İstanbul Boğazı kıyı rapala avcılığı taktikleri, uygun rapalalar Bölüm 2

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.

O zaman yanında başka bir rapala olsaydı daha güzel çalışırdı, derseniz yakın mesafe orasını bilmem ama derin suda 15 metrenin altında asla çalışmıyor Belki yüzmesini bilmiyordur oda önemli bir nokta tabii. bazı arkadaşlar saç baş yoldu ordan bılıyorum. Kısaca şunu soylemek lazım. bu mal eder olarak benm kullanmayacağım bir rapaladır. asla.

2. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    ben şöyle diyeyim balıkçı dostlara o yeşil maria princess olanını al hiç kullanmasan bile dursun neyle şereflendigini görsünler;)

3. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    reis ben buradaki yeşilden bahsediyorum

http://www.avmarketi.com/asp/show_stock.asp?product=12-Princess-7

4. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    pardon arkadaşlar maria derseniz bene kefilim sonuna kadar benım tekneme sokmam dediğim strıke tır yanlış anlama olmasın princeseınn hepsi iş yapar sonuna kadar.

5. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
  6. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    sezon sonu 2 mariamıda olmadık şekilde suya verdim :(

fiyat aralığına baktığın zaman 1 maria fiyatına 2.5 strike pro geliyor
    kara avcılığı için hem kısmen kaliteli ve en ucuz sahte strıke. zaten tercih edilmesini sebebide bu. hiç olmazsa atarken elin fazla titremiyor :p

yani tamamen bütce meselesi.

7. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sudan aldıklarımıza bakınca bence hiçbir fark yok hiç kullanmadım kullanmamda. eğer patlayacaksa kopacaksa takılacaksa ucunda balık gidecekse ne olursa olsun kalitelisi gitsin. biri 2 balık yakalr bir tanesi 10 balık yakalar. ama iş yapmayan takımı ne yapacağız ercan fayda zarar analizi yaparsan her zaman maria önde koşar hatta yo-zouriden bile ben ikisinden hiç şaşmadım ama maria ayrı benim için her zamanda öyle olacak.

Bütçe meselesi değil aslında olay tamamen. fayda zarar ilişkisi.

8. crank

crank AYDIN

Favori Kamış:
    balzer diabolo
    Favori Makine:
    banax sx4000
    En İyi Avı:
    2.5kg yayın
    ucuz mal alacak kadar zengin degilim (alman atasözü):D

9. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    tekneden bakınca sonuna kadar haklısın.
    fakat boğazda 150 gram kurşunla abanınca durum değişiyor biraz, en küçük bir hatanda gitti sahte.

ben olaya genel olarak baktım. sahte alırsam bu kesinlikle gene mariya olacak;)

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Ercan
    Bu görüşünde tamamen haklısın.Boğaz kıyı avcılığından iyi balık almanın kacınılamayan sonucu maalesef cokca sahte kaybetmektir.En usta avcıda bile bu oran kücümsenmeyecek orandadır.
    Dolayısıyla istatisliklerde göstermektedir Strike Pro ikinci kalitede sahtelerin en iyisi olup kullanılma ve başarı oranı yüksektir.
    Maria Princess'lerin değeri tartışılamayacak düzeydedir.Ancak onların eskileri ile yenileri arasında aleyhte bir fark vardır.Ama herşeye rağmen üstün kandırıcılardır.
    Sevgiyle kal

11. rapalaci

rapalaci Emre

Favori Kamış:
    Cormoran Bullfighter, Okuma Cromo Jigging, Lineaeffe Extreme 180/440
    En İyi Avı:
    1kg Kefal
    Vedat Abi merhaba,
    kesinlikle haklısın.
    Ancak spin kamışlarda kurşun kullanırsak atarın en az 100gr olması gerekiyor.
    Aşağıda bulduğum DAM marka kamış var ve fiyat 100tl.
    http://www.balikmarketim.com/pinfo.asp?pid=8494

Ağırlık açısından kamışta farkedeceğinden eminim ama kurşun kullandığımız sürece sonucun değişeceğini sanmıyorum. Kurşun kullanmazsak da istediğimiz uzaklığa atmamız mümkün değil.

Umarım balık ta dediğin gibi kıyılar ve bizi yormaz:)
    Rastgele

12. Gundogdu

Gundogdu Hasan hüseyin

Bunu en fazla diye düzeltsek, çünkü bizim elimizdeki spin kamışların çoğunun atarı en fazla 70 gr.. zaten fazlasınada spin kamışla aksiyon vermemiz oldukça zor olacaktır...

13. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Maria chase sw (mavi gri) benim favori rapalam.

14. İstinyeli

İstinyeli Uğraş

Strike Pro çalışmaz diyen ustalarım ! Umarım bu foto fikrinizi değiştirir :p :p

15. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Sevgili Uğraş biz denizciyiz dostum benim.

16. İstinyeli

İstinyeli Uğraş

Biliyorum abi . Bu sahteyle sazan yakalama diye bişey yok zaten :) Gırgır olsun diye yaptım.

17. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Bellimi olur bugünlerde o kadar abık sabık şeyler duymaya başladıkki olurmu olur ben inanıyorum olacağına doğrudur.

18. menopiko

menopiko İbrahim GÜÇLÜ

Alın bendende abuk bişe ölese geçen gece sarıyerde denizatı yakaladım. Evet çok ciddiyim deniz atı rapalamın iğnesine takılmış kuyruğu, resmini cekdim fakat gece karanlığında iyi çıkmamış. Daha sonrada nesli tükenen bir hayvan olduğu için kurutup saklamak yerine, denize saldım.

19. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Sevgili Emre
    Spin kamışla avlanılacağı durumlar bahsettiğimiz gibi balığın kıyıladığı zamanlardır.Bu durum her sezon birkac kere olabilmektedir.Gectiğimiz sezon ise normalden uzun bir süre yapmıştır.
    Şayet kurşun kullanmak icap ederse kimi halde 25,30 gr bile yetecektir,bu durumda daha uzun surf tipi kamışları kullanmanın bazı avantajları ortaya cıkar.
    Bir takımın daha avcı olması icin ,rapalanın kurşundan olabildiğince uzun bağlanması gerekmektedir.Ancak kısa bir spin kamışta bunu yapmak zordur.Yapsanız atışınızı engeller yada balığı sudan keserken oraya,buraya carptırabilirsiniz.
    Gelibolu sahtelerini esas imalatcısı kardeşim Tayyar ile Burc kardeşimde Boğaz spin avına uygun modeller cıkarma aşamasındadırlar.Bu kandırıcıların özellikleri itibariyle normal rapalalardan daha uzağa,ağırlıksız daha derine inme özellikleri vardır.Bu sezon hayli iş göreceklerini ummaktayım.
    Ayrıca artık avcıların yeni teknikle yapılmış PE misinalara yönelmelerini tavsiye ederim.Bu sayede görünürlülüğü daha azalmış,sağlamlığı üst düzeye ermiş bu yeni türev misinalarla uzağa atma imkanı artmış,takılma hallerinde kurtarma oranıda yükselmiştir.
    Konu hakkında iştişarelerde bulunmanın zannederim yaklaşan sezon icin faydaları olacaktır.
    Bir dip not olarakta,şimdilerde piyasada bulunabilen yatay jigginge uygun ağır kandırıcılarıda denemede fayda vardır derim.
    Sevgiyle kal

20. nihatkr

nihatkr Nihat

Favori Kamış:
    Kesinlikle El Oltası :) ve TELE SURF 4,20 MT 150 GR
    Favori Makine:
    RYOBI ECUSIMA 8000Vi MAKİNE
    En İyi Avı:
    Bir yakalayabilsem
    Vedat abicim. ellerine sağlık süper bir anlatım. Sahtelerde süper görünüyor.