Kayak Fishing

Konu, 'Tekne Donanımı ve Bakımı' kısmında uccrow tarafından paylaşıldı.

1. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra 10000 XSB - Shimano Biomaster C5000 FB
    kayakçılara selam. 2 gündür kayaktan başka birşey düşünemiyorum :) istanbul'da nerede bulabiliriz ? Orofin isimli şirkete baktım wildernes systems kayakları satıyor fakat fiyat ve stokla ilgili bilgi sitelerinde yok. Aklıma takılan modeller tarpon 140 ve commander 140 angler. yurtdışı tavsiye satış fiyatları 1000 $ civarı.

Türkiye'de temin edebileceğim başka markalar var mı ve nerelerden bulabilirim ? İnternette fazla bir bilgi bulamadım. Bodeka'nın sitesini forumlarını inceledim. Gezi amaçlı kayak kullanıyorlar ve kullandıkları kayakların hepsi içine oturulan cinsten. Onlar da balık için uygun değil. Yardımlarınızı bekliyorum.

2. utatuka

utatuka Utku A.

Favori Kamış:
    kamışım kırık
    En İyi Avı:
    istavrit... 15 gram
    selam

Ben yeni olduğum için konuya geç katıldım... güle güle kullan...
    Bu arada kano buzda gitmiyor mu?
    Buradan bir karabaş yollayabilirim çeksin diye... ya da ben bi keçi alacağım köy evine istersen sana da alayım...
    keçi kano raki ve balık...Ah şu çılgın Tüüürrrkleeer!

3. cihanekici

cihanekici Cihan EKİCİ

slm

istanbul Forum'da decathlon mağazasında bazı modeller var istersen oraya bir bak ben güzel modeller gördüm.

4. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Shimano Speedmaster Power Game - Shimano Nexave BX Surf - Lineaeffe Prestige 7000
    Favori Makine:
    Saol Cihan. Ocean Kayak marka kayak almak için hangi firmayla muhatap olmalıyım acaba ?

5. JASH

JASH coşkun

merhaba emir bey,tarpon 140 modelini alalı birbuçuk yıl oldu takribi ,birçok kez doblo marka arabamın üzerine sabitleyip denize çıktığım oldu,öncelikle amatör balıkçılık bir tutkudur benim için,kanoyla amatör balıkçılık ise daha da büyük bir tutku oldu,gerçi herkes size manyakmı bu der gibi bakıyor ,birazda kıskanıyorlar gibi,özellikle arabanın üzerinde şehirde yol alırken,ama bu güzel iki sporu birleştirip yapmak için bayağı bir özveri ve boş vakit gerekiyor,ama denize açıldığınız da kendinizi öyle bir özgür hissediyorsunuz ki,denizin bir parçası oluveriyorsunuz.Her zorluğa değer inanın.
    Konu çok derin ,sorduğunuz sorulara gelince 1250 dolar civarı orofinden aldım,ben aldıktan sonra fiyatlarını takip ettim,artmaya başladı,bu fiyatın içinde bir adet kürek,ruder ve tekerlekli çekme aleti (chart) da dahil di,antalya ya da kargo ile 140 liraya gelmişti.harmony sitesinden istediklerinizin çoğunu orofinden cem bey getirtebiliyor,gümrük izin vermiyor bazılarına.
    Edindiğim tecrübeden yola çıkarak en önemli konular;
    1. oturduğunuz sit on top modelinin oturak düzeni;tarpon modellerinin phase 3 sistemi çok kullanışlı ve yararlı ,özellikle sırtınızın desteklenmesi gerekiyor,yoksa uzun deniz sefası bel ağrılarına sebep veriyor,ayrıca kanonunuzun dengesini de çok etkiliyor sırtınızı dayadığınız şekil ile ayaklarınızıda ruder'ın pedallarından güç alarak daha kolay kürek çekerek yol katediyorsunuz.
    2.güvenlik,yani denge antalyanın her mevsiminde denize açıldım,bir nevi açık deniz gibi oluyor özellikle kışın öğleden sonraları dalgalar rüzgarın artmasıyla bir anda büyümeye başlıyor,o zaman biraz tedirginlik oluyor,çünkü kano dalgalar ne kadar büyük olursa olsun burundan dalgaya istediğiniz gibi girin sadece poponuz islanır,dalganın üzerinden çok rahat aşarsınız,fakat dönüş yolunda dalga arkanızdan yükseldiği için bir nevi sörf yapıyorsunuz gibi oluyor,ama kano birsörf tahtatası gibi davranmıyor,arkanızdaki erzak bağlama bölgesine dalgadoluveriyor dengeniz kolayca bozulabiliyor,iki kez devrilme tehlikesi atlattım,dalgaları burundan alıp sizi karaya doğru sürüklemesini sağlamanızdan başka çareniz yok eğer dalgalardan daha hızlı kürek çekemiyorsanız,bir diğer yöntemde yan yan veya çaprazlama dalganın yönüne göre durmak ,bu da sizi karaya doğru sürükler işin bir diğer noktasıda dalgaların patladığı akdeniz sahillerinde karaya çıkmak.
    3.denize açılmak ve karaya devrilmeden ayak basmak,akdenizde kuytu dalganın giremeyeceği koylardan açılmak ve geri karaya çıkmak çok kolay ,hiç sorun değil.Ancak dalganın patladığı daha doğrusu kırıldığı kıyıya 2 metre olan mesafeyi aşmak zor oluyor ,birde orada devrilme tehlikesi var açılırkende karaya çıkarken de uygun anda hazır olmak ve var gücünüzle kürekçekmek gerekiyorki,bir sonraki dalga gelip orada kırılmadan ,aynısı karaya çıkarken de geçerli dalgadan daha hızlı olmak ve iki dalga arasında ok gibi karaya hızlıca cıkıp kanoyu karaya çıkarmak gerekiyor,tecrübe edilmiştir bütün oltalar suyun dibini boylamış ben bir yanda kano öbür yanda fena tokat yemiştim dalgadan :)
    Dediğim gibi konu çok geniş tecrübeler hata yaparak kazanılıyo,dah bir çok hatam oldu,seve seve her konuda cevap verebilrim,fischfinder ,kamış seçiimi,malzeme depolama,güvenli yol alma ve ekipmanları,çapa vs.

6. emir şengezer

emir şengezer emir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Coşkun Bey üşenmeden uzun uzun anlattığınız için teşekkür ederim. Fakat ben bunu yeni görüyorum kusura bakmayın.

Kafamda 160 modeli var halen. Tek çekincem yaklaşık 5 metrelik ve 35 kiloluk (ıvırzıvırla 40 kg) kayağı tek başıma bodrumdan çıkartıp tekerlekli sistem kullanarak yayan olarak sahil yolunu geçip yaklaşık 300 metre yol katettikten sonra suya indirmek ve dönüşte yorgun bir halde aynı işlemin tersini yapmak. Küçük bir marinamız var sahilde orada bırakmaya da pek içim elvermiyor ve ekstra masraf zaten. Şu işi yapacak bir arkadaşım daha olsaydı belki her şey daha kolay olurdu :( arkadaşlarıma duyurulur :D

7. SazanAvcisi

SazanAvcisi Enes Bozkurt

Favori Kamış:
    liffea carbon 4.20 spirit surf Liffea Turna Fress 4.20
    Favori Makine:
    Okuma Salina 2 1600 Okumuma Trio 30S 12 kilo Cekerli
    En İyi Avı:
    Kısmetse lüfer;istavit 6 kilo ;izmarit 11 tane :D;kırlangiç 1 tane;sazan bıyıklı 1.5 kg;1 tane gümüş
  8. Angelus

Angelus Yıldıray Yıldırım

bir süredir bu konuyu ilgi ile takip etmekteyim. açıkçası amerika ve yeni zelandada imalatı yapılan ve oldukça fonksiyonel olan benzer ürünler var. özellikle de pedallı olup kullanımı daha kolay ve pratik olanlar mevcut.
    orofinin web sitesine baktığımda pedallı model göremedim.
    ekleyeceğim linkteki pedal türünde bir pedal getirtip montaj işleminde de yardımcı oluyorlar mı merak ettim ?

http://www.hobiefishing.com/mirage/mirage-pro-angler-14/

https://www.youtube.com/watch?v=67NwHYL9hao

9. Angelus

Angelus Yıldıray Yıldırım

Ankarada satışını yapan bir yer buldum.
    fiyat da oldukça makul. detay ile ilgili sorular da sordum ama daha yanıt veren yok. yerinde gidip görmekte ve detaylı bilgi almakta fayda var bence...

http://ticiz.com/p630554-hobie-mirage-pro.html

10. baystatesports

baystatesports SITKI CEMAL YUCELER