kasna ve alabalık için makine tavsiyesi

Konu, 'Makineler' kısmında nester tarafından paylaşıldı.

1. nester

nester Ersin

sezonun kapanmasıyla birlikte bazı eksiklikleri gidermeye birazda takımları modernize etmeye kara verdim.özellikle alablık ve kasna için uygun olmayan ekipmanları kullandığımı faark ettim bunun üzerine tavsiyenize ihtiyacım var. küçük hatta çok küçük kalibreli 1 den fazla rulamnı olan ve devir sayısı 5.0 ve üzeri makine aramaktayım.tavsiye edebilceğiniz bu özelliklerde makine varsa çok sevinirim.(500-1000 lik kalibre özellikle aradığımdır)

2. Emrecan Kaya

Emrecan Kaya Emrecan Kaya

Favori Kamış:
    Okuma Dead Ringer-258 12/45 - Okuma Salina Seaspin 240 10/40
    Favori Makine:
    Okuma Safina Pro sPa-25 - Okuma Ceymar 25
  3. 24hako24

24hako24 Ömer

Favori Kamış:
    SHIMANO Alivio Cx
    Favori Makine:
    Shimano Nexave 1000 FC
  4. nester

nester Ersin

Cabelas 500ulx nasıl bu markayı çok duydum bu makinayı kullanan var mı acaba . Küçük güçlü hızlı bişe olsa hiç fena olmaz

5. gümüş06

gümüş06 Ahmet YABACI

daiwa exceler 1000x
    bende kasna avında
    kullanıyorum.çok şık makina.:)

6. nester

nester Ersin

Hocam daiwa nın kalitesine şıklığını diycek yok da bu modelin devri biraz düşük geldi bana

7. poyrazoruc

poyrazoruc Uğur YILMAZ

Favori Kamış:
    AMUNDSON KUDOS EXPERT
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra C14 5500 XSA
    En İyi Avı:
    4.8Kg KALKAN
    Shimano Sienna 500 FD

Shimano Sienna 500 FD Olta Makinesi 3+1BB

Not : Netten alışveriş yapmadan önce muhakkak telefon açıp teyit alalım.O sebeble link vermiyorum.:confused:

Oyuncak gibidir kendileri.Bu makineyi gören herkesin yüzünde hemen bir gülümseme belirir.:D

Benim gibi marka-model değilde işin mühendisliğini öğrenmeden almayanlar takıntılı tipler için çooooook titiz bir seçimdir.

Osilasyon dişlisi ve kılavuzuna paralel osilasyon stabilizator shaft mili olan ender makinelerden biridir.Lrf ve tatlı su spin avlarımda vazgeçilmezimdir.

Şiddetle tavsiye olunur.:thumb:

8. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek
    LRF için abu garcia cardinal 5 stx kullanıyorum( balık vurmadı daha gerçi az kullandım ) güzel makine. Seçenekler arasında bulundurun derim

9. nester

nester Ersin

Bunun devri düşük ama yapçak bişe yok 5.0 üzerinde devirli makine bulmak zor gibi. Ben tabiri caizse atom karınca bişey arıyorum. Okuma flame fena değil di ama hem kalibresi fazla hem tırmanan dolarla birlikte fiatının çok artmış olması nedeniy ondan uzaklaştım.ama bu makina fena değil 4.7 ile 5.0 ve üzeri devirlerdeki makinalarla kıyaslandığında arasında ki fark görmezden gelinir mi işte orasını düşünmek lazım.

10. nester

nester Ersin

bu makine istediğim gibi görünüyor.peki hocam nasıl sizce makine çok mu ufak.yada 2015 modelleri mi beklemeliyim:)

11. Allochthonous

Allochthonous Kemal

ebayden alırım derseniz shimano sahara 500hg tavsiye ederim 180-190 tl gibi bir fiyata geliyor.

12. HastaRuH

HastaRuH Erkan

En İyi Avı:
    55cm zargana--60 cm Lüfer (Kofana)--70 cm 3.750 gr Levrek

Makinelerden biri Shimano sephiha 3000 diğeri shimano stradic 4000f modeli büyüklüğü iyi. Bir kafada 0.10 power Pro var 120 metre sanırım nerdeyse tamamını aldı. Ayrıca akışı oldukça iyi. Dün Deniz'de bir poşet gördüm LRF takım ile alayım dedim yanı abu garcia 5 ile sürekleye sürekleye çekti. Servis ve yedek parça için işim düşmedi nasıldır bilmem. Ama alabalıkta misinan iyi ise 3 kg drag exage ile nasıl 6-7 kg balık alınıyorsa Buda alır bence drag 2.9 kg misinan Sağlam olsun yeter.

13. fatih

fatih fatih gürtekin

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    nızı salın gitsin seneye daha büyüğünü yakalarsınız.
    hocam uretilmiyor artik sanirim.