Kamışlar, surf atçek spin göl alabalık kamışları ve çeşitleri..

Konu, 'Kamışlar' kısmında Yakamoz tarafından paylaşıldı.

1. TANER34

TANER34 taner

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    sekspir
    En İyi Avı:
    42adet kefal
    selam arkadaşlar hepinize rasgele

2. TANER34

TANER34 taner

Favori Kamış:
    alba star
    Favori Makine:
    sekspir
    En İyi Avı:
    42adet kefal
    arkadaşlar kusura bakmayın ben yeni ve çok meraklıyım.başlayalı üç sene oldu ama ben çok acemi kaldım hiç 1 ustadan yardım alamadım yardımlütfen,hepinize iyi avlar.

3. stillborn19

stillborn19 Sezai

Favori Makine:
    Kamış:Linaffe,Captain,Remixon makina:Virax Charizma
    En İyi Avı:
    Sudak 3 kg
    1 senedir yağmur çamur şimşek demedim 2,7 m 2 adet karbon kamışım var 100,200 gr atarlı şimşekli hava falan hep kullandım ne elektrik çarptı nede enerji topladı çok güzel balıklarçıkardı :D sapasağlam yeni gibi daha carbon forever

4. muresli

muresli MISTAN BAYER

Selamun aleykum,
    Kiymetli arkadasim bu isi fazla hafife almiyalim.Romanyada her sene yildirim carpmasindan veya yuksek gerilim altlarinda avlanirken elektrigi cekip carpmasindan bir kac kisi olur.En son benim cok yakin tanidigim biri carpildi.Selamlar.

5. kiralikceset

kiralikceset Mehmet

Favori Kamış:
    Shimano Force Master TE 3.30
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FB
    4.20 lık tele surf bır kamıs beklemelı av ıcın uygunmudur ? yoksa baska tıp bır kamısmı secılmelı ?

6. fotohiko

fotohiko hikmet

arkadaşlar tatlı su da olta ile balık sezonu bittimi yani istanbul da göller de tecrübeli arkadaşlar dan yardım bekliyorum ..ben 04,12,2010 da gece 7 kiloluk bir sazan aldım ama şimdi olurmu bilmiyorum.. hepinize rast gele diyorum ..

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Şurada http://www.balikavi.net/dokuman/teblig.php yazıyormuş da benim görme biraz sıkıntılı. Sevabına Erzurum için de durum nedir bir bakıverseniz.:)

8. deepderin

deepderin ahmet

Merhaba Arkadaşlar...
    Ben Araniza Yeni Katilan Bir Acemiyim...tecfübeli Arkadaşlardan öğrenmek Istediğim Silikon Kamişlar Hakkinda Ne Düşünüyorsunuz...kullanimlari Nasildir...bunu Hem Kara Hemde Tekne Avi Için Soruyorum...

9. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Sorulan, Silikon Dolgulu Kamışlar ise; güçlü balıklar için tasarlanmış sağlam kamışlardır. Marka/model veremeyeceğim zira kullanmadım.

Ancak arkadaşlarımızın değerli fikirlerinden istifade etmek isterim.:)

10. warvick

warvick deniz elte

Favori Kamış:
    SHIMANO catana BX 240 telespın
    Favori Makine:
    SHİMANO exage 4000 RC
    arkadaşlar su kamışlar için düşüncelerinizi alabilirmiyim..bunlarla 4-5 kiloluk balıklar çekme şansımız nedir? birde alabalık avı için nasıl bir kamış önerirsiniz..spin? teleskopik? boyutta önemli tabi..tşkler..

http://www.balikmarketim.com/?urun-16863-SHIMANO-FORCEMASTER-AX-SPINNING-270M-OLTA-KAMISI.html

http://www.balikmarketim.com/?urun-16661-SHIMANO-CATANA-BX-TELESPIN-165-UL-OLTA-KAMISI.html

http://www.avmarketi.com/asp/product/6629/2260-210-QUICK-STICK-TELE-20-5-20G

11. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    SHIMANO Catana BX 240 Tele
    Favori Makine:
    SHIMANO BIOMASTER 5000 CFB
    Deniz kardesim,Benim olmazsa olmazım, Shimanodur ve de teleskopiktir. Catananın BX 2.40 telespinini kullanıyorum.10 - 30 gr. olmasına ragmen 40 - 50 gr. olarak aksiyonu mukemmel. 3 - 5 Kg.balık demissin. O sizin kamısı ve makinayı kullanma maharetinize baglı. iyi kaptanlık yaparsanız 10 Kg. bile olur. Tabiiki yan aksesuar olarak kepce olmazsa olmaz. İki parcalı olanda sık gozukuyor. yanyana koy, incele ve kanının ısındıgı urunu al. Ayrıca Catananın 2.40 - 2.70 - 3.00 cm. olanlarınıda incele. Kullanım amacına gore secim yap.Sansın ve kısmetin bol olsun.

12. warvick

warvick deniz elte

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SHİMANO exage 4000 RC
    tevfik abi ilgine çok tşk ederim, bende aslında shimano catanaları çok beğendim ama detaylı bilgi wermemişler sitelerde..bu alet carbonmu ? shakspeare modelinde ne tavsiye edersin? çok uzun istemiyorum abi sonuçta kayalık ağaçlık durumlarınıda göze almak lazım..

13. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Catana BX - CX telespinler karbondur. Shakespeare dersen, o da mukemmel, ama orijinalini bulabilirsen tabii. Benim 27 yıllık shekaspeare kamısım var 3.00 m.teleskopik. Daha pırıl pırıl. Su ana kadar hic sıkıntı ve problem yaratmadı.Porselen ve yuzzukleri dersen, al taragı sacını tara.Tekrar ediyorum, orijinali olursa 4 x 4 olur.

14. warvick

warvick deniz elte

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    SHİMANO exage 4000 RC
    peki tevfik abi bu shekspeare nin orjinalini nasıl bulcaz yani piyasada war fiyatlarıda pahalı yani bir anlamanın yolu yokmu orjinal olup omadıgı?

15. isottevfik

isottevfik Tevfik

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shakespearın turkiye distiributoru kimdir onu arastırıp oradan almak, yada varsa cengiz balıkcılık, Ergin balıkcılık gibi ciddi firmalara yonelmek gerek

16. cousteau

cousteau Hüseyin MISIR

Favori Kamış:
    Yabomax SURF 4.20
    Favori Makine:
    Shimano ActiveSURF 採用
    En İyi Avı:
    Torik, 2.5 kg.
    Balıkçılık mikrobu yıllar önce (daha 10 yaşımdayken) şöyle bulaşmıştı. Birgün babamın dolabında keşif yaparken elime 2 parça eklemeli bir kamış geçti. Sonradan Fransız olduğunu öğrendiğim kamış yeni oyuncağım oldu, onunla ilk balığımı yakaladım, taki uç kısmı boğaz'da çaça avlarken denize düşünceye kadar. Daha sonra elimde kalan kalın parçayı merak edip kırmaya çalıştım, beceremedim. Testere bile kesmedi, bu nasıl bir malzeme inanamadım. Daha sonra -merak bu ya- anatomik incelemeyi bıçak maharetiyle sürdürdüm. Sonradan dolgu FIBER olduğunu öğrendiğim bu kamış hayatımda gördüğüm en sağlam şeydi. Öyle bir kamış varmıdır şimdi dünyada, şimdiye kadar hiç rastlamadım...

17. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    şu kamış at-çek için nasıldır kuzenimde fazladan varmış bana hediye etti at-çek için kullanmayı amaçlıyorum sizce nasıldır bumu daha iyi yoksa okuma vsystem 240cm 10-40gr atarlı kamışlarmı daha iyidir

https://www.spotbalik.com.tr/ALIVIO-BX-SPINNING-210-M-10-30-GR,PR-24760.html

ayrıca bu linkteki kamışa nasıl bir makina tavsiye edersiniz? at-çek için bununla tam uyum sağlayacak bir makina önerisi istiyorum mümkünse