Israil Sazani

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında sazancı tarafından paylaşıldı.

1. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    :D :D :D ilahi erdem abi :D

2. sazancı

sazancı ibrahim

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    2.5 kilo sazan
    :confused: :confused: :confused:

3. mehteran

mehteran Gürkan

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Sazan
    Arkadaşlar bu israilin dibini kurutmak lazım. Ama nasıl yapacağız.Çaresi yok
    Bizdede yoğun bir şekilde var genelde sabah erken gidip bol miktarda avlayabiliyoruz, eve gelincede kediler bayram ediyorlar.

4. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    :D :D abi çok iyi ya:D ...hakikaten öyle bir arkadaşımız yazmış yok puding falan yok arkadaşım yapma ne hazırlancan hiçbirşey yapmana gerek yok .Bir arkadaş yazmış zaten çapariye bile gelir bu balık...Bende tanıştım bu balıkla 3-4 yıl önce lanet olsun.Ben balığa bakarken tanımaya çalışırken bir abi geldi yanımıza 40 civarı yaşta, bu balık Sazan dedi.:eek: :confused: dedim içimden bu adam benle dalga geçiyor falan...Sonra adam neyle tuttun falan dedi dedim dayı attım oltayı yem daha suya değmeden balık havada kaptı.Adam güldü öyledir dedi Allaha şükür sazan çok dedi bu aralar...Hala Sazan diyor, ya dedim dayanamadım artık.Ne Sazanı ya? Sazan mı görmedik...Neyse sonra İsrail falan dedi.Eeee dedim yenir mi, yenmez mi dedim de ama nasıl desem hiç yiyesim yok.Eve götürdüm annem dedi bu ne ? Dicem İsrail falan annem ıyyy diyecek temizlemeyecek bana kalıcak.Ya dedim Sazan ( o balıkçı gibi:D ) o ana kadar annem ne anlar balıktan derdim ki, tabii benim eve getirdiğim balıklardan ve ailemin tuttuğu balıklardan öğrenmiş bu dedi olsa olsa Ot Balığıdır.Bizim oralarda nehirde çıkan yenmeyen bi balık vardı.Oda meğer bu arada ufak yani yavru kefalmiş sonradan öğrendik :D ...Ya ara tara baktım bu balık çok az yenen ekonomik değeri olmayan çok kılçıklı bişeymiş....Hiç temizlemedim..Mahallenin kedilerine verdim onlar vallahi kılçık falan ayırt etmedi:D

5. PaO

PaO

Favori Kamış:
    Zıpkın Olta
    En İyi Avı:
    3 gr. Kaya Balığı
    Dostum bu İsrail Yaratıkları veya Tilapya Azman Mutantları Turna falan dinlemez.Aynı İsrail Sazanı diyenler varya oradaki İsrail gibi çok stratejik yaklaşırlar olaya bu mutantlar.Turna bunları yer doğru hemde çok olduğundan çok yer Turna çabuk büyür.Amma birşey varki bu balık turnayı yemez yiyemez hatta yavru turnayıda yemez ama uzman olduğu konu balıkların yumurtasını yemek biryerde okudum bi balık yumurtasını dökerken altına geçmiş yumurtalar yere bile değmeden kapıyormuş bu mutantlar.....Yani zor...Neden mutant diyorum, ona gelirsek bu balık melez...Yani kime göre bilmem de Bilim Adamları örneğin alıyor Sazanı bide oradan bir Afrika derelerinde balık bir aşım uyguluyorlar aaa ne çıktı...? Eee tamam sazanın bilmemnesini şu balığın bilmem nesini almış....Anladınız inşallah arkadaşlarım.Yani millet oyun oynuyor olan bizim gibilere oluyor.Mesela bir balık var çok iyi üreme yapabiliyor ama yaşam alanlarında sıkıntı yaşıyor gibi.Ama birde balık var harika uyum sağlıyor ama pek üreme yapamıyor birleştiriyorlar bunları 2 iyi özelliği alana kadar denemeler yapılıyor yani Süper Balık ırkı için denemeler:D ...İsrail Sazanı ayrıca bazı yerlerde kilosu 50 kuruştan satılıyor ve balık yiyemeyenler bu balığı yiyor bilmeyenlere direk sazan diye yediriyorlar ama seven varsa afiyet olsun Çinde köpek yiyorlar....Biz İsrail neyiyse artık onu yesek pek bişey olmaz kanımca...Ama bence diğer balıklarada yazık etmemek için sadece bu balıkların olduğu göletler oluşturulsa daha iyi olur diğer balıkların yanına atmamalıyız bence...

6. BASAGAOGLU

BASAGAOGLU

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    4kg sazan
    Israil

Bu Baliklardan Denizli Adigüzel Barajinda Da çok Var Ağ Seren Balikçilar Balikçiliği Birakma Noktasina Gelmiş.alan Yok Para Da Etmiyor Adamlarla Bir File Dolusu Baliği 1 Paket Sigarayla Değiştim Konu Komşuya Dağitiverdim

7. avcı22

avcı22 Mesut Turan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 3.4 kilo
    Bu balık Edirne'nin tüm nehir ve göllerini istila etmiş.Diğer balık türlerini nadiren görüyoruz.Bu balığı tutmak için ayrı bir gayrete gerek yok.Herşeye atlıyor.Eskiden bu balığ tutunca suya atıyordum.Şimdi atmıyorum.Bugünlerde Edirne Nehirlerinde bu balığın sayısı çoğalmış.Her balığa gidişte file dolmadan geleni çok az gördüm.Eti çok kılçıklı,az yağlı ve et yönü zayıf bir balık.Kesinlikle ızgara yapmayın.Tavada yağda yapın.Pek fazla büyüyen bir balık türü değil.Kiloluk yakalayanı şimdiye kadar görmedim.