Kalıp yapımında kullanılan silikon nereden bulabilirim yardım

Konu, 'Malzemeni Kendin Yap (Keşfet & Paylaş)' kısmında Timur KÜÇÜK tarafından paylaşıldı.

1. Timur KÜÇÜK

Timur KÜÇÜK Timur

Silikon sahte yapmak istiyorum fakat kalıp yapımında kullanılan malzemeyi ve silikon balık yapımında kullanılan silikon malzemesini bir türlü bulamadım yardımcı olabilirseniz sevinirim

2. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
  3. Timur KÜÇÜK

Timur KÜÇÜK Timur

4. skoylu

skoylu Serdar KÖYLÜ

Favori Kamış:
    Olta, başkası olmaz..
    En İyi Avı:
    Büyük beyaz; 7 mt. Güney Afrika Açıkları..
    Kargo masrafını saymazsan, pek bir sorun olmuyor. buradan çok şey getirtmişimdir, kaliteli ve uygundur fiyatlar.

Birde, orada yazan ürünleri, oradaki ismiyle arayıp bulabilirsin belki.

Sahte, her silikonum diyen şeyden pek olmuyor. Özellikle kokusu genelde başarısızlığa sebep oluyor. Bunu nazara almak lazım.

Mesela:

http://www.sipex.com.tr/urunlerimiz/polytek/

Buradaki ürünleri de kullanabilirsiniz, ama balık tutmada, yaratık yapmak kadar başarılı olamıyorlar.

5. lunchweek

lunchweek Çağrı

Favori Kamış:
    Okuma V-System 210, Daiwa Crossfire 210
    Favori Makine:
    Daiwa Crossfire 2050X
    Karaköy Armağan Boya'nın sattığı RTV silikon Türkiye'deki en uygun fiyatlı ve en kaliteli silikon. Telefonla ulaşıp sipariş verebilirsiniz, kargoluyorlar. 1 kiloluk versiyonu 20 TL'ydi son aldığımda, 7-8 kalıp için yeterli oluyor.

Edit: Ben kalıp silikonu algılamışım soruyu. Bu önerdiğim RTV silikon, sahte yapımı için uygun değil ne yazık ki.

6. atesruzgar

atesruzgar Tuna

Favori Kamış:
    Abu Garcia Vendetta 210 M
    Favori Makine:
    Shimano Catana 3000 FC
    En İyi Avı:
    Turna, 118 cm, 13.5 kg
    Bende epeydir bu konuya kafa yoruyorum. Sahte malzemesi olarak kullanilacak Yurt disinda satilan liquid soft plastic malzemesinin muadilini ariyorum.Videolardaki urun lurefactor. Urun ebayde var ancak sivi oldugu icin gumruge takilir diye dusunuyorum. Yardimci olabilirsenoz cok sevinirim.

7. Balikci34

Balikci34 selim

Favori Kamış:
    Sportex,Shimano
    Favori Makine:
    Shimano,Daiwa,Dam,Abu
    En İyi Avı:
    Turna
  8. ATB

ATB Ahmet Turan BABACAN

Ben de bu konuyu çok araştırdım. Kalıp yapmak için RTV2 silikon malzemeler var ancak arkadaşın da dediği gibi sahtenin kendisi için uygun değil bu silikon. Hem fiyatı da kilosu 50 tl gibi bir rakama denk geliyor ki pahalı. Hobi malzemeleri satan sitelerde bulmak mümkün. Henüz elimi bu işlere atamadım ama ben kalıbı alçıdan yapıp, silikonu da bildiğimiz akvaryum silikonundan kullanmayı düşünüyorum. Küçük bir deneme yaptım silikon alçı içinde tam olarak 3, 4 günde kuruyor. Baya uzun bir süre maalesef.
    Piyasada ve aliexpressde silikonların ucuz olması beni bu uğraştan alıkoydu maalesef. Bence jigheadleri dökmek daha fazla maddi fayda sağlayacak.

9. 131m3rt

131m3rt Mert Sarialtin

En İyi Avı:
    Turna
    Önünüze bir strafor blogu alıp ( halk arasında köpük diye geçer ) içini oyarak istediginiz kalıbı yapıp slikonla doldurup donmasini bekliyebilirsiniz.