İzmit Körfezi Kıyı Raporları..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında cemates tarafından paylaşıldı.

1. kunsal

kunsal kaan

Izmit korfezinde cupra yakalayan gormediniz ve duymadinizsa 90. Sayfadan 100 veya 105. Sayfalarda benim raporlara bakabilirsiniz. Daha sonradan yazmamaya karar verdim yayinlamiyorum artik :))

2. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    lüfer,mırmır,kefal,eşkina,izmarit,istavrit ...
    sizin yaklaşık 5 yıl önce yayınladığınız mesajı arkadaşların yorulmaması için buraya aktarıyorum.
    ''bugün biraz ilginç bir av raporu vereceğim. sabah erken saatte avlağa gittim kıyıdan bir adet sargoz ve bir adet çupra yanlış duymadınız çupra aldım. izmitte cupra cıktıgını daha önce duymadım görmedim.yönünümü şaşırdı nedir. yem dolapta işten fırsat olupta balığa gitmeyi sürekli ertelediğim 5-6 günlük boru kurdu. daha torbayı bile açtığımda midem kalktı kokudan nasıl iğneye taktım ben bile bilmiyorum.
    herkese rastgele...''
    sene 2010...

bense daha önce körfezde tutana rastlamadım görmedim yazdım.doğrudur size ilk defa rastlıyorum.
    Bircok tur balik olabilir ama saydigim yerlere nispeten korfezde az yazdımki sizde bunu 2010 daki mesajınızla destekliyorsunuz.

çupra kelimesini izmit körfezi forumda arattım toplam 23 defa bu kelime kullanılmışki bunun çoğu rapor da değil...siz 2010
    da yazmayı bıraktıktan sonra 5 yıl içinde 100 defa balığa gidip 10 unda çupra yakalamışsanız gerçekten bunu bile ! başarı sayacağım...çok samimiyetle soruyorum 5 yıldır kaç defa çupra tutabildiniz ?

eğer varsa bizde atalım gerçekten.

3. kunsal

kunsal kaan

Herkes avlak sordugundan biraktim yazmayi ve rapor vermeyi. Samimiyetle sormussunuz bende samimiyetle soyleyim ozaman sayisiz kez tuttum ve tutmaya devam ediyorum. Bende avlandigim yeri tesadufen bulmustum. Her zaman yapmasada genelde yaz aylarinda ( temmuz - agustos ) yapiyor. Bu sene mayis ve haziranda aldim daha sonra kesildi. Suan yok anlayacaginiz. Tuttugumu birine soylemistim uzaktan beni gorup gelmisti yanima ertesi hafta gittigimde her tarafa ag atmislardi. Belkide balik bundan kesti.Bu nedenle rapor yazmiyorum ve yeri soylemiyorum. Avlandigim yerin cevrelerinde denk gelirse alan oluyor ama ben yaz gidipte almadigim bu sene oluyor. Yani cupra var korfezde ama bulmak cok zor.aslinda sirf sizin icin haziranda yakaladigim en son 3 cupranin resmini koyacaktim ama bulamadim sanirim silmisim. Iyi gunler

4. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    Tesekkur ederim samimi cevabiniza...

haklisiniz aslinda.bende gıcık oluyorum su ag serenlere.

Bende deneyecegim o zaman...

5. şakir

şakir fikret

iyi gunler arkadaşlar aranıza yeni katıldım.konuya hakim arkadaşlar dan tavsiyeler bekliyorum 3 gundur kıyıdan istavrit için gidiyorum fakat hiçbirşey tutamadım.çapari ye 30 gr kurşun ve şamandıra takıp kıyıdan atıyorum bir turlu nasip olmadı daha.körfez de oturuyorum kıyıdan atıyorum fakat birturlu olmuyor desteklerinizi beliyorum ayrıca istavrit dışında başka hangi balığı tutarım bu aylarda

6. şakir

şakir fikret

değerli arkadaşlar aranızda yeniyim körfezde oturuyorum kıyıdan istavrit için olta atıyorum fakat hiç tutamamdım daha 30 gr kurşun çapari ve şamandıra kullanıyorum gece de gittim sabah ta nerde yanlış yapıyorum yardımlarınızı beklerim bu aylarda başka hangi balığa atmalıyım sizce

7. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    Dun bu gazla 2 kafadar karagoz cupra avina ciktik.
    Gece 22:00- 01:30 arasi dibi taslik kayalik meramizda

1 samandirali takim yaptim igneler circle yemler teke ve diger ignede midye.

Birtanede serdar koylunun tavsiyesi 22 numara assoya
    4 numara wmc uzun pala capraz igneye ve minik 3 gr kistirma kursun yaptim.canli 2 veya 3 lu teke taktim.birlide denedim 3 saatte tek vurus alamadim...

Ne olacak bizim halimiz ???

Kaan bey meramizda mi is yok bizde mi anlamadim...
    Siz cupraya dip mi yapiyorsunuz?
    Igne ve boyutu kac acaba?
    Birde yem ne kullanmaliyiz ???

Bana biraz tuyo verirseniz memnun olurum...

8. kunsal

kunsal kaan

Dedigim gibi izmitte cupra yok degil ama cok zor. Dip takimi ( ikili ) , igne 0 veya 0/1 , yem kesinlikle boru kurdu. Saat olarak tan agarmaya yakin baslar sonrasi 1 - 1,5 saat fazla degil.aksamdan defalarca kaldim , oglene kadar kaldim hep bu saatlerde ve bu yemle aldim.

9. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    Tesekkur ederim.
    Ben devamli aksam karanligindan gece 12-1 e kadar bekledim.

sabah erken saatleri hic denememistim..onu da deneriz inşallah.
    Dun 21-24:00 arasi 1 kolyoz rasgele geldi.birazda istavrit.
    caparinin enalt kostege teke taktim.devamli.belki mirmir gelir diye.
    1 kolyoz geldi gerisi klasik istavrit..

Ekli Dosyalar:

10. şakir

şakir fikret

kimse bana cevap vermeyecek galiba neyse yavaş yavaş öğreniriz artık

11. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    bu sezon için az daha sabret lüferi bekle, Boğazdan haberi gelmeye başladı, yakındır içeri girmesi...
    bu arada Kapıdağ tarafında zıpkınla irsof dendi denecek boyutta çupra avlayan arkadaşlar var.

12. şakir

şakir fikret

teşekkur ederim luferi sizce kaşıkla filan mı tutayım yoksa yem ve olta tavsiyeniz nedir

13. azazzel

azazzel Öztan KÜÇÜK

Favori Kamış:
    Pathos open pro 90 - Surf Mill - TRex 425 - V System 2,40/2,70 te
    Favori Makine:
    Okuma RAW2 55/65- Shimano Exage 2500FC
    En İyi Avı:
    Sazan 9,8kg
    denemeler yapmanız gerekir, öncelikli yemli ile başlamak bence en doğrusu...
    yavaş yavaş hazırlığınızı yaparsınız bu arada forumlardan, bölge müdavimlerinden gereken bilgiyi toplarsınız, balıkta yayılmaya başlar o zaman zarfında.

14. şakir

şakir fikret

teşekkurler verdiğiniz bilgiler için eylulu beklemekte fayda var

15. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    Şakir bey merhaba istavrit balığı tutması en kolay balık diyebilirim en önemli nokta kullandığınız takımın ince olmasi ,ince köstek ve küçük iğnelerle yani 12 ya da daha da küçük olabilir igne boyu eğer yavaş yavaş çekerseniz balıkta varsa plaka gelir. Ince takımları çok sert savurma mamaniz lazım.yoksa beden kopar...

Gece ise özellikle gri beyaz simli çapariler le boru kurdu ile denerseniz şamandıralı balık alabilirsiniz.

Çapari isini hallettikten sonra en önemli noktalardan biri de insanlar nasıl atıyor nasil çekiyor ne kadar bekliyor onları gözlemleyip tutan kişilerle aynı işlemleri yapmanız ...
    rasgele

16. şakir

şakir fikret

gece ve gunduz çapri denedim fakat şamadıra takmadım yem olarak tavuk göğsu taktım denedim olmadı sizin tavsiyelerinize uyup tekrar denemeler yapacağım

17. mexelina

mexelina emre

Favori Kamış:
    shimano catana 10-30
    Favori Makine:
    okuma trio s
    En İyi Avı:
    Bu mevsimde geceleri gündüzden daha çok fazla alırsınız ama o da stoperli şamandıralı olmazsa olmaz.

Yem ise boru kurdu .karides yada midye takin

18. YusufZiyaDeniz

YusufZiyaDeniz Yusuf Ziya

Cumartesi günü balıktaydım. Her haftasonu gittiğim gibi bu haftada gittim ve sonuç büyük balıkların geldiğine işaret :)

4 saatte aldığım istavrit 1 kg yoktu.. Hele hele at çek yapıyorsanız marinadan işiniz daha zor. Hee yem olayına gelince akşamları da tek tük alınabildiğini duydum.. istavrit iyiden iyiye azalmış bulunmaktadır.

19. projeozkan

projeozkan özkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Power Drive 420cm
    Favori Makine:
    Ryobi ECUSIMA 6000Vi
    En İyi Avı:
    Mırmır:30 adet-lüfer:0 adet-karagöz:0 adet-eşkina:0 adet
    su ara ıstavrıt yok,tavuk atma,
    karıdes veya boru kurdu denılen yemlerı dene,sonuç balık var ise kesindir,
    tekrar soyluyorum tavuk etı KULLANMA

yakın zamanda mırmır da başlar,
    bu forumdan veya facebooktan kocaeli balık gruplarından takıp edebilirsiniz,
    rastgele.

20. şakir

şakir fikret

selamlar yok mu izmit körfezde lufer raporu