İğneyi nereye takalım???

Konu, 'İğneler' kısmında hakan28 tarafından paylaşıldı.

1. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    Kim kime kızabilir ki?
    Her yiğidin yoğurt yiyişi gibi, her balıkçının da takım ve iğne saklayışı farklı olabilir. Önemli olan bilgilerimizi paylaşmak ve bu bilgilerden aklımıza en yatanı seçip benimsemek değil mi? ;)

Paylaşımın için teşekkürler Aytekin arkadaşım. :)

2. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Biz senle çıkalım balığa çıkaran çıkarsın :DBiz çıkaralık akyalarıda kim ne derse desin :D ben senle çıkıcak her lafa razıyım ;) :p :D

3. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    tarkan biliyorsun benim eşim doğal gazcı oğlum klimacı acil lazım değilse ben sana temin ederim acil dersen gir bi doğalgazcıya kombi fleksi lazım de yalnız onlar değişik çaptadırlar kamışın çapını ölç öyle git saygılar kendine iyi bak

4. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    bilmiyorum sanki hakan biraz kızmış gibi geldi bana ama önemli değil ...
    teşekküre gerek yok umarım arkadaşların işine yarar kendinize iyi bakın

5. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    aile var ayıp etmeyin:D :D

6. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    Zorla dedikodu çıkartıcan ya :cool: iki tane aslanlar gibi oğlum var benim blader.:D :D

7. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Vayyy birde tehtid ha :D :D

8. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    İşim olduğu için bir süre ayrıldım arkadaşlar. Yokluğum sırasında güzel şeylerde olmuş üzücü şeylerde. Önce üzücüden başlayayım. Kızdığımı falan düşünen arkadaşlarımız olmuş. Asla öyle düşünmeyin arkadaşlarım. Ama emin olun az önce tekrar yazımı gözden geçirdimde her iki türlüde alğılanabilecek türden olmuş yazılarım. Ama sizlerde biliyorsunuzki yazılara ses tonumuzu ve mimiklerimizi aktaramıyoruz. O yüzdende kızdığımı düşünen arkadaşlarımdan özür diliyorum yanlış anlaşılmışım tekrar çok çok özür dilerim o arkadaşlarımdan. Sonuçta hepimiz birbirimize yardımcı olmaya çalışıyoruz. Sizde bana öyle yada böyle yardımcı olmak adına bişeyler yazıyorsunuz niye kızayım ki. Tekrar tekrar özür dilerim.
    Gelelim ikinci konuya müjdat abimizin taktiğini fevkalade çözümkar buldum. Bu zekiice buluşunuzdan dolayıda sizi tebrik ediyorum. Sağolasın müjdat usta. Bi derdimi daha çözmüş oldun strafor balık koruyucu kutudan sonra.
    İlgi gösteren tüm arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum.

9. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hakan bey estağfulullah sizinde dediğiniz gibi ses tonu ve mimikler aslında herşeyi ifade eden bunlardır bunlarıda görüp duymayınca yanlış anlamalar olabiliyor yanlış anladığım ve sizi üzdüğüm için asıl ben özür dilerim ama dediğim gibi kombi fleksini tavsiye ederim bildiğiniz boru kamışın sapına geçirip üstüne iğneleri saplıyabilirsiniz hatta avlanırkende üstünde sabit kalabilir kamışın deri sapı hasar görmez sağlıcakla kalın

10. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Evet esabi arkadaşım flekside çok kafama yattı, onun içinde sana teşekkür etmeyi unutmuşum, Yanlış anlaşılma kaygısı daha ağır bastığından onu atladım heralde. Fleksiyle kople kamışı kaplayıp. eva havasında kullanmak daha akılıca geldi. Tekrar teşekkürler.

11. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ben genelde sazana ve turnaya gittiğim için iğneleri su kenarında hemen bağlar oltamı atarım suya zaten tek iğneli takım kullandığım için fazla problem olmuyor ama siz genede dikkatli olun iğne saplandımı kolay çıkmıyor
    sizlere kolay gelsin

12. derya__kuzusu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:

Ne demek Hakan'cım yardımcı olabildimse ne mutlu bana ,,,

Hem inan bana sana kimse kızmaz zaten konu anlaşıldı sen rahat ol .;)

Gayette güzel açıklamışsın . Sevgiyle kal Allaha emanet ol kardeşim .

13. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Eyvallah müjdat kardeş. Organizasyonu iple çekiyorum sizinle tanışacağım için.
    Bu arada esabi kardeş slayd şovunuda izledim. sen genelde kendinde ifade ettiğin gibi, tek iğneyle ve gündüz avlanıyorsun. Senin takımlarıda gördüm sende hep sapa saplamışsın iğneleri :) Heralde eskidendi o resimler. Başına bi iş gelipte bu huyunu değiştirmişsin sanıyorum. Bu arada ben niye ısrarla ava giderken kamışa iğneleri bağlı götürmek istiyorum onuda iafade edeyim istedim. Çünkü en az 6 kamış götürüyorum ve geceden gidiyorum bu birinci sorun. Akşam akşam bunlarla uğraşmak çok zor geliyor. İkincisi niye en az altı kamış eşim ve kardeşini mutlaka alıyorum. En az 2 şer kamış düşüyo adam başı. Bu kadar kamışa iğneyi orada taksan, kurşununu geçirsen falan 6 kamış hakikatten sıkıcı oluyor. Onları bayan oldukları için yiyecek işine yönlendirdiğimden tüm av ekipmanlarının hazırlanması bana kalıyor. Arabadan aydınlatma çek, masa sandalyeyi kur, yemleri çıkar ayıkla, kes falan derken bu işide orada yapmak zor geliyor açıkçası. Bu yüzden iğneleri takıp gitmek daha işime yarıyor. Sağlıcakla kalın.

14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hakan o resimde gördüklerin iğne değil şamandıra ve uçlarında çelik beden var iğneleri üçlü kanca onlar çantada kalın bir pilastik kutunun içinde av yerinde iğneyi çelik bedene geçirdimmi yeterli hem ava bende geceden giderim çünki ya sazana gidiyorum yada turnaya her ikisi içinde gece gitmem gerekiyor

15. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Şimdi anlaşıldı resimler. Bende dedim ki kendi kendime esabi kardeş daha önceleri böyle kullanıyormuş, başına bi iş gelmiş oyüzden ISRARLA çıkar kamışlardan iğneleri diyor diye düşündüm. :) Sazanada turnayada yabancıyım o yüzdende kamışlardaki durumu fark edemedim ben. Bizim için varsa yoksa deniz. Sazan çıkan baraj ve göllerimiz var ama turnadan hiç söz edilmiyor buralarda. Çokda özendim senin resimlerden turnalara. Keşke buralarda da olsa turnayada gitsek. TAdı nasıl acaba turnanın oda ayrı merak konusu.

16. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    turna bence çok lezzetli bir balık sazan gibi dipten yemlenmediği için yani et yediği için çok lezzeli eti var kısmetse foçada turgay abinin getirdiği turnaların tadına bakar öğrenirsiniz diğer konu iğne saplanması benim hiç başıma gelmedi ama çevremde bir kaç kişinin başına geldi çok kötü bir manzara kesinlikle o duruma düşmek istemem slayt şovu beğenmenize sevindim dün akşam yaptım müzikte ekleyebilirdim ama ilk defa yaptığım için bayağı uğraştım sonrada zoruma gitti eklemek, müziğinide sonra ekliyeceğim aslında kağıtta basılı çok güzel resimler var ama tarayıcı olmadığı için koyamıyorum siteye sağlıcakla kalın

17. SahEmre

SahEmre Emre

Favori Kamış:
    Okuma Salina 4.20 Salina 100-200 - Lineaeffe Extreme Cast 4.40 180gr. - Okuma V-System 240 10-40g
    Favori Makine:
    Ryobi Proskyer Nose Power - Shakespeare Mach 1 XT
    En İyi Avı:
    Küçük beyaz; 7 cm. Kuzey batı Antartika Sığlıkları..
    Bence çok aceleci olaya gerek yok. Ben tüm takımlarımı çantamın içinde genişçe bir kutuda tutuyorum, her biri çapari olsun yemli olsun başka takımlar olsun ince kut şeklinde sert köpükler sarılı ve düzenli yerli yerinde duruyor, gittiğimde hava, su, güneş durumu ve keyfime göre istediği takımı hemen açıp takıyorum, dönüş yaparkende tüm takımları eski haline getirip kamışı kapatıp dönüyorum. Sorununa pek çözüm olmadı ama düzen ve takımların ömrü açısından daha iyi oluyor.

18. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Emre ;
    Benim arabanın arkası malzemeci dükkanı gibi, bide karmakarışık oldu ya.

Onu al oraya koy, sahteler karıştı, misinalar bir yerde, kurşunlar başka bir yerde, bir görsen sahaya bir iniyorum
    zannedersin Balıkçı Kral geliyor ,
    ellerim kollarım dolu,
    bir sürü malzeme ama yarısı tedbir olsun diye yanımda.

Diğer arkadaşlarıma bakıyorum,
    sadece bir kamış,iki kurşun bir takım yetiyor artıyor bile.

Offf amma dert yandım Sanada ha.

Akşam fazlalıkları depoya kaldırıp hafif bir takım çantası yapayım bari....

19. sgntch

sgntch

Merhabalar..

Biraz acelem oldugu icin tum mesajlara goz atamadim sadece ilk sayfayi okuyabildim. O yuzden tarif edecegim yontemden daha once bahsedildiyse ozur dilerim.

Izolasyon Malzemesi satan yerlerde plastik veya demir borulari izole etmek icin polietilen kopuk borular olur. Bunlara klimaflex falan da derler. Esnek bir malzemedir. Benim kullandigim 22/10 denilen ic capi 22 mm et kalinligida 10mm olan bir boru seklindedir. 2 metrelik boylar halinde satilir. Her bir takim icin 6-7 cm kesmeniz yeterli gelecektir. Boylece kursununuzda dahil ignelerinizi rahatca sarabilirsiniz.

Sarma Tarifi:

Genelde dip oltasi kullandigim icin kursunu en uca baglarim ona gore tarif edeyim. Kursunu flex in icinden gecirdikten sonra misinayi flex in disindaki yariktan gecirin. Bu kursunun ipinin sabitlenmesini saglar. Daha sonrada misinayi bir uctan digerine kadar duzgun bir bicimde dolayin. Sirasi geldikcede igneleride ozenli bir bicimde flexe batirin. Bu kadar basit. Inanilmaz kullanisli.

Alacaginiz zaman 22/10 Folyosuz KlimaFlex demeniz yeterli. Fiyatida cok uygundur bir boyu yani 2 mt si sanirim 1 YTL olmasi lazim.(Folyolu veya kaucuk almaniza gerek yok zira onlar daha pahalidir.)