Havyar nedir? Nasıl yenir?

Konu, 'Balık Yemekleri' kısmında amateur01 tarafından paylaşıldı.

1. ufukkula

ufukkula ufuk

En İyi Avı:
    Henüz yakalamamış olduğum
    Belki bizler de çocuğunun yanından annesini alıyoruz...

2. grandi

grandi Hayati BAYDAR

Yazılanları dikkatli okuyalım.

Kıymetli Okan kardeşim güzelce açıklamış ama dinleyen yok. Herkes kendi kafasındaki kırıntı bilgiyle birşeyler söylüyor. Sadece Mersin balığı ymurtasına 'HAVYAR' denir. Balık yumurtasına 'TARAMA' denir. Diğer balıkların yumurtalarına da havyar diyerek yanlış bilgilendirme yapmıyalım. Selamlar.

3. sever

sever ONUR

Favori Kamış:
    Daiwa Crossfire
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop Rb
    Onu da yemeyiverin abi havyar ne yazık ya:D.Doğmamış balığa göz dikiyorsunuz:D
    (Şaka amaçlı diyorum yanlış anlaşılmasın)

4. draco

draco Kaan

Favori Kamış:
    Vercelli Alba Surf, Yamaga Blanks EARLY 94MHR
    Favori Makine:
    JDM Shimano Stella SW8000PG, Daiwa Certate 3012H
    En İyi Avı:
    Tuttuğum ilk ispari. o olmasa burada olmazdım.
    Hayatımda yediğim en aromatik, en denize ait tadı olan, en tatmin edici şeylerden birisi beluga havyarıdır. Hazar Denizi kıyısındaki Anzeli'de doğup büyümüş arkadaşım olması da epey makul fiyata edinmemi sağlamıştı.

Halis köy tereyağı kızarmış ekmeğe sürülür, üzerine bu madde! konur, bir ısırık alınır, sonra doğru gastronomik cennete. Tadı müthiş kompleks, omeganın tadını alırsınız resmen. İyodik, çiğ balık kokusu buram buram. Havyar sevenler bayılır, denize ait şeylerin kokusunu sevmeyenler de kesinlikle kusar. :)

Not: mumlu kefal yumurtası yemiş olan havyar yedim demesin derim. O da nefis ama bu; bambaşka bir olay. :)