Karaköy iskelesi

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Okan Sezer tarafından paylaşıldı.

1. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Okan abi bu konuyla ilgili ve çok yetkili bir dostun yardımcı olacaktı ne oldu ?? :) sanırım bir değişiklik yok oradaki pisparkın mekana çöreklenmesi durumunda :(

2. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde

Söz konusu pispark olunca kimse bulaşmıyor . Malesef.

3. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Anlaşılmıştır abi, Allaha havale ediyoruz o zaman...

4. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b

gelen cevap

Başvurunuzla ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan İspark A.Ş. ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir; "Bahse konu olan alanda hem yaya hem de araç güvenliğinin sağlanması için kıyıya belirli mesafe uzaklığa araç park demirleri konularak araçların kıyı bitimine yaklaşması engellenmiştir. Belirtilen demirlerin teslimi yapılmış olup, montajı gerçekleşmiştir. Bu alanda balık tutulmasının yasaklanması hususu İSPARK yetkisinde bir konu değildir."

av yasak değildir isparkcılar oraya araç parkedemez şeklinde anladım doğrumudur?

5. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Av yasak değildir , pisparkçıı sana karışamaz ama 2 metreden oltayı nasıl sallarsın bilmem diyor ...

6. omeryucee

omeryucee ömer yüce

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf
    Favori Makine:
    Daiwa Windcast X5000
    En İyi Avı:
    İstavrit :) + 2 sarıkanat+4 sarıkanat + 4 sarıkanat daha-tek seferde 4 PALAMUT :)
    bugün olay yerini inceleme fırsatım oldu millet tutuyor bayaa kalabalık var, araba çekilmemiş yerlerde gayet rahat araba çekilen yerlerinde araları olta atan insanlarla dolu.
    Orada balık tutulamaması en ücra köşeleri bile değerlendirme fırsatı sunmuş insanlar iğne deliği bulsa oltayı sallamış gibi gördüm bugün ve balık da kraca ve normal boy bayağı çoktu, vapurla kıyıya paralel atanlar bile full dolu olta çekiyorlardı reeling

7. king_barracuda

king_barracuda

bende ayın 8 inde ordaydım 2 gün önce tutulanların normal boy olduğunu pek söyleyemem . %90 kıraça.

8. fuatbalkanli

fuatbalkanli Fuat Balkanlı

Favori Kamış:
    Shimano Beastmaster DX 4.30 - okuma salina seaspin 2.85cm
    Favori Makine:
    Shimano Alivio 10000FA - Okuma Salina pro spa 40
    cumartesi sabah kameradan baktım park etmis araba yoktu ve full oltacı vardı sanırım ispark geri vites yaptı

9. Guray.85

Guray.85 Güray

Favori Kamış:
    Lineaffe s- flex 15 kilos 250gr. 4.20m. kapalı;145 cm surf kamış.
    Favori Makine:
    banax 4000
    En İyi Avı:
    45 cm palamut 740 gram.
    Dun pazar olmasına ve kalabalık olcagını bıle bıle gıttım karakoye ama oncesınde kameralardan baktm olta atanlar vardı bende gıttım salladım oltamı rahatca karışan yoktu arabalar azdı park yerı bosyere araba gelse dahı ıkı arac arasından atısımı yapıyordum arac sahıbı gordugu halde bsey dıyemedı koymasaydı dımı :) sonuc olarak kıraça bollugu vardı buda bana gore degıldı ıstavrıt çaparıse sarıkanat gelıyordu rapala ile lufer sarıkanat alanlar oldu bende bıraz gec gıttıgım ıcın fazla verım alamadım dondum ..

10. rastgele05

rastgele05 BÜLENT TOSMAK

Favori Kamış:
    micthell privilege 4.30
    Favori Makine:
    balzer metallica 760 br
    En İyi Avı:
    1 1,5 palamut
    Yakında orayıda kapatırlar birader merak etme sen denizi doldurular otopark yaparlar ispark nekadar karlı bir şirket olduğunu tahmin edebiliyormusun yasal deynekçiler

11. rastgele05

rastgele05 BÜLENT TOSMAK

Favori Kamış:
    micthell privilege 4.30
    Favori Makine:
    balzer metallica 760 br
    En İyi Avı:
    1 1,5 palamut
    benim anladığım biz buraya araçlar park ederken deniz uçmasın diye demir koyduk sen de araçların arasın da balık tutabilirsen tut ayrıca oraya araç park edenlerin aklına yanayım tuzlu su araça zarar verir.

12. rastgele05

rastgele05 BÜLENT TOSMAK

Favori Kamış:
    micthell privilege 4.30
    Favori Makine:
    balzer metallica 760 br
    En İyi Avı:
    1 1,5 palamut
    birader "çapari" rumuzlu arkadaşın bunları anlaması için istanbulda yaşaması lazım
    sen istediğin kadar yaz bursanın nüfusu ne istanbulun nüfusu ne heralde istanbulda balık tutanlarla bursanın nüfusu eşittir. Orada avlak dersi yoktur diye tahmin ediyorum.

13. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    güzel bir tespit bence 3 aşşağı 5 yukarı varızdır o kadar :) ( Bursanın nufusu 2 milyon 688 bin 171 kişi)

14. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )

Neyse...yorum yok

15. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Mesele kesinlikle kişisel değil , en büyük makina ve olta üreticilerinin size özel ekipman geliştireceğiz diye geldikleri , ve buradan bize iş çıkmaz (beceremeyiz) diye geri gittikleri yerdir boğaz.

Ayrıca boğaz şeridinde , öyle kartpostallardaki gibi piknik yerleri ve yaya olarak dolaşılacak yerde yoktur. Ben çoluk çocuk bir yere gitmek istesem gideceğim son yerdir konuştuğumuz yerler. Birçok koruluk ,çamlık ve mesire yeri varken o kalabalığa sokmam ailemi. Ve oradaki en son tehdit balıkçılardır. Diğer tipleri görseniz tek başınıza bile gitmek istemeyeceğiniz yerler vardır İstanbul'da. Karaköy'de onlardan biridir.

16. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )
    Dediğim gibi yorum yok abi..Ama bir gün denk gelirde olta atan biri cocuğuma yada bana zarar verirse o zaman gazabımdan korksun...Bol avlar..

17. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Allah korusun tabi kimse istemez de çocuklarımız için tek tehlike olta atanlar değil ki.. en basitinden şimdi uzaktan kumandalı helikopterler var 5-6 yaşında çocukların elinde kumanda indir kaldır yapıyorlar filan.. ters rüzgarda birinin suratına çarpsa öldürmez belki ama Allah korusun göze geldimi iğneden daha çok hasar bırakacağı kesin..

18. Okan Sezer

Okan Sezer Okan Sezer

En İyi Avı:
    Henüz denizde
    Hepimizde olduğu gibi , çocuğunu korumak senin işin . Tehlike arzeden yerlerde dolaşmazsanız risk azalır. Hepimiz onlar için yaşıyoruz.

Kendin yaralanma mevzusuna gelince , eline iğne oturmamış , kazağında montunda iğne deliği olmayan bizden değildir :)

Gaziler gibiyiz yara bere :)

19. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Değişen bişey yok gibi, bu görüntüyü az önce aldım, yorumsuz..

20. ozkan_askan

ozkan_askan ÖZKAN AŞKAN

Favori Kamış:
    Alba star 3,90 - Alba Star İstanbul 1942 4,20 cm. D.A.M 2,70 cm. telespin, Alba Star Apache 2.40cm
    Favori Makine:
    Okuma Boxter 65 , Alba Star KK 55 , Lineaeffe rapid seal fd 40 , shimano hyperloop 25
    araçlar resmen suya düşecek kadar yakın duruyorlar. Bari 2-3 mt. arada boşluk olaymış iyiymiş.