Herkesin tekrar hatırlamasında fayda var.

Konu, 'Videolar' kısmında Engin79 tarafından paylaşıldı.

1. Engin79

Engin79 Engin

Favori Makine:
    Shakespeare 2441 Ambidex Super
    En İyi Avı:
    Kimsenin balık tutamadığı gün tuttuğum tek istavrit :)
    Arkadaşlar bu sıralar istanbul boğazında çok iyi çinekop çıkıyor.
    Fakat malesef gelen her 10 balığın 1 veya 2'si limit altı.
    Lütfen limit altı balıkları denize iade edelim.
    Ben atıyorum, siz de atın. Merak etmeyin, kovamızda 10 yerine 9 çinekop olunca aç kalmayız. Yeter ki gözümüz aç olmasın.
    Bir tane çinekoptan ne olur ki demeyin.
    Geri saldığımız balık, yaşadığı bu tecrübe sayesinde artık daha ürkek ve tedbirli olacak. Kolay kolay yakalanmayacak ve büyüyecek. Erişkin hale gelince de binlerce yavru yapacak. :thumb:

Denizlerimizin geleceği için küçük bir iyilik yapın ve küçük balıkları salın. mrsparkle
    Teşekkürler. :)

https://www.youtube.com/watch?v=EzylBSRDFns

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Engin abi olması gereken senin yaptığın zaten anormal olan diger davranıs fakat geçen hafta yanımda çapari atip balık aldılar hep 15 cm 20cm arası ben sahsen atmadım kurşun arkası yaptim sarıkanata fakat bana nasip olmadı :(

3. mutlu1754

mutlu1754 mutlu

Helal olsun ya keske herkez sizin gibi olsa. Ama insanoglunun acgozlu bir yapisi var. Birde benim sayemde mi kurtulacak baligin soyu dusuncesi var. Ama bu dusunceyi tek bir kiso degil bircok insan yapiyor. Ama tam tersi olsaydi ne guzel olurdu.
    Yine tebrik ederim sizi iyi gunler.

4. jumaru

jumaru Murat

Favori Kamış:
    Shimano Alivio Slim TE GT 330 XH
    Favori Makine:
    Shimano AX 4000 FB BB
    Engin Bey teşekkürler bu gibi durumları sık sık hatırlatmakta fayda var. Yeri gelmişken ben de genelde atlanan bir şeyi hatırlatmak istiyorum. Boy limiti olduğu kadar kilo/adet limiti diye bir durum da var. Bazı avlarda bizzat görüyorum iki kişi kovalarca balık tutuyor, fotoğraf paylaşıp altına av 5 kişiliktir falan yazıyorlar. Gözümle görmesem inanacağım, kaldı ki görmeyen de inanıyor tabii. Bu konuda da bilinçli olmak gerekiyor. "Denizde balık bitmez" korkunç bir düşünce. Öyle bir biter ki, çocuklarımıza gösterecek resmini bulamayız.

Kısaca, limit tablolarında boy/ağırlık limiti yanında "alıkonulabilir miktar" limitine de lütfen dikkat edelim. Açgözlülüğün lüzumu yok.