Karides ile sahilden kıyıdan ne çıkar?

Konu, 'Yemler ve Yemleme' kısmında Girdap tarafından paylaşıldı.

1. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Takim 3 dipmi? Cok balikkacirdiysan igne falan olabilir sorun.

2. xco

xco sercan

takım uç kısımda bir igne dipte ortada gezer kurşun kurşundan sonra bir igne daha

3. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Ben gezer kursunlu tek igneli takim kullaniyorum.Mustad 2-3 veya 4 no.Bronz yada siyah capraz igne.Kostek boyu cok uzun olmasin=))Rastgele

4. xco

xco sercan

ah bağlamasini bilsem kendi takımımı kendim yapacamda :) malesef av malzemeleri satan yerlerden çeşit çeşit alip deniyorum

5. Yenerbey31

Yenerbey31 Levent AKSOY

Favori Kamış:
    Seytan oltasi
    Internetten youtube veya dailymoition dan bulabilirsin nasil baglanir kanca misina firdondu kostek.Bende oyle ogrendim.En iyisi kendin yapmak=))

6. xco

xco sercan

öğrendim sonunda hatta gittim sırtı çentikli igne aldim onunla bir takım yaptim taktıgım yemler kolay kolay çikmiyor şimdi :)

7. teknisyen01

teknisyen01 hasan

En İyi Avı:
    900gr
    dostum benim gibi taze karides bulma imkanın yoksa eğer yapacağın tek şey karidesi alıp buzunu çözüp sonrda takacağın şekilde kes ve daha sonra o karidesleri yemek tuzuna yatır üstünde tekrar tuz koy 1 gün beklet ertesi gün bak bakim karidesler kancandan düşüyormu
    Taş gibi oluyor hemde,dayanıklı oluyor avdan döndüğünde tekrar buzluğa koyabilirsin,giderken buzunu çözüp kullanabilirsin hiç bişey olmaz

rasgele..

8. kibrislibalikci

kibrislibalikci ALI GUL

Favori Kamış:
    shimano
    Favori Makine:
    shimano tyrnes
    En İyi Avı:
    4.5 kilo cod baligi
    gulmekten oldum ya (YAZDIKYA ADAS OKUMUYORSUN GALIBA) :)

9. Evrim

Evrim evrim

En İyi Avı:
    750 gr çipura.
    Vedat Abayaoğlu ağabeyden öğrendiğim sistemi bir süredir kulanıyorum çok ama çok memnunum karides taze degılken olmaz dıye bısey yok kesınlıkle. Kabuklarını soyduktan sonra bır gazete kagıdına serıyorum uzerıne recel yapar gıbı sekerle kapatıyoruz 2 3 saat sonra hafıfce durulayıp tuzluyoruz ve gazete kagıtlarına sarıyoruz bu sekılde karıdesın ıyıce suyu alınmıs oluyor ve gazeteye sarılı sekılde buzluga atıyorum o kadar kat gazetenın ıcınde buzlanmıyor da Sonra ordan cıkarıp bı kaba koyup ava gıdıyorum ve balıkların yeme saldırmasından fazlasıyla memnunum .Ayrıca iğneden cıkması ımkansız denebılır bu ıslemlerden sonra, hatta avlanırken aynı karıdesle 4 5 balık tuttugumu bılırım cok derıne yutmadıysa agzından cıkarıp hala takıyorum iğneye o kadar sağlam oluyor. sımdı denemek ıstedıgım bırsey kucuk ıskarta balıkların ıcorganlarını cıkarıp bı bulamaca cevırmek ve karıdeslerı bu bulamacın ıcınde hafıfce yogurmak.

10. defjay33

defjay33 Hakan

Favori Kamış:
    Shimano Alivio AX 10000- Shimano Catana CX 240
    Favori Makine:
    shimano EXAGE 3000 fb
    En İyi Avı:
    3 kg Karakulak, 1 kg levrek
    Kesinlikle katılıyorum...

11. hapy08

hapy08 MURAT

kesinlikle haklısınız silikon gibi oluyor yem bende bu şekilde kullanıyorum...

12. Mırmırcı28

Mırmırcı28 mehmet

Karidesleri ayıklayıp kancanıza göre doğrayın sonra buzluğa atın.Ava giderkende ufak boy bardak termosın içine koyunki çözünmesin. Avlağa vardığınızda buzlu şekilde kancaya takıp sallayın oltayı.Bu şekilde istediğiniz kadar sert atın karidesler düşmeyecek ve denize girince çok kısa süre içinde çözüneceğinden bir problem olmayacak. Bu yöntemle izmarit mırmır kefal eşkina istavrit hepsini aldım.Diğer türlü sert atışlarda taze karides dağılır gider kancada durmaz eziyet çekersiniz.

13. ArdaCLA

ArdaCLA Arda er budak

Yem ipi kullanabilirsin. Kabuğunu falan soymanaya gerek yok doğal görüntüsünü bozmadan iğneye oturtup yem ipi ile sıkıca sarıp öyle dene.