Karataş/ADANA Kıyıdan veya Tekneden Av

Konu, 'Bölgeler' kısmında muskar tarafından paylaşıldı.

1. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    eywallah kardeş sana uyarsa bana uyar ancak bu karataş olayı benim kafamı karıştırıyor sonuçta balıkla anlaşmamız yok ama bile bile de lades olmak istemiyorum

2. LapinCash

LapinCash

Abi yazın gittiğimde kıyıdandapek bişe alanlar yoktu açıkçası.Ama yerlerini ilen olursa süper olur.Yani bazı yerler var iyi balık yapıyor.

3. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    işte orayı bilmek lazım bir de anladığım kadarıyla karataş yumurtalık a göre dalgalı buda dezavantaj demek benim için gerçi dalgakıran varmış ama orada da balık bırakmamışlardır zaten. zemin kayalık olduğu için zargana topu veya şanadıra ile avlanıldığını okudum yapmayı düşündüğüm ava pek uymuyor. ama genede gider dener bakarız. pek kısmetli olduğumu söyleyemem ama ne zaman ne olur bilinmez.

4. LapinCash

LapinCash

Abi avlanılar yerler genelde kayalık.Yani ufak tefek gördüm ben ama abi ben pişman oldum ama anlatayım biz üst komşuyla ağ atmaya gittik tabi tebliğ felan bilmeyiz.Bir gecede 100 tane balık çıktı 60 kefal 15 levrek 10 çipura 1 mırmır 5-6 dil balığı ama oltayla mesele.Birde oltayla avlananlar genelde yumurtalıktalar.

5. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    evet bende yumurtalık düşünüyorum açıkçası

6. LapinCash

LapinCash

Birde karataşta şöyle birşey var 70 metre yüzerek git gene deniz 1,5 metre.Yani uzağa atsak bile ablık bulamayız kolay kolay.
    Ama Mersinde felan suya gir su dizlerini geçmeden balık geliyo.

7. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    evet bozyazıda birkaç metre ilerimizden çipura almıştık 2005 te

8. LapinCash

LapinCash

Abi bi ekmek parçası atıyosun 800-900 balık aynı anda atlıyor.
    Gözlerim kamaşıyodu ama balıkçılıkla aramız yoktu bi abi tutuyodu ona yalvarıyodum banada bi olta ver diye hep balığa giderken yakalıyodum oda dönüşte diyodu hep unutuyoduk.Sonra salyangozlarla oynarken bi baktım 2 tane balık tutmuş geliyodu evine gittik verdi bi tane öyle başladık olaya.
    Oda buzluğunu gösterdi balık kaynıyodu merdine götürecekmiş , sahilde avlanıyo 1 hafta sonra şehirde yiyo , iyi iş valla :D

9. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    iki sene önce bir defa bana da denk geldi böyle bir balık boluğu. erzin plajında ağustosun sonuydu öylesine çıkmıştık ava ama hayatımın avı oldu bir anda.

10. LapinCash

LapinCash

Hatay Erzin değilmi oraya her yaz gidiyoruz ac suya ama son 2 yıldır gitmiyorum sıkıcı oluyor İçme diyolar gittiğimiz yerin adına.
    Arada denize gidiyoruz onun için gidiyoduk şimdi oda yok :D

11. yaban-cı

yaban-cı Koray

Favori Kamış:
    D.A.M E-MOTION 270
    Favori Makine:
    SHİMANO SEİDO 4000 FA
    En İyi Avı:
    sabır...
    evet hatay erzin orada çok güzel av almıştık

12. mimar38

mimar38 Mustafa

Selamün Aleyküm. Konuyu hortlatacağım biraz :))) Bu haftasonu tekneden balık avı için Adana'ya gitmeyi planlıyoruz bir arkadaşımla. Formun ilk sayfasındaki yazıları okudum az çok. Öncelikle arkadaşımla benim istediğim şöyle dolu dolu bir av yapmak ve lezzetli balıklar tutmak. Biz yumurtalığa gitmeyi düşünüyorduk ama sanırım bu konuda Karataş bu iş için daha ideal. Sizce Yumurtalık mı Karataş mı? Bir de bu sıralar istediğimiz avı gerçekleştirebileceğimiz bir bölge söyler misiniz? Bir de tekne kiralamada yardımcı olabilirseniz sevinirim. Biz çoğunlukla barajlarda, tatlı sularda avlanıyoruz. Tekne avında kullanacağımız takımlar, yemler neler olmalı? Bilgi verebilirseniz çok ikrama geçer. Hayırlı günler.

13. mimar38

mimar38 Mustafa

Yardımcı olacak kimse yok mu?

14. radres37

radres37 Serdar

Merhabalar. Karataşta kıyıdan dip oltasıyla nereden avlanmak uygun ve ne yem ile ne alabiliriz. At çek bir kaç kez denedim ama başarılı olamadım. Çok sabır gerektiren bir iş.

15. Darkoteam01

Darkoteam01 Mehmet

Adana karataş

Arkadaşlar bu haftasonu karataşa gitmeyi düşünüyoruz Harbiş plajına git dediler, Bu mevsimde ne tür balık çıkar, yem ne kullanmalıyız, olta takımımız nasıl olmalı ? Bilgilendirirseniz memnun olurum, hayırlı cumalar