Kasna için Spin takımı

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında GökTürk76 tarafından paylaşıldı.

1. GökTürk76

GökTürk76 Serdar

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Hayir Serdar abi spin kamışlardada uygun fiyatlı ürünler var mesela benim ilk spin kamışım okuma gforce 2.70 istediğin agirlik aralığini boyu seçersin ona göre sipariş verirsin. Avlandığin merada yer darlığı ağaç dalı vs varsa kısa kamış yararınıza olacaktir ama uzun kamışın eriminden birkaç metre kısa gidecektir

3. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım
    makina seçimi yanlış bence 1000 veya 2000 lik makinalardan tercihiniz olsun. Kamış için ise düşündüğünüz yeterli ama 1.80 cm kullana bilirsiniz.

rastgele...

4. GökTürk76

GökTürk76 Serdar

Yorumlarınız ìçın teşekkürler teleskopık kamış aldım tam takım onunla şamandıralı av yapmaya çalışıyorum tabı sonuç alamıyorum.. yanımda mıllet tırıvırıyla 5-5 çekıyor bulaşmak ıstemıyorum tabı.. 2. düzenek íçïn bütçem dar malum öğrencîyîz durumu hooked şımdı bırşeyler buldum olur dersenız almayı düşünüyorum daha bunun sahtesı kaşığı var olmasa artık akvaryuma dîp oltası atarım :D ıdare ederım.. avlanacağım yer dere gìbì yosunlu karışık 10 metre genîşlık.. Not: Tabletten yazıyorum küçük İ hata verîyor..

Makîne; http://www.hepsiburada.com/okuma-revenger-25-olta-makinesi-p-HBV000001JWGO?magaza=Hazirolta

Kamış; http://www.hepsiburada.com/remixon-flex-spin-kamis-p-OUTPR155577

Mısına; http://www.hepsiburada.com/okuma-ch...ker-0-25mm-p-OUTCENG51184298?magaza=Hazirolta

mısına cok pahalı geldı orta yollu tavsıyeler fena olmaz.

Çok araştırdım fïyat performans olarak en verìmlì SPİN takımı böyle oldu.

5. GökTürk76

GökTürk76 Serdar

Cevabın ıçın teşekkür ederìm hazır takım buldum onu alacağım büyük ıhtımal.. yada vazgeçerìm spìn olayından..

6. guney

guney Güney

En İyi Avı:
    dostlarım

öncelikle tırıvırı konusunda yanıldığınızı belirteyim. tırıvırı balık konusunda yemli oltaları geçemeyeceğini iddia ediyorum. özellikle kefal avında... işi ileri götürüp tek iğneli hassas şamandıralı bir oltalı birisi, 1, 2, 3, tırıvırılı olta takımı olan birisini şahsımca balık adet sayısında geçer... yeterki suyu bil , kefali tanı...

takım konusunda benim kullandığım takımlar da hep cüzii fiyatlarda ... remixson 15 tl lik makinası var. kefal için amerikan levreği için kullanıyorum. üzerinde 0. 20 misina var. kamış alba star ın 4 sene önce 20 , 25 tl ye aldığım iki parça 1.80 lik kamışı var. diskover in 15 tl lik 2. 10 luk katlanır kamışını kullanıyorum şamandıralı takımımda vs...

tabi bu arada kalitesi iyi takımın kullanması da ayrı bir zevk.. (bazen arkadaşların malzemelerinden kullanıyoruz. :D) ama olmayınca olmuyor... ben bu takimlarla da balık işini zevkini alıyorum...

Rasgele...

7. GökTürk76

GökTürk76 Serdar

Keşke nasıl yapılacağınıda söyleseydınız bende eksık olanı bulurdum konu çözülürdü..Neyse artık vazgeçtım kasnadan :) kolay gelsın..