Izmir Mordoğan Ve Karaburun Avlik Yer

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında serkanp tarafından paylaşıldı.

1. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    Merhaba Arkadaşlar Izmir Karaburun Ve Mordoğan Taraflarinda Karadan Denize Güzel Av Veren Yerleri Paylaşmak Isteyen Arkadaşlar Varmi. Paylaşirsaniz çok Sevinirim Yoksa Bu Forum Sitesi Ne Işe Yarar Demi :) şimdiden Tecrübelerinizi Paylaştiğiniz Için Teşekkürler.

Foça 'da Olur Eski Yeni Fark Etmez

Rastgele.....

2. oaydinc

oaydinc

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Levrek 1,5 kilo
    Aramıza haşgeldin.Öncelikle imza ayarlarını yaparsan bu forum çok işe yarar göreceksin :) Önce bir tanışalım de mi ama?

3. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    :((((((

kimse bilgi paylaşmak istemiyor burada TROLculardan mı korkuyorsunuz
    en az 10-15 cevap gelir demiştim ama malesef

4. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Balıkavı.net üyeleri trolculardan korkmaz ancak savaşır..:eek: :eek: :eek: :D:D:D

Cevap gelir hocam yakında

5. Iskarmoz

Iskarmoz

Favori Kamış:
    Her cins Olta
    En İyi Avı:
    1988 Dalyanköy Levrek 4.7 kg
    Serkan Kardeşim, aramıza katılmana sevindim. Hoşgeldin. Bilgilerimizi birbirimizle paylaşmak bu forumun asıl amaçlarından bir tanesidir zaten. Ancak bilgi istemeden önce forumun çeşitli konularında en az bir ay geriye doğru hızlı bir gezinti yapmak genelde dha önce detayı ile işlenmiş bilgilerin ikide birde yinelenmesinin önüne geçer, zaman dan tasarruf sağlar.
    Örneğin kamış ve makaralar ile aradığın bilgileri "Av Malzemeleri" ile ilgili bölümde rahatça bulabilirsin.
    Esen kalın.

6. Numan

Numan

Favori Kamış:
    10 bilyali Müftelif Makinalar, Müftelif Atarlarda ve uzunluklarda kamışlar. Kasnak Dip oltaları.
    En İyi Avı:
    Sazan 4 kg, 2,5 kg Sazan, 1,4 kg Sazan

Bak geldi bile hocam :D:D

7. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    ne diyelim biz yeniyiz Allah paylaşandan da paylaşmayandan da razı olsun.

8. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    sağolsun arkadaşlar benim avlanmaya gideceğim mesafeler foça aliğa diğer yandan urla mordoğan karaburun o civarlar birde çeşme tarafları olabilir ha birde kolayda çıkmak için körfezin alaybeyden mavişehir hattında balık yapan herhangi biryer olabilir herkese selamlar paylaşanlara teşekkürler...

9. mufi

mufi Muvaffak İŞMEN

Favori Kamış:
    kıyı balıkçılıgı standart malzeme oltakamışı ve makine
    Favori Makine:
    Daiwa GS 9
    En İyi Avı:
    her av iyidir yeterki usule uygun olsun
    paylaşım

Serkan bey kardeşim bende bazı bilgileri bekliyorum ama halen cevap alamadım ama İzmir ili içinde yaşıyan ve paylaşımı gerçekten seven birisi olarak sana benim bildiğim bir kaç yeri tarif edeyim....bari belki sana yardım ederek başkalarına da örnek oluruz.
    ben ayrancılar tarafındanyım genelde gümüldür ve güneyi benim avlak alanım ama edindiğim saglam bilgide...ki tabi bu işler şansa bağlı...
    1-balıklı ova sahil hattı /kara reis arası balık çiftlikleri civarı / egri liman
    2-urla demircili ve devamındaki..güney kıyıları ki alaçatıya kadar....buralara abanın girebilecegi yerlere gideceksin ama bu yagmurlu havalarda tavsiye etmem. çipura ve mırmır açısından kıyıdan av verebilecek yerler buralar......
    açıkçası urladan kuzeye mordoğana a kadar olan iç deniz(dogu) sahilleri hakkında bilgim yok.
    kolay gelsin
    emekli bankacı/muvaffak işmen

10. yalcinicli

yalcinicli

Serkan bey, Muvaffak beyin belirttigi yerlere katiliyorum.

Eski Focadan hem tekne ile hem de kiyidan cok denemem oldu. Zevk verici bir av yasamadim.
    Tekne ile orta suda izmarit, 30-60 mt. lerde de kucuk denilebilecek mercandan baska bir sey almadim.

Aliagada girisin yasak oldugu limandan, cok iyi cipura ve mirmir alindigi soyleniyor. Elbette iceri girebilenlereymis.

Saglicakla...

11. Mehmet PEKMEZCİ

Mehmet PEKMEZCİ

Favori Kamış:
    olta
    Sevgili arkadaşlar, size yüzlerce av yeri söyleyebiliriz,inanın bize. Ama ben yazdıklarınızdan gidince balık tutacağınız bir yer aradığınız anlamını çıkarıyorum hep. O yüzden böyle bir tavsiyede bulunmak istemiyorum. İzmir'de yaşıyorsunuz ve avlanacak yer soruyorsunuz bunu da anlamış değilim. Arkadaşlarım yasak olan yerler dışında ki sadece körfezin içi bu kapsama giriyor deniz kıyısı olan heryerde balık avlayabilirsiniz. Oltanız takılıyorsa şamandıra kullanırsınız en basiti. Deniz bu belli mi olur nerde ne olacağı. Bizler gittiğimizde balık yakalıyor sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Genelde elimiz boş dönüyoruz. Buralara gitmemizin nedeni sırf alışkın olmamızdan kaynaklanıyor. Şimdi size tam adres versem çıksanız yola gitseniz gidiş geliş 200 km yol bi halt tutamasanız bana kızmazmısınız. Kızmayız demeyin gülerim. Bazen balık burnumuzun dibinde olur. Ben Karaburun tarafına giderim vurş bile alamadığım zaman olur,bakarım Güzelbahçede daha çok balık yakalanmış. Ama pişman olmam. Siz belki olursunuz. Diyeceğim odur ki deniz olan heryerde balık avlayabilirsiniz. Çok fazla derin düşüncelere dalmayın. Kısmet bu ve herkezin kısmeti ayrı. Bu yazıdan başkada yorum yapmayacağım bu tür sorulara. Peşinen söyleyeyim yahu neden yardım etmiyorlar diyenler. Rastgele.

12. serkanp

serkanp

Favori Kamış:
    OLTA
    yanıt veren bütün dostalara teşekkürler,
    bir deneyimimi paylaşmak istiyorum yeni foça taş ada civarında yani aliağadaki o yasak limana yakın tekneden avlanıyoruz ama arkadaşların dedikleri gibi ufak mercanlar karagözler çıkıyor bir gecede tekne ile aliağadaki limanın altına girdik bağladık tekneyi koca gece gopezden başka birşey alamadık dipte demirler var oltalar takılıyor balık vurmuyordu zaten ama yinede oradan iyi balık alındığı söyleniyor belki biz beceremedik yeri zamanı tutturamadık. herkese rastgele...