ikinci ve üçüncüsü olmayan sazan avı yarışması

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    teşekküre ne hacet fatih kardeşim görevimizdi gidip en iyi şekilde yapmaya çalıştık

serdarım canımın hiç sıkılmadığına emin olabilirsin balık yoktu ama eğlence çoktu değişik bir deneyim oldu
    oğuzhan kardeş sende sağol

evet aynen dediğin gibi çok güzel gün geçirdik

geldim sedat abi biraz alışveriş yapıp eve geleceğim az kaldı

yer seçmek gibi bir şansımız yoktu kurada neresi çıktı ise oraya gidip balığı bekledik ama balık hiçbir yerde çıkmadı çıkan tek balıkta göletin başlangıcındaki
    su yalağının az ilerisinden çıktı kımet o arkadaştaymış

oooo turgay abi desene seneye seninlede yarışacağız ama abi sağlam ekip önemli değil gölette çok sağlam ekipler vardı ama balığı karı koca yarışmaya katılan mütevazi bir abimiz yakaladı balık olmayıncada 128 kişi onu izledi ve tebrik etti

bizde öyle diyoruz zaten mustafa kardeş kısmetse seneye

mustafacım o yarışmayıda sen düzenle geleyimde yılan nasıl yakalanır göstereyim sana:D :D

2. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    aytekin abi her ne kadar kayda değer bir balık tutamasanızda bizi temsil ettiğiniz için sağolun....seneye inşallah kuzuları çekersin :)

Son düzenleme: 6 Ağustos 2007
  3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    sedat abi o konudada şansızdık şöye şiş yapacağımız bir kobretti bulamadık:D :D

sağolasın hüseyin abi bizlerde verdiğin destek için sana teşekkür ederiz inşallah daha büyük balıkların görüldüğü yarışmalardada buluşacağız

erhan kardeş siz dua edinki balık çıkmadı yoksa çıkan balıkların çoğunluğu öldü gerkçesiyle su yerine tavaya girerdi biz dün bir karışlık balığı ikaz ederek suya geri bıraktırdık gerisini siz düşünün ya balık çıksaydı:)

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    harun kardeş sağolasın ama sizin gibi gençleride pistlerde görmek isteriz;)

5. harun91

harun91 harun

Favori Kamış:
    shakspeare odysse makina,alba lucky kamış, lineaffe oyster 4.20 ve diğerleri..
    En İyi Avı:
    İsrail sazan istavrit izmarit gelincik
    inşallah abi:)

6. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz
    Herşey güzel olacak......

Selam arkadaşlar
    Her şeyden önce KOCAELİ AMATÖR OLTA BALIKÇILARI VE DOĞAL HAYATI KORUMA DERNEĞİ tarafından düzenlenen I. ULUSAL SAZAN BALIĞI TUTMA YARIŞMASI’NDAN dolay Türkiye’de bu alanda Bakanlık, Jandarma, Valilik, Belediye ve özel firmalar tarafından desteklenen bu ilk yarımada bulunmaktan mutluluk duydum..Ayrıca yurt dışında yaşayan ve sırf bu yarışmaya katılmak için Türkiye’ye gelen arkadaşlarda teşekkürlerimi sunuyorum…

Evet Aytekin arkadaşımızın dediği gibi ‘’ ikinci ve üçüncüsü olmayan bir sazansız sazan avı yarışması yaşadık ‘’ Ancak bu ikinci ve üçüncülük ödülüne laik bir av bulunmamasından dolay yaşanan bir durum, Yarışma şartnamesi kurallar gereğidir.
    Bu duruma rağmen dernek yetkililer ikinci ve üçüncü kişilere ayrılan hediyeleri ve bunun dışında bir çok ödül yarışmaya katılanlar arasında kurayla dağıtıldı.
    Buda yarışmanın ne kadar adil bir şekilde yapıldığını sergilenmektedir….
    Evet yarışma süresince sazanların hiç vurmaması havanın rüzgarlı oluşu yoksa akşam bölgede yapılan düğünden gelen müzik ve silah seslerimi….vs……vs.. bunu anlamak imkan siz..
    Söyleye bili cem tek şey her şeye rağmen çök güzel bir yarışma gerçekleştiğin ve bunun devamın hatta uluslar arası seviyesine yükselmesini temenni ediyorum. Ayrıca düzenlenilecek bu gibi yarışmaların kuruma altında ve av yasağı olan sularda yapılmasını daha iyi olacağını düşünüyorum. Bunun nedeni bu yerlerde avların çokluğu ve büyüklü, yarışmacı dışında kimsenin bulunmaması, ava katılan bütün yarışmacılar için şartların eşit olduğu, sunuşta avların yakalandıktan sonra tekrar avlağa geri salındığı için bölgeye her hangi bir zarar verilmiyor. Saygılarımla…

Ali arkadaşımla yarışmaya katıldım, yeni arkadaşlar edindik her şeye rağmen çok güzel bir yarışma olduğun inanıyorum.

7. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    Makinalar:(D.A.M, SHIMANO,DAİWA, Abugarcıa.) Oltalar: Soprtex3.45, Fuji 4.10, Remexon 4.00,
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz
    .Bu arada aytekin arkadaşıma teşekkür ediyorummmm... Yarışma konusunu forma aktardığı için…. Aksi takdirde yarışmadan haberdar olmayacaktım .
    orada seninle tanışmak isterdim ancak buradayken formdan seninle irtibat kurmak için vaktim olmadı…

8. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    fuat bey resimlerinizle vede fikirlerinizle konumuza verdiğiniz destek için teşekkürler yasak bölgede yarışma düzenlenmesi fikri bencede çok güzel ama izin alınması çok zor olabilir genede bu düşünceyi kamader'e ulaştırmak gerekir bu işide sizin yapmanız daha doğru olur saygılarımla

9. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    orada tanışamadık ama inşallah burada tanışırız , yarışmayı herkese duyurmak için sitede arkadaşlarımla birlikte bayağı çalıştım sizinde bizlerin sayesinde duymanız ve yarışmaya gitmeniz beni çok mutlu etti katılamınız içinde ben size teşekkür ederim:)

10. icemaster

icemaster Hüseyin

tebrikler...

oltanın ucunda kıpırtıları beklemek ve tüm yaşadıklarımızı bir kenara bırakıp suyun içindeki ufacık dalgalanmalara dikkat kesilmek bile ayrı bir zevk...

devamı inş gelir.

11. barakuda

barakuda

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    Barakuda 1986 Kızıldeniz
    evet neden olmasın ... evet gerçekten bu konuda tekrar teşekkürler.. bu yarışmanın geniş çaplı duyurma eksikliği vardı. Sponsor firmaların bunu üslenmesi gerekir bence… Konu sportif alanda olduğunda ve bakanlık destekli olunca ayrıca bunu uluslar alanda taşıdığımız düşünülürse Türkiye açısında çok güzel bir tanıtım olmuş olur… bu durumda bakanlıktan izin almak kalır…

12. geneben

geneben Aşkın

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Deniz turnası 70 cm 900 gr.
    Aytekin abi olsun oraya gidip takım olarak yarışmakta çok güzel bir duygudur. İnşallah bir dahaki sefer istediğiniz dereceler elde edersiniz.

13. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    aytekin abim benim canın sağolsun senin

14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    aşkın kardeş desteğin için sanada teşekkürler inşallah seneye diyoruz:)

:) :) :) :)

15. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Bu tarz yarışmaların özel avlaklarda yapılması en ideali,ancak ülkemizde özel avlak sayısı benim bildiğim bir tane.
    Bu durumda yasak olan bir alanda yapılması durumu akla geliyor ve bana göre güzel bir fikir.Aslında bunu bizler de düşündük ancak Kocaeli de yasak olan bir tane gölet var. o da Yuvacık Göleti.Av konusunda da son derece zengin olmasına rağmen son derece dik kıyı yapısıyla bu tarz bir yarışmaya uygun değil.
    Bir de şu konu var:Bakanlık bu tarz yarışmalara son derece olumlu yaklaşıyor.İzin almak sorun değil.İki konuya dikkat ediyorlar.Yarışmanın yapılacağı yer ve zaman.Yani eğer o yer ava kapalıysa izin vermiyorlar.Ancak bu tarz yarışmaların sayısı arttıkça,elbette bakanlığın görüşlerinde değişiklikler olacaktır.Ava kapalı olan bir yerde yarışma yapılması veya ava açık olan bir yerin yarışma için bir süreliğine ava kapatılması gibi..

16. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    oktay abi göle bire bir yarışmadan 1 hafta önce helikopterle mısır döküldüğünü gören abimiz var MURAT41 abimizle irtibata geçersen anlatsın sana 1 hafta önce murat abi anlatınca şaşırmıştık ama hangi amaçla atıldığını çözemedik açıkçası..aynı zamanda başka şahit olanlarda var mısır dökme olayına..

17. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Aytekin kardeşim , balık olmasada en azından tecrüben artıyor ,ne yapalım bu sefer kızmet buymuş demekten gayrı ne yapılabilir..

İnşallah bir dahaki sefere nasibiniz bol olsun . Genede ortam ve muhabbet güzelmiş Allah içinize sindirsin kardeşim .:)

18. troster

troster İLHAN

Favori Kamış:
    lineaaffe 15 kilos
    Favori Makine:
    okuma rav2, okuma salina 10000
    En İyi Avı:
    lüfer,istavrit.turna v.s..
    canın sağolsun aytekin abi.bidahaki sefere inşallah..bidahki sefere derken kesinlikle bekliyoruz seni tekrar buralara..ağustos sonuna doğru ayarlayabilirsen bereaber gideriz..bu arada MURAT abim de uğramış yanına kusura bakma ben istavrit peşine takıldım:eek: :eek: ama inşallah en kısa sürede tanışırız..

19. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Selam abi eğer fotoğraflarda sapanla yem atan sen isen ben seni birkaç kere gördüm yarışmanın başında ve sonunda forumdan olduğunu bilseydim gelirdim yanına:) Dediğin gibi herşeye rağmen iyi bir yarışmaydı..

20. korni

korni koral

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    55 kg trakya kıvırcığı
    abi herşey çok güzel olmuş orda bulunmak bile bir keyif sanırım ellerinize sağlık paylaşım için teşekkürler::)