Kefal Oltasına yem nasıl takılır?Yardım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında machiavelli tarafından paylaşıldı.

1. machiavelli

machiavelli Önder

Favori Kamış:
    2800028 TROLLING SET QUICK POWER KOMBO
    Favori Makine:
    SHIMAN HYPERLOOP 6000 FB MAKİNE
    Bir mantar ve mantara bağlı 7-8 iğneden oluşan olta tipinden bahsediyorum...Ayvalıkta avlayacağım oltayı... Yem olarak ekmek içi kullanacağım...

Bir gün sahilde -yemi(ekmek içi) takmayı bilmiyorum- iğneleri ekmek içine batırdım oltayı denize attım 3-5 büyük kefal ekmeği iğneden ayırdı ve gitti...

Sorum konununda başlığı...'' Kefal Oltasına yem(ekmek içi) nasıl takılır?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. eldvin

eldvin Erdoğan Özalp

En İyi Avı:
    30cm Lufer Familyası
    Önder kardeşim merhaba,

Keşke öncelikle kendini tanıtsaydın. Abimiz yada kardeşimiz oldugunu bilseydik bizde. Herneyse kendini tanıtman dileği ile.

Ekmek içi değil, Ekmek kabuğu kullanıcaksın kıbrıs oltasında. Ekmek kabuğunu eline al. Avcun kadar 10 iğneden 5 tanesini oltanın içinde tut sonra ekmeği sar. Geri kalan 5 tane iğneyide dolayarak ekmeğe sapla.

3. machiavelli

machiavelli Önder

Favori Kamış:
    2800028 TROLLING SET QUICK POWER KOMBO
    Favori Makine:
    SHIMAN HYPERLOOP 6000 FB MAKİNE
    sahildeki balıkçılar ekmeğin içini takıyorlar diye hatırlıyorum....

Yardımın için teşekkürler...

4. Sven

Sven Ali Yiğit Özkan

En İyi Avı:
    5710gr Levrek(ve hala canlı)

Önder ekmek içi sadece sarma tipi yani kıbrıs takımı kullanmıycaksan iş görür. Ve sanırım senin bahsettiğin şamandıralı takımda bu sınıfta. Ekmeği biraz elinde ezip hamur kıvamına getirdikten sonra 2 parmağınla kancanın sırtına ezerek yapıştırman yeterli. Kanca tarafı kabarık olucak ve biraz kabartılı durucak. Ve son olarak dediğin sistemde en fazla 4 iğne kullanabiliyorsun diye biliyorum. Yani tebliğler daha fazlası için yaptırım uyguluyor...

5. fish master

fish master ihsan yiğit

arkadaşım kıbrıs oltasını bende kullanıyorum ve 1 kiloyu geçkin kefal aldım.ilk önce ekmek içini mantara ekmeğin içi dışa gelecek şekilde sar ve üstüne iğneleri dola sonuncu iğneyi ekmekte geçecek şekilde manara batır, diğerlerini atırırsan bence daha iyi çünkü ilkte küçük balıklar geliyor ve didiklemeye başlıyor onlar yakalanmassa büyük balıklar saldırıyor ve hemen yakalanıyorlar.ama batırmassanda alırsın ama büyük balık alabileceğini düşünmüyorum.çünü kefal çok kurnaz bir balık

6. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Kendinden 11 yaş büyük birine arkadaşım şekde hitap etmen sitemizde hoş karşılanmayan bir durum.Lütfen bunu bir daha tekrarlama.Maksadı ne olursa olsun herkez yaşına göre davranacak.

7. fish master

fish master ihsan yiğit

öncelikle ben bir aile olarak gördüğümüz için birbirimiz böyle yazdım ama hoş karşılanmıyorsa bi daha yazmam.

8. sances

sances Sener Atmaca

Favori Kamış:
    Albastar Krokodil 2785 - 390 - 150/200 gr.
    Favori Makine:
    Albastar Score 50
    En İyi Avı:
    Hedef : (Kısmetse) Lüfer / Kalkan /
    Barış beye katılıyorum, aile bile olsak, büyükler ile küçükler birlirlerine hitap konusunda daha biraz daha dikkatli olsa bu tip uyarılara gerek kalmayacak.

9. erkanserp

erkanserp Erkan

En İyi Avı:
    İstavrit:)
    Takılmayın böyle ayrıntılara derim..

10. KULL64

KULL64 Emrah

Favori Kamış:
    Guan2000gr
    Favori Makine:
    Ticagt4000
    En İyi Avı:
    ...
    Ekmek konusunda bir fikrim yok fakat dusunursen palamut iciyle yakalamani tavsiye ederim.Benim dusuncem ekmekli kibris takimindan daha etkili.
    Uygulamasi: Balik hallerinden kolayca ve ucretsizce temin edebilecegin palamut organlarindan ciger kismini igneye takarak ( ignenin ucu gorunmeyecek sekilde) ve avlanacagin yere ortalama 2-3 kg gibi yine palamutun cigeri,bagirsaklari gibi organlarini serperek yada ince bir corabin icerisine (bayan corabi olabilir) organlari doldurup agzini misina ile baglayip avlanacagin yere indirebilirsin.Boylece avin sona erdiginde suya indirdigin corabi da geri alabilirsin.Verimli av yapabilecegini dusunuyorum bu yontem ile.Daha once uzun zamanlar kefal avlamisligim var Istanbulda ve kesinlikle hic elim bos donmedim.Sunu da belirtmeliyim ki birkac kez de istavrit filetosuyla iri kefaller tutmustum.Umarim isinize yarar.Rastgele...

11. ahmet35

ahmet35 ahmet

Favori Makine:
    el oltası
    kıbrısa iğneleri göstermeden ekmek içine dola ver denize abi gerisi gelir

12. playbera

playbera Berat

Benim bildigim kadarıyla bir ekmeğin içini dışa gelecek şekilde mantara sar sonra iğneleri üstüne sar son iğneyi mantara sapla ve doladigin iğneleri en son iğneyi sağladıktan sonra yukarı kaldır hepsini hepsi elinden geldiğince dik dursun ekmek zaten suda sistidi için kamufle olurlar.takim olarak da sana kendi takımımı tavsiye edeyim 18-20mm misinaya 30gr gezer kurşun ve altına sarmayı tak ve takım hazır .iyi avlar rastgele