Hidea Ve Royal Marka Deniz Motorlari Hakkinda Düşünceleriniz?

Konu, 'Motorlar' kısmında volky1991 tarafından paylaşıldı.

1. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    iki torba midye:)
    sahibinden.com da satiliyordu, sitemizden bu motordan alan arkadaslarda var en kisa zamanda link atacaklardir. ancak saticisi nerdeyse haftada bir zam yapiyordu, yazinda yaklastigini dusunursek fiyatinin 500 lirayi gecmis olmasi olasi.....satici faturada vermiyodu hicbir guvencenizde yok. nacizane tavsiyem o paraya ikinci el cok daha beygirli vede taninmis makinalar bakmaniz yonundedir.....

2. okkan07

okkan07 okan

peki varmı bildiğiniz ikinci el 2hp-3hp lik motor uygun fiyata?

3. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    an itibari ile bildigim yok ama bundan sonra bakarim. sifir motor satan pekcok bayide ikinci el satiyo aklinizda bulunsun.....aslinda butceyi biraz daha zorlama imkaniniz varsa size parsun 3.6 hp iki zamanliyi oneririm.....gorduklerim icinde dunyanin en performansli sinek motoru.....botunuzu sadece goturmekle kalmaz iyide hiz yaptirir, tek kollada kaldirabilirsiniz. fiyatida fuarda 800 dolar civari idi belki ilginizi ceker.
    ancak genede sahibinden.com benzeri sitelerden vede bayilerden takibe devam edebilirsiniz, eger butceyi asmayi arzu etmiyorsaniz. arzettigim gibi bende firsat buldukca bakacagim.....
    denizcekalin.....

4. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    PHP:
    [QUOTE]hERKESE Merhabalar Gaziantep'ten Hüsamettin.15 hp 2 zamanlı mercury motor aldım.Mercury servisinden aldım 2004 model faturalı.2 yıl garanti verildi.190 kg fiber tekneme koyacağım.Bu motorla ilgili bilgisi olan var mı?[/QUOTE]
    mhin kardeş, mersine antepten mercury bakımı için gelen arkadaşlar bar. adanadada bakım yaptırabilirsini. merury ile ilgili sorabilirsiniz. özelden mesaj atamadığım için buraya yazdım

5. merkury33

merkury33 HASAN

Favori Kamış:
    tahta, el oltası
    Favori Makine:
    mercury90
    mersindekiler biraz pahalı. bu adresler başka bir konudada görmüştüm. yani ben şimdiden uyarayım dedim. ben adanada usta buldum. birde mersinde bir tane daha varmış onu arıyorum. öteki konudada yzmıştım ama yinede yazayım dedim.

6. kurbaga35

kurbaga35 emin

herkese iyi günler dilerim. ben izmirden yazıyorum, ve belgem olmasına ragmen (dün aldım tarım işlerinden 15 tl istenen belgeler : nufus, fotoğraf ) gercekten amator balıkcı ve tekne sahibiyim (tekne demişken kayık daha gecerli olur sanırım 3,20 m tek cidar tahmini 40-50 kg) hobi ya kendim boyadım ettim. ve dün motor aldım royal marka 2,6 iki zamanlı.
    forumu okudum ve ne kadar dogru bi'iş yatım ne kadar yanlış pazar gunu urlada acılınca ogrenıcem. (acılmak demısken kıyıdan 300 - 400 m )
    sizlerden öğrenmek istediğim bir iki konu var.
    == motor u tekneye taktıktan sonra pervane teknenin ne kadar altında olmalı? pervanenın uzerındekı kanatlar teknenın ne kadar altında kalmalı ?
    == demiştim ya royal marka motor aldım, bunun yağ değişimini kendim yapabilirmiyim, elimden butarz işler gelir, dikkat etmem gereken noktalar nelerdir? ve yağlamada ne tarz ürün kullanmalıyım? (marka ve numara olursa sevinirim) veya daha detaylı olursa motora ne tur bakım yapılabılır?
    == Royal35 sanırım burayı sen daha ıyı cevaplarsın veya bilen abilerimiz kardeşlerimiz cevaplarsa sevinirim; motorun su devir daımı nerede ben goremedım pervanenın oradanmı atıyor yoksa govdeden mı?

şimdiden herkese tesekkurler... ilginize ve sıkılmadan okumanıza....

7. er35han

er35han erhan karasu

Favori Kamış:
    captain 1525 cast strong
    Favori Makine:
    okuma trio 55s
    En İyi Avı:
    hala bekliyorum..
    hidea ve royal deniz motorları ile başlayıp,parsun ve diğer markaların da genel bir analizinin yapıldığı uzunca bir forum paylaşımı olmuş.katkıda bulunan herkese teşekkürler. benimde amacım elektrikli motordan,ekonomik bir deniz motoruna geçiş yapmak. fakat royal motorlarla ilgili düşüncem yazılarınızı okuyup,bu motoru kullanan arkadaşların da ortaya müspet bir sonuç(tecrübe paylaşımı,video vb.) koymamalarından dolayı olumsuz sonuçlanmıştır.

şimdi gelelim soruma; 330 alüminyum tabanlı bir botum var,buna uygun birde motor düşünüyorum.elektirikli motoru 2 yıldır kullanıyorum,artık bir gömlek üstünü düşünüyorum. buna ayırabileceğim bütçem en fazla 1000 tl civarı.tavsiyelerinizi beklerim.

8. adventurer

adventurer umut yetişken

En İyi Avı:
    3.5 bg 2 zamanlı parsun.....bütçeyi hafifçe bi zorlayarak çok performanslı bir motor sahibi olabilirsiniz.....inanılmaz devirli bir makina, kesin emin olmamakla birlikte 330 botu tek kişi ile plane e kaldırması yada plane sınırına getirmesi bile olası.....evet, çok uçuk geliyor bu beygirde motorla plane e kalkmak ama dediğim gibi inanılmaz devirli bir makina.....

9. eseses kikiki

eseses kikiki Gökhan Tunalı

Ben de Parsun 3,6 2t önerecektim, dedim bir bilen çıksın.;) Tam gaz çalışma aralığı Tohatsu 3,5 2t ile aynı, 4200-5300 devir.

10. er35han

er35han erhan karasu

Favori Kamış:
    captain 1525 cast strong
    Favori Makine:
    okuma trio 55s
    En İyi Avı:
    hala bekliyorum..
    yorumlarınız üzerine parsun 3,5 hp motoru biraz araştırdım. aşağıdaki videoda 3,5 hp parsun bence ciddi performans gösteriyor. fakat benim bota 2 kişi bineceğimizi ve çıplak ağırlığının 55 kg olduğunu da belirteyim. plane de değil ama en azından hızlı sayılabilecek bir sürate ulaşırmı merak ediyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=z7A-2lHaPQ0

11. eseses kikiki

12. er35han

er35han erhan karasu

Favori Kamış:
    captain 1525 cast strong
    Favori Makine:
    okuma trio 55s
    En İyi Avı:
    hala bekliyorum..
    videoya bakarsak 3,5 beygir sağlam bir motor bu tür botlar için yeterli gibi görünüyor. tohatsu ve parsun bir tutulurmu dersek,parsuna eşdeğer motor yamaha ise,tohatsu ile de aynı performansı göstereceğini düşünüyorum. evet bu bilgiler ışığında 3,5 hp parsun kafamda iyice netleşti diyebilirim. elektrikli motorum,akü ve şarj cihazını satışa çıkarmalı. konuyu takip eden arkadaşlar 3,5 hp parsun'u sıfır, uygun bir fiyatla görürlerse lütfen buradan veyahut özelden msj yazsınlar. şimdiden teşekkürler.

13. eseses kikiki

14. shadow_5020

shadow_5020 murat

arkadaslar ben üniversite okuyan birisiyim.bu royal motorlardan buldum 1 tane 2.6hp.450 dedi bize fiyatını.baktım ki burda sıfırları o fiyata satılmıs.bn o kişiye 300 lira verebilirim desem uygun olur mu.

alıpta kullananlar var mı bu motordan.sayfaları usenmeden okudum kafam iyice karıstı.yada sıfırını nerden alabilirim bn bu motorun.bnm için 300 lirada büyük para.yeri geliyor bir ay o kadar parayla gecinmek zorunda kalıyor insan.o yüzden sorun v.s cıkartan bir ürünse hiç bulaşmıycam kıyı balıkcılıgına devam edicem :)

15. volky1991

volky1991 Volkan Aydın

En İyi Avı:
    Şimdilik İstavrit :)
    0 ını bulmanız biraz zor. O motorlar bir ara hemen çıktı piyasaya noldu ne bitti sonra puff oldular. Ne oldu ne bitti orasını Allah bilir artık.

16. volky1991

volky1991 Volkan Aydın

En İyi Avı:
    Şimdilik İstavrit :)
    Açtığım konuda bukadar mı tutmuş :D

22 bin gösterim 26 sayfa yazı :D

Bu yazının özetini ben geçeyim kısaca bu sayfaya kadar yorulup okuyanlar için.

Royal motor tırtt motor bulaşmayın. Zaten artık bulunmuyor nerdeyse bir ara çıktı piyasaya birşeyin fasonu olarak bidaha yok.( Diye gözlemledim aksini söyleyen varsa dinleyebilirim yanlış tecrübe etmiş olabilirim.)

Hidea motor da Türkiye'de yükselen bir değer. Çok geliştirdiler kendilerini. En son Her Limana Bir Hidea motor kampanyasını yürüttüler. Kendi sahibi olduğum sitemizdede bu olaya destek verdik. Fiyatlar inanılmaz rakamlara düştü. Eğer düşünenler var ise bu motorları çok sağlam bir şekilde ağ örerek büyüyorlar.

Hı şunuda belirteyim benim bu firma ile ilgili bir çıkarım vs yok ben parsuncuyum :D Parsun kullandım şuan kendi teknemi yapmaktayım.

Saygılarla.

17. eseses kikiki

3,5 ile 2,5'un farkı nedir acaba, aynı blok aynı hacim sadece dişli oranı farkı mı var. Hızda mutlaka fazlalı vardır ama tork olarak 2,5 daha iyi değil mi.:confused:

18. murat_mutluu

murat_mutluu murat

royal dıştan takma motor

Öncelikle herkese hayırlı günler dilerim, arkadaşlar royal marka dıçtan takma deniz motoru ile çok olumlu ve olumsuz yorum okudum, kimi arkdaşlar satıcı ile irtibata geçtiklerini dile getirmişler ben internetten ve çevreden bakındım bir türlü irtibat numarası bulamadım bana bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim lütfen bildiğiniz irtibat numaralarını yazarmısınız?

19. erkan_uygur

erkan_uygur erkan

hidea motor

Aman arkadaşlar Hidea almayında ne alırsanız alın. Servisler servis değil firması firma değil. Daha 10 saat bile kullanmadan bozuldu. götürdük servise garantiye girmez dendi. ne olursa garantiye sokmuyorlar. Firma firma değil anlıyacağınız. hukuki mücadeleye başlıycaz yakında.

20. mehmetmeral

mehmetmeral mehmet

En İyi Avı:
    Levrek 8.300 kg
    hocam hiç bir zaman bildiğiniz markadan şaşmayın derim pazarı olan markalar,mercury,honda,yamaha,suzuki bu markalara odaklanın ve aklınızda bulunsunki 4 zamanlı makinadan şaşmayın 3.50 bot için 9.9 15 bg tercih edebilirsiniz mercury 15 bg 4 zamanlı 5200tl civarı parsun hidea 3900 4000tl civarı arada 1000tl oynuyor marka ve kalite var paranızı çöpe atmayın almışken iyi bişey alınki kafanız rahat olsun Deniz fakiri sevmez diğe bi tabir vardır ayrıca şakayada hiç gelmez kolay gelsin..