ikinci ve üçüncüsü olmayan sazan avı yarışması

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında esabi tarafından paylaşıldı.

1. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    Evet sevgili arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi ikinci ve üçüncüsü olmayan bir sazansız sazan avı yarışması yaşadık sazansız olmasının sebebini kimse bilemiyor gölün ortasına dökülen bir kamyon yemmi yoksa kapalı ve rüzgarlı hava koşulumu yoksa şansızlıkmı şanssızlık desek 128 kişi şansızmıydı sadece iki kişimi şanslıydı birinci olan ekip (karı koca) 3.6kg aynalı sazanı yakalamayı başardılar onları canı gönülden kutluyor bükemediğin bileği öpeceksin sözünden yolaçıkarak ellerinden öpüyorum sazan tutamamanın yanında çok güzel vakit geçirdik çok eğlendik ve yeni insanlarla tanıştık ve daha önemlisi diğer katılımcı arkadaşlarla birlikte tüm yurdum balıkçılarına ve insanına amatör balıkçının nasıl davranması çevreye karşı nasıl duyarlı olması gerektiğinin anlatılmaya çalışıldığı bir organizasyonun içinde yeraldık .
    İlk günümüz sonderce kapalı ve çok kuvvetli rüzgar altında geçti akşamüzeri rüzgar dindikten sonra murat 41 arkadaşımız sağolsun bizi ziyarete geldi kendisiyle tanışma fırsatımız oldu biraz muhabbet edip kendisine bir kahve ikram ettik göl hakkında ve yerimiz hakkında düşünce ve görüşlerini aldık bize yeriniz kötü deyince açıkçası umudum kırılmıştı murat abimiz o gölü bilen bir insandı nereden balık çıkacağını bizden iyi bilirdi daha sonra kendilerini uğurladık ,buradan murat abime bizleri orda yalnız bırakmadığı için sonsuz teşekkürler ediyorum hava kararmaya başlayınca birkaç güzel vuruş aldık hemen yanımızdaki ekip güzel bir balık çekerken tek iğne tek mısır sloganımızı bilmediği için balığı çekerken maalesef oltayı taktırdı ve oltadaki ikinci iğne yüzünden dereceden oldugece hiç vuruş alamadık ara ara yatıp kalktık (sıra ile) sabah olduğunda rüzgar yoktu su çarşaf gibiydi ve bulut miktarı önceki güne göre çok azdı umudumuz devam ediyordu ama ilerleyen saatlerde akşamki ufak balıkları bile arar olduk yem olarak vanilyalı haşlanmıs sütlü mısır
    Rakılı haşlanmış sütlü mısır ve kuru mısır hepsinden kullandık olta düzeneğimiz üstten gezer kurşun 35cm dakron ip köstek ve ucunda 4 ile 2 numara arasında iğne maalesef sonuçta sazansız geçen bir sazan avı yarışması bu tip yarışmaların devamını diliyor ve bizlerden desteğini esirgemeyen tüm dostlara sonsuz teşekkürler ediyorum özellikle telefonla bile arayıp destek veren ertan abime boğaç arkadaşıma ve fatih kardeşime sağolun varolun

2. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    devamı burada

evet son resimlerdende anlışılacağı gibi yarışma kuralları gereği tutulan balık suya iade edildi balık tam benim önümden dönüş yapıp derinliklere yolaldı diğer resimler erdemin makinasında bana ulaşınca onlarıda burada sizlerle paylaşacağım esenlikle kalın

3. Conqueror

Conqueror Ahmet Fatih Eryılmaz

Favori Kamış:
    Silstar at makara 50 lik , Silstar Bx makara 50 lik ,Silstar 2,70 m iki adet kamış
    En İyi Avı:
    100 gr israil sazanı
    abi hoş geldin canın sağolsun ,asıl biz teşekkür ederiz abi

4. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Aytekin Abi güzel bir hafta sonu geçirmişsiniz
    Balık olmasa da birlikte olmak neşeli anılara sahip olmakta yetiyor. Sıkma canını...

5. aslanhan

aslanhan Oğuzhan Özdemir

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    SazaN 5,650 kg
    abi paylaşımın için teşekkürler

6. balık olmasada cok güzel bır gecırmıssınız paylaşıom için tesekkurler

7. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    O balığın hala peşindeyim.
    Aytekin kardeş hoş geldin. Sağlık olsun birader demekki sazanların karnı tokmuş, sizin oltadaki yemlere gelmemiş:)
    Aytekin yeni adresimizi bulamadınmı da ziyaret etmedin kardeş:)
    Sensiz evin tadı olmuyor, evine dön Aytekin:D :D

8. timuçin

timuçin Timuçin

Favori Kamış:
    Okuma luremania
    Favori Makine:
    Shimano catana
    En İyi Avı:
    Kalkan...
    Tebrikler balık olmasa da heyecanı yetiyor zaten, şanssız bir haftaya denk gelmişsiniz, bazen hiç balık yapmıyor orası, ama yaptığında da çok güzel yapıyor :) Bir de orda yer çok önemli çok iyi balık alınan 2-3 yer var. Ağaçlık olan kıyının karşısında bir burun var orası çok verimli.

9. KRAL_BALIKÇI

KRAL_BALIKÇI

Aytekin bükülmeyen eli öpmekte sana ve bize yakışırdı,
    Seni canı gönülden tebrik ediyorum.
    Gelecek sene ekibi tam sağlam olarak kurup,
    Bu yarışmadada söz sahibi olmayıda canı gönülden istiyorum.:)

10. Oztemiz80

Oztemiz80

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    1 kg sudak 1,5 kg kadife
    Abi Balık tutamamışsınız ama hiç olmazsa bereber vakit geçirmişsiniz.İnşallah seneye Allah bahtınızı açık eder.

11. eozsoyeri

eozsoyeri Erdem Özsoyeri

Bende ki resimleri de ekliyim tam olsun;)

Yarışma başlamadan çadır kafemiz:)

Kampımız..

Oltalarımız..

Aytekin abinin yakaladığı yılan.

Son düzenleme: 6 Ağustos 2007
  12. Oztemiz80

Oztemiz80

Favori Kamış:
    el oltası
    En İyi Avı:
    1 kg sudak 1,5 kg kadife
    Bence siz Seneye 1.ulusal yılan avı yarışmasına gidin :D :D :D

13. oktayaydıner

oktayaydıner

Favori Kamış:
    olta
    Aytekin kardeşim, öncelikle yazdıkların için,yarışmamıza gösterdiğin ilgi için teşekkür ederim.Sizler çok daha güzel organizyonlara layıksınız.Ancak bu organizasyon Türkiye de bir ilk oldu.24 saat süren bir yarışma yapmak ve bir göletin büyük bir kısmını yarışma alanı olarak ayırmak, yarışma haricinde kimsenin bu alanda blunmamasını sağlamak inan hiç kolay değil.
    Yarışma esnasında yasal limitler dahilinde bir sürü balık tutuldu,eğer 2 kg sınırı koymasaydık,bu yarışmanın ikincisi de olurdu,üçüncüsü de beşincisi de...
    Ancak ben doğrusunu yaptığımıza inanıyorum.
    Yalnız şu kamyonla gölete mısır dökülmesi söylentisi gerçekten çok komik,hatta bu söylentinin daha da ilginç olanı var.Helikopterle göletin ortasına mısır atmışlar.:) Şimdi kamyonla kim, neden gölete mısır döksün? eğer öyleyse bunu nasıl başarmış,kamyonla gölete mi girmiş,yoksa yanında bir tekne getirmiş,mısırları tekneye yüklemiş sonra bu mısırları bütün gölete atmış? Bu tarz söylentilere inanan tabiki yok ama söylenmesi yine de hiç hoş değil.
    Önümüzdeki yıl inşeallah bu organizasyon daha mükemmel olacak.Seni yine aramızda görmek dileğim.Tekrar teşekkür ederim.
    Oktay Aydıner
    Kamader Sekreteri

14. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası

Hacı bu resim nerede çekildi.:D:D:D
    Kutuplardamı :D:D

15. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    serdar kardeş gece orda ateş yakmadan kalsaydın senide görürdük herhalde arabadan çıkmaz birde üstüne kaloriferi çalıştırırdın:D :D :D

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    oktay bey sizinde sitemiz üyelerinden olduğunuzu bilmiyordum buradada sizinle karşılaşabilmek çok güzel tabiki bundan sonraki yarışmalardada sizlerle beraber olmak bizleride çok mutlu eder, böylesine zor bir yarışmanın altından başarılı bir şekilde kalkmak inanın herkesin harcı değildir bu başarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum yem dökülmesi olayına gelince orada devamlı avlananların yalancısıyız helikopterle döküldü denilmesi banada abartı gibi geldi malum helikopter maliyetini aşşağı yukarı herkes biliyordur balık çıkmaması olayı ise bir yerde herzaman balık çıkacak diye bir kural yok bunuda bütün balıkçılar bilir. bizlere böyle güzel bir gün yaşattığınız için sizlere teşekkür ederim,
    bu girişimlerinizin devamını diliyorum saygılarımla

17. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    Aytekin hoşgeldin. Özlettin kendini birader.
    Yorucu bir hafta sonu ve yarışma olmuşa benziyor. İnşallah bundan sonraki yarışmanız bol avlı geçer.

18. SedatMert

SedatMert Sedat

En İyi Avı:
    Balık yerine yılan tutmuşsun ya o da yeder:D :D :D

19. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Her seyden evvel Ulkemize amator olta balikciligi ve ahlakini boylesine guzel isleyen bir organizasyonu kazandirmayi dusunup bu buyuk dusu gercege cevirebilmis Vatan Sever yureklere, dostlara cok tesekkur ediyorum.

Sevgili Aytekincigim sana ve ekibine de bizleri boylesine degerli bir organizasyonda temsil etme inceligini gosterdiginiz icin cok tesekkur ederim.
    Sonuc belki balikcilar acisindan balik babinda kucuk ancak Memleketimiz icin cok buyuk bir adimdir. Insanlar bir araya gelmis, yakala-sal amac edinilmis, dostluklar kurulmus, buyuk cabalar verilmis, surdurulebilir balikcilik toplumun gundemine tasinmistir.

Gun gelir bu cabalarin meyvasini toplar ve o sularda buyuk baliklarla bulusur, hepimizin bu cabada gercek odulu aldigimiz, gercek zaferi tattigimiz gunu goruruz.

Herkese cok tesekkur ederim. Paylasiminiz mukemmel otesi...Sag olun...

20. rastgele41

rastgele41

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    5 kilo istavrit 1,5 saate
    benim anlamadığım bu kadar verimli göle birden bire ne olması bunda bi iş var ama hayırlısı ya gizli ağ atık balık bırakmıyorlar yada sölendiği gibi gölün ortasına dökülen yemden mi anlamak çok zor ama bu gölü ilk defa bu kadar verimsiz görüyorum burda ne kuzular tutan gördüm ben ;) tutan kişileri tebrik ederim nice 3.6 kilo lara :D