İğneyi nereye takalım???

Konu, 'İğneler' kısmında hakan28 tarafından paylaşıldı.

1. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Arkadaşlar ben aldığım malzemelere gözüm gibi bakarım. Her avdan sonra tüm takımları, kamışları ne varsa yıkar, kurular ve yerine kaldırırım. Yıllar önce aldığım ilk kamışımda, ilk makinamda benim gözümde hala yepyeni, hala alındıkları gün gibi değerli. Şimdi sorunum şu. Bundan önceki kamışlarım eva saplı oldukları için avlaktan dönerken, misinayı kamışa dolayarak, iğneleride eva sap kısmının uygun bir yerine (asla ortasına saplamam, mümkün olduğunca uca ve kanara takarım) saplayarak eve dönerim. Zamanla eva kısımda tahribat oluşuyor. Yeni aldığım D.A.M SPEZIPOWERTELE 200-TR 100-200 GR 2 adet kamıştada saplar eva değil. Şerit halinde suni deri ile kaplanmışlarve üzerlerinde de yaldız baskıyla D.A.M. ibareleri yazılmış, çokda yakışıklı olmuş. Şimdi ben av dönüşü iğnelerimi oraya saplamaya kıyamadım. Bunun için pratik bi çözüm önerisi olan varmı aranızda. Ama sök iğneyi, koy foto albümünün arasına demeyin. Ava giderkende ben iğneleri kamışlara takıpta gidiyorum. Avlakta hemen kamışları suya atmak istiyor insan. Öyle klipsi takayım, yok o iğne değildi buydu arayayım, Kurşunuda takayım gibi vakit kaybetmek istemiyor insan!!! Parlak fikirler bekliyorum sizlerden. Şimdiden teşekkürler.

2. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta
    Hakan kardeşim öncelikle sana yarım kibrit kutusu boyunda bir yumuşak lastik lazım eski bir tokyo terlik varsa ondan kesebilirsin kestiğin parçayıda kamışın alt kısmına kalın paket lastiği ile bağla ve iğneleri onun üzerine batır;)

3. malcikkowka

malcikkowka

:)

klipsli fırdöndülerden alıyon, av bitince iğnelerin olduğu misina parçasını klipsinden çıkarığ strafora sarıyon, straforuda metal bir kutuyo koyuyon..... 5 saniyeni almaz.... yok iğne batacak, yok kursun çarptı, misina iğnelere karıştı, kamışı nereye soksamda iğne batmasa.......

4. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    evet güzel fikir. Teşekkürler.

5. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Hakan Bey,

Bende aynı dertten muzdariptim.

30cm lik cetvel şeklinde ince bir strafor köpük kestim.

Kamışın sapına önce köpüğü koyup sonrada takımı sarıyor ve
    yeri geldikçe iğneleri saplıyorum.

kamış
    ====================[makina]==========================
    ==== köpük====

malesef iş yerinde oldugum için fotosu yok.
    umarım anlatabilmişimdir.

Selamlar.

6. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Yok onu beğenmedim. Amaç ava gitmeden önce kamışları üzerinde iğnelerle hazırlayıp hazır vaziyette çantasına koyup kaldırmak. Ava gittiğimde de direkt açıp kullanmak.

7. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Fotoya gerek yok tarkan bey. Gayet anlaşılır bir açıklama. Ayrıca ustaca çiziminizide beğendim bir grafiker olarak. Çok zekiice. Bunu tuttum. Bu işimi görürü sorunumu giderir kanaatindeyim.

8. malcikkowka

malcikkowka

bantla..

iğneleri kamışın yanına çantaya bantla...... bir kere yapmıştım... işe yarıyor ama sonra üşendim...

9. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    favori kamışım bölümünde yazıyor
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    ava 10 dakika önce gidip dediklerinin hepsini yapabilirsin bu sayede muhtemel yaralanmardan kaynaklanacak hastane masrafı ve zaman kayıplarınında önüne geçmiş olursunuz

10. Eczacı

Eczacı

Favori Kamış:
    olta

Önce ben dedim :D :D

11. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    yapmayın böyle şeyler biyerinize iğne batacak:D :D

12. hakan28

hakan28 hakan

Favori Kamış:
    kamışlar, el oltaları
    En İyi Avı:
    Levrek, çipura
    Nasıl bir yaralanma olacak anlamadım. Biz iğneleri dışarıda bırakmak istemiyoruz zaten. Kamışlar kenid çantalarında güvenli bir şekilde duruyorlar. Derdim çantanın içinde dahi dursalar boşta kalmasınlar. Bu yüzdende bir yere saplı kalsınlar istiyorum. Amaç çantada birbirlerine dolanmasınlar diye formül aramaya çalışıyorum. Kaza arıyacak olduktan sonra büssürü şey var iğneye gelinceye kadar.

13. diren

diren Diren

Favori Kamış:
    şeker kamışı
    En İyi Avı:
    Hayallerim, aşkım ve çipuram.
    İğneleri tek tek saplamaktan söz ediyorsanız Mehmet abinin önerdiği gibi lastik, kauçuk vb malzemelere batırmak akıllıca. Ancak, hazırladığınız takımı korumaktan söz ediyorsanız, strafor (köpük) gibi köşeli malzemelere sarıp iğnelerin denk geldiği yerleri bu malzemeye batırmak pek iyi bir çözüm değil. Takımı açtığınızda köşelere denk gelen yerlerde sevimli gamlarınız oluyor. Tecrübeyle sabittir :rolleyes: :eek:
    Benim önerim, çocukların yüzerken kullandığı silindir şeklindeki köpüklerden (makarna mıdır, sosis midir nedir) alıp, belli genişliklerde keserek, takımlarınızı bu dairesel malzemeye sararak korumanız olacak.
    Bir diğer önerimse klipsli fırdöndü kullanarak hazırladığınız takımınızı elinizle sarın ve şeffaf posetlere koyarak batmalarını, karışmalarını, bükülmelerini önleyin. Tıpkı malzeme satanların takımları koyduğu poşetler gibi ;) Ben bu ikinci yöntemi uyguluyorum ve gayette memnunum.
    Rast gele.. :)

Son düzenleme: 26 Temmuz 2007
  14. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    hakan kardeş senin çantan pilastik kutu değil herhalde muhtemelen bir kumaş türü bu dahada kötü iğneniz sapladığınız mantardan çıkarsa çıkmış olan iğneyi göremezsiniz ani bir haraketle kamışın çantasını almaya kalkarsanız veya çantanızın herhangi bir noktası aracın bagajında bir yere takılacak olursa ani gerilme olur ve içeride mantardan çıkmış olan iğne kılıftan çok rahat geçip elinize saplana bilir siz sorduğunuz için bende ikaz etme gereği duymuştum

15. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Shot with N91 at 2007-07-26

Shot with N91 at 2007-07-26

Hakan'cım eminim arkadaşlar oldukça değişik yöntemler sunucaklar bende kendi yöntemimi anlatayım hatta göstereyim istedim belki sana belki başkalarına bir faydası olur..

Bu materyal deniz sosisi dedikleri suda batmamak için kullandıklar malzeme hemen ,hemen her yerde bulunabilicek bir malzeme ve uygun fiyatta ..

İster bunu ayrı istersen kesip bir lastik yardını ile olta takımının istediğin bir bölümüne bir şekilde monte edebiliriz..

Bunun en büyük güzelliği, yumuşak bir materyel oluşu zira iğneye asla zarar vermiyor..umarım biraz fikir verebilmişimdir..
    sağlıcakla kalın .Allaha emanet olun ..

16. malcikkowka

malcikkowka

bantlayıınnnnn

iğneleri kamışın yanına çantaya bantlayın.....en güvenli ve sağlam yol bu.....
    yatay bantlandığından iğneler yerinden oynamayacaktır ve iğnenin bir yere saplanması imkansız duruma gelecektir.....

17. derya__kuzusu

derya__kuzusu Manyak Müjdat :)

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    yayın 4,5 kg.-4,kg.Lambuka
    Eyvallah üstat sen böle diyorsan benim sırtım yere gelmez artık saol varol layık olmaya çalışıcam .;)

Eeee ne zaman götürücen beni balığa :cool: ;) :D :D

18. fup

fup

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    48 cm.Zargana tesadüfen:)
    merhaba, walla bu makarna olayını tuttum:) Tşk...

19. esabi

esabi SENIOR MEMBER

Favori Kamış:
    reklama gerek yok
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    pulu imzamda
    şayet illaki bir şeye iğne saplama iğtiyacı duyuyorsanız kombi veya klimafleksini
    kamışın sapına geçirip iğnelerinizi ona saplıyabilirsiniz;)
    fleks nedir derseniz doğalgaz borularına ve klima borularına geçirilip ısıtılınca daralan sentetik süngerimsi bir borudur:cool:
    ama ben genede iğneleri kamıştan ayırın derim ;)
    vede hemen kızmayın maksadım muhalefet olmak değil yardımcı olmaktı:)

20. tarcan

tarcan ...

Favori Kamış:
    .
    Favori Makine:
    .
    En İyi Avı:
    Kefal 325 gram
    Aytekin,

Doğalgaz tesisatçılarında var dimi bu malzeme?

Not:
    Düşünce ve Duygular yazıya dönünce tam olarak ifade edilemiyor,
    arkadaşımızın kızdığını zannetmiyorum. :)

en azından ben faydalandım, teşekkürler.