluk kızıl kanat ve kara sazan avladigim ve tadına bakmisligimda oldu. Daha sonra ryobi 2.73 10 35 atarli bir kamış aldım ve o kamışla 50 cmden aşağı yakaladiklarimi salmak şartıyla bu güne kadar 15 turna alıp yemisimdir. Çevrem şuan turnalara fısıldayan adam diyor :) hal böyle oluncada hedefime ulaşmışken artık hedef değiştirme vakti geldi diye dusundum. Sıradaki hedefim yayın balığı yakalamak ve tatmak. Fakat kocaelide hangi gollerde yayın balığı olduğunu bilmiyorum. Turnalar hangi gollerde var hangisinde iriler hangisinde ufaklar var hangi golün neresinde ve hangi saatlerde çoğunlukla çıkar biliyorum. Fakat yayınla alakalı em ufak bilgim yok. Tek bildiğim 3lu kancaya ciğer takip derinliği dibe kadar verip şamandıralı atacagim. Fakat yayın olan göl bilmiyorum. Yayın olmayan göle gidip oltayı atip beklemem komik olur :) arkadaşım birisi yuvacikta turna var demişti spin kamışı aldığım ilk dönemm beni görmeniz lazım 6 saate yakın at çek yaptım. Sonra öğrendim ki turna yokmuş orda :) Aynı duruma düşmek istemedigim için yayın olan göl varsa söyleyebilirmisiniz bi yayın yakalayım. Şimdiden teşekkürler herkese

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Sende bu bal varken,yayınların efendisi diye seslenilmen yakındır.:D Gölü boşver,sapancada var ama sen sakarya nehrine git,köprü altı,akar bitimi,anaforlu dönerli ,inli oyuklu ağaçlı yerlere( 1-2 m derinlik olmalı) 0/5 nolu iğneli gezer kurşunlu takıma balık-yürek-sülük-vezir lokması-dana burnu-kurbağa vs. tak ve at (gece daha iyidir) rastgelsin;)

Nixdorf bunu beğendi.