izmir de hangi balıklar tutulur

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında deryakuzusu tarafından paylaşıldı.

1. deryakuzusu

deryakuzusu

Favori Kamış:
    kamış kasnak
    En İyi Avı:
    sazan 1 kg
    slm arkadaslar. sizlerden ricam izmir de hangi cins balıklar tutulabilir. (KIYIDAN) ve bu mevsimde hangi balıklar tutulabilir. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. ömer65

ömer65

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    sazan 2 kg
    bu mevsimde lidaki mırmır ve malesef hala ısparoz çekilmiş deyil kıyıdan
    tabi tam olarak gidebileceyin mesafeyide yazarsan sana daha çok yardım gelir diyebilirim rastgele

3. Suatreis

Suatreis

ısparozun çekilmemiş olmasından yakınmaktasınız. Ömer abi Peki bu ne anlama geliyor çekilse ne olur yada olmaz. Konuyu dağıtmak gibi olmasın ama merak ettim.

4. Merhaba Suat Reis.

Isparoz İzmirli olatacıların çok tercih ettiği bir balık değildir.

Nedenine gelince oltalarıdaki yemleri hızlı tüketip kyıdan verim almanızı zorlaştırır.

Bu nedenle kıyı bölgede yakın mesafeli atışlarda yeminizin büyük kısmını ısparozun yiyeceği kesindir.

Kalan kısmı çipura vb.. balıklar görürse şanslıyız..belki bir ihtimale yakalırız ozaman .

Çipura kıyıda ise en iyi avlanma yöntemi zokalı iğnedir %80 yakaladığınız balık çipra veya mırmırdır.

Isparozun dibin hemn üstündeki yemleri tercih yapması zokayı daha kullanışlı bir takım haline getirir.

5. deryakuzusu

deryakuzusu

Favori Kamış:
    kamış kasnak
    En İyi Avı:
    sazan 1 kg
    teşekkürler

abi ler sağolun cevaplarınız için peki mrmır, lidaki ve mırmır için hangi tür yemleri ve kullanabileceğim olta takımını da söyleyebilirmisiniz.

6. sevgili taner böyle soru cevap bu iş uzar gider. önce forumda konu başlıklarını bir araştır. izmirli arkadaşlarımızın raporlarını bir gözden geçir. bu bilgilerle birkaç deneme yap.. olmadı hafta sonu için bir organizasyona katıl ucundan ucundan..:)) hala bir sonuç alamadıysan gel her konuda elden geldiğince yardım ederiz biz sana..:))