jig makinesi kararsızım

Konu, 'Makineler' kısmında byscarface77 tarafından paylaşıldı.

1. byscarface77

byscarface77 bora

selam üstadlar bir çok avcı gibi bende makine ve kamış konusunda kararsız kaldım normal şartlarda bu ay sonunda DAİWA'nın en iyi 10 makinesi arasında gösterilen SALTİST 6000H modelini alıcaktım fakat yapılan yorumlar kafamı iyice karıştırdı shimano'nun daha iyi olduğu ve servis probleminin olmadığı yönünde yorum yapanlar sanırım çoğunlukta sizce daiwa saltist 6000h'yi almalımıyım yoksa shimano'nun aynı ayarda tavsiye edebileceğiniz bir makinesi varmı yardımcı olursanız sevinirim

2. Emrahmuh

Emrahmuh Emrah Kildiran

Favori Kamış:
    Okuma Cedros 60 Lb
    Favori Makine:
    Remixon Jig Master
    En İyi Avı:
    Orfoz 5 Kg
    Daiwa saltist 6000 alma bence. Nedenine gelince tur sayısı yüksek olduğu için jig esnasında kullanıcıyı yorar. Bunun yerine yine Daiwa Exceler ex 5000 veya Shimano Twinpower 8000 PG alabilirsin.. reeling

Sahibinden.com da temiz ikinci elleri var. Bir incele istersen..

3. byscarface77

byscarface77 bora

çok teşekkür ederim üstadım

4. makca

makca Mehmet AKÇA

En İyi Avı:
    ALABALIK 50cm(HAVUZDA)
    Yanlış bilmiyorsam eğer hızlı jig yapacaksanız jig makinasının jigi yukarı hızla alması gerekir.yani yüksek devirli olması gerekir.
    Saltist iyi makinadır.bizde 4500 var.Boğazda rapalada,teknede kullanıyoruz.
    Uluslararası gemilerde çalışan kaptan arkadaşımızda gemiden jig de kullandı ve büyük balıklar yakaladı(6000 ile)
    Jig için çıkrık makinalarıda araştırın.Sanki bu işe daha uygunlar.Çift devirli bir çıkrık makina ile jigi hızla yukarı alacaksınız, eğer büyük bir balık yakalarsanız devrini değiştirip makinanın yavaş devri ile ve daha güçlü olarak yukarı çekersiniz.

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    Dogru yorum bu. Jigging icin yuksek devirli makina tercih edilir. Yuksek devir, jig kacirmanin yanisira mucadele esnasinda bosluk vermemeye de yardimci olur. Saltist iyi makinedir.

6. byscarface77

byscarface77 bora

yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar biraz daha düşünüp öyle alsam sanırım en doğru karar olacak seçenek çok olunca kararsız olmam gayet doğal diye düşünüyorum

7. dusty

dusty Tuncer Yılmaz

Favori Kamış:
    Standard (Germina)
    Favori Makine:
    Rilex Rex 64
    Üstadım ,
    Neymiş bu sizin kafanızı karıştıran anlamadım ben. Bende Saltist 4500 var.
    devri de 1:6,2.
    Benim henüz fark edemediğim ne tür sıkıntıları varmış makinemin.

Burada bilen de duyan da yazıyor.
    Ben Shimano'ya bir şey diyemem. Tercih edermisin dersen.Hayır.

Ama elimdeki Saltist'i biliyorum.
    Para ve tercih senin. Al bir tane Penn şaşırt herkesi :)

8. tuanacım

tuanacım tarkan doğanay

Favori Kamış:
    albastar barca 150 jigging
    Favori Makine:
    daiwaexceler 4500 e
    En İyi Avı:
    22 kiloluk akya
    Üç yıl boyunca shimano saragosa 8000 f kullandım en son yapışan balık dişliyi sıyırdı çok güvendiğim makinam hurdaya ayrıldı, yaklaşık bir yıldır daiwa exceler 4500 e kullanıyorum makinayı inceledim saltigaların pinyon dişlisini birebir kullanmış jig yapmak isteyen arkadaşlara şiddetle tavsiye edilir evladiyelik bir ürün ve yormuyor..

9. 10Murat10

10Murat10 Murat

Favori Kamış:
    Okuma Cedros Speed Jig Kamışı 90-200 - Okuma V System Spin Kamış 270Cm 10-40 - Okuma Sarasota 150cm
    Favori Makine:
    Okuma Raw II 65 -- Okuma Ceymar FD CY-40 -- Okuma Avenger FD AV-65
    En İyi Avı:
    Levrek 2400 gr Lüfer 550 gr Çipura 440 gr
    Merhabalar. Birde Okuma Cedros düşünseniz.