Kamiş ve makina seçimi için yardım konusu...

Konu, 'Kamışlar' kısmında MESUT_GULAN tarafından paylaşıldı.

1. Müdürüm az bekle..Unutmadım ben o konuyu aklımda:)

Uygun fiyata almak varken niye 80-100 fazla verelim..;)

2. Nightwalker

Nightwalker Kagan

Ben de bekli mi Erdal Bey? :D

Ne alacaksaniz bi tane de ben alsam kendime? :)

3. Wetblue

Wetblue CUMHUR

Favori Kamış:
    DAIVA ST.9070 + ALBASTAR-Target 1,80 Two Piece
    En İyi Avı:
    Lagos 7,5 kg.
    şu Aralar Piyasada En Uygunu ???

Arkadaşlar sorunum şu. Seçeceğim kamış 1kg gelecek "karada" bir balığı avlamak için sandalda kullanılacak. Ancak bu kamışın ucunda max.250 gr iskandil olacak ve bu ağırlık kamışın burnunu aşağıya çekip esneme kabiliyetini sıfırlamadan sandalın salınımını kullanarak kendiliğinden çapari ritmi verecek. Öneriniz ne olabilir şu ara nerede ve ne marka kamış var. Genelde baktıklarım ya çok esnek ya çok sert. Teşekkürler.

4. elmexicano

elmexicano ahmet can berkyürek

En İyi Avı:
    7 kg GT
  5. balikci

balikci

Ahmet merhaba,

Kamış için, Kıyıdan at-çek için kullanacaksan bence kısa, atarı iyi ama boyu 2.7 ve 3.00 modelleri seçmeye özen göstermelisin. Bot yada tekneden kullanmayı düşünüyorsan ozaman problem yok.

Makine için yorumum, ağır bir avda kullanmayacağın bir makineye göre 4,2 tur bence bu avda iyi, cormoran son zamanlarda bir çok yabancı kaynakta görmeye başladım kaliteli malzeme ürettiği söylentiler arasında ancak uzak doğudan gelenlerde olduğunu biliyorum, şahsen kullanmadım ama denemekte fayda var. rast gele.

6. bluehunter

bluehunter Ramazan

ryobi 6000vi makineye göre at-çek,yemli ve genel kullanım için esnek hangi kamış uygun olabiir.:confused: 3,50 veya civarı boyları düşünüyorum.max 120gr atar.

7. İşin aslı 3.50m ve 120gr atar at-çek için fazla..Ancak bu tarife uygun Alba carisma var..Oldukça sağlam bir kamış..3,30-3,60m.ve 80-120gr atarlı;)

Linktekinin 3,60m si;)

http://www.albashop.com.tr/asp/listgroup.asp?group=AKCARISMA

8. bluehunter

bluehunter Ramazan

Son düzenleme: 11 Mart 2008
  9. Eğer bu kamışlardan birini almak istiyorsan 2.linkte olan kamış bence diğerlerinden daha kullanışlı;)

http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=2-1160-355

10. ALİRIZA DOLGUN

ALİRIZA DOLGUN ALİRIZA DOLGUN

Favori Kamış:
    telesutf stellpower3,90 D.A.M ve 560D.A.M.makına
    En İyi Avı:
    18.19cm cinekop
    Kamis Ve Makinalar

Arkadaslar Ben Tekne Avi Icin Kamis Ve Makine Tavsiyesi Olan .bende Dam Stelpower 390 Kamis Okuma Sa 65 Makina Var Bunlar Olurmu Tesekkur Edrim

11. esref surek

esref surek eşref sürek

Favori Kamış:
    tekne ile olta balıkçılığı
    En İyi Avı:
    7 kiloluk sinarit
    teknede genelde kısa tekne kamışları kullanılır bunlar 1.35 ile 2.10 metre arasında değişir ben alba starın 2305 modelini kullanıyorum ayrıca aynı markanın liberty modelide iyi virax ın hard stick modellerinide tavsiye ederim rastgele

12. AVCI1

AVCI1 MURAT ALBAŞ

merhabalar CORMORAN CHORONOS AL 11PiF Makina 2500 hakkındaki msj larınız dikkatimi çekti.sipariş vermişsiniz av marketinden.bende sipariş çekecektim ama ellerinde stok yok.sizin elinize geçerse makine bir değerlendirme cevabı alabilir miyim.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Nisan 2008
  13. simendifer

simendifer Sennur

Merhaba, öncelikle aramıza hoşgeldiniz. :) Profilinize girerek isim, yaş ve şehir bilgilerinizi yazarsanız seviniriz...

Mesaj yazmak istediğinizde, yazılı mesajın sağ alt köşesinde bulunan ve en sağda duran ikona tıklayarak mesaj yazmanız gerekmektedir. Ünlem işaretine basarak yazmış olduğunuz tüm mesajlar, sadece yönetime iletilmekte, diğer arkadaşlarımız mesajınızı görememektedir. Ben mesajınızı buraya taşıdım ama bundan sonrakiler için bilginiz olsun. Keyifli paylaşımlar. ;)

Daha açıklayıcı olarak ;

Mesajın sağ alt bölümünde bulunan aşağıda resmini gördüğünüz ikona tıklayarak konuya mesaj yazabilirsiniz. :)

Eğer bir üyenin mesajına cevap olarak yazmak isterseniz, aşağıda örnek resmini gördüğünüz "alıntı" ikonuna tıklayarak gelen yere mesajınızı yazıp gönderebilirsiniz. :)

14. ekremhan

ekremhan Ekrem

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    kaç kilo çeker

Arkadaşlar kamış olsun makina olsun kaç kilo çeker bunun bir olçü şekli varmı.

15. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Forum'da kamış dayanıklılık testinin videosu vardı ama bulamadım şimdi.
    Bu video'nun linkini bulan arkadaş varmı?

16. getlan

getlan erman yılmaz

arkadaşlar forumda bir çok yorumu ve öneriyi okudum fakat o kadar çok seçenek varki insanın kafası karışıyo..birde kamış ve makine konusunda pek tecrübemde yok. biz genelde el oltası kullanırız.fakat bir bot aldım ve bu sene botla balığa çıkacağım. eski bi kamışım vardı fakat hiç hassas bir kamış değil. hiç bişey hissedilmiyo..o yüzden bottan kullanım için hassas,sağlam,ince ve mümkünse en fazla 200cm olan bi kamış ve buna uygun bir makine önerisi yapabilirmisiniz. tutacağım balıklar en fazla 3 kg olabilir die düşünüyorum. bunuda göz önünde bir yorum yaparsanız gerçekten çok iyi olur. kaç gündür arıyorum fakat bir türlü düzgün bi kombinasyon yapamadım. birde tabiki biraz ekonomik olması lazım. hatta baya bi ekonomik olsa hiçte fena olmas. işimi gören bi alet olsa bana yeter. çok fazla bi beklentim yok..umarım birileri cevap yazar..herkese teşekkürler..

17. ozcan_yildiz

ozcan_yildiz Özcan Yıldız

Favori Kamış:
    Fladen Vantage 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Turna 50 cm
    Araştırmalarım sonucunda hem fiyat-hemde memnuniyet doğrultusunda RYOBI ECUSIMA 6000Vi MAKİNE almaya karar verdim, bu makineyle çok amaçlı olarak kullanabileceğim kamış tavsiyelerinizi esirgemezseniz sevinirim...

18. murad

murad Murat

Özcan Bey;

Bende 8000 VI dan iki adet aldım. Yaklaşık 3 aydır kullanıyorum. Gerçekten çok güzel makaralar. Birini Dam Surf kamışla kullanıyorum. Gerçi at çek için biraz ağır kaldı ama olsun. Diğerini de Ryobi'nin 3,25'lik 40-125 gr. atarlı kamışıyla kullanıyorum. Bu kamış çok hafif, sağlam,yumuşak, kullanışlı karbon esaslı bir kamış. 100-110 gr kurşunu rahatlıkla kullanmakla beraber at-çek'te, beklemeli ve vuruş hassasiyetini hissedebileceğiniz avlarda zevkle kullanıyorum. Bu benim şahsi fikirlerim. Tavsiyeden ötebu makinelere kendi kullandığım kamışları belirttim.

Makine olarak iyi bir tercih. Ne tür av tercihleriniz olacak onu da bildirirseniz sanırım forumdaki arkadaşlar size yardımcı olacaklardır.Rasgele.

Murat Uzer 1968
    İstanbul/Üsküdar

19. ozcan_yildiz

Favori Kamış:
    Fladen Vantage 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Turna 50 cm
    Murat Bey,

Yardımınız için çok teşekkürler, aslında bende ikinci bahsetmiş olduğunuz ryobi tarzı bir kamış arıyorum, çok profesyonel olmasına gerek yok ama çok yönlü bir kamış olması tercihim...

20. ozcan_yildiz

Favori Kamış:
    Fladen Vantage 240 cm
    Favori Makine:
    Ryobi Ecusima 6000Vi
    En İyi Avı:
    Turna 50 cm