gümüşyakada mırmır avı.....

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kilicbey tarafından paylaşıldı.

1. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Cuma akşamı saat 19.00 dan itibaren sağanak yağmur altında yaptığım tüm denemeler hüsrana uğradı, sahilde bir ben, denizde ise benim gibi kaçık bir amcadan başka allahın kulu yoktu oda sahilden 300 metre açıkta istavrite çalışıyordu, gerçi o amcam 1.5 kilo civarı istavrit avlamıştı , ben ise tek vuruş bile alamadan sudan çıkmış uyuz itler gibi yazlığın yolunu tuttum, ıslanmamış tek santimim kalmamıştı.

Cumartesi saat 13.00 sıraları tekrardan denemelere devam ettim , 3 farklı noktadan saat 23.00 kadar yaptığım denemelerde olumsuz sonuçlandı, sahilden tanıdığım Saffet abiyle karşılaştık , kendisiyle sabah erkenden istavrite çıkmak için karar kıldık.

Pazar sabahı saat 05.30 . da kalkıp buluşma noktasına geldim , Kerem abide bizle beraber olunca 3 kişi tekneyi suya indirip açığa doğru yol aldık, saat 06.30 da oltalarımız suya indi ,gelen balık her ne kadar az olsada tatmin edici boylardaydı, en dipten mezgit orta kancalardan istavrit üst kancalarda ise sardalya yakalanıyordu, saat 09.00 da ava son verip kıyıya doğru yol aldık, netice itibariyle booooooooolca hava alıp İstanbulun keşmekeşliğine geri dönüş yaptım, ne yapalım bu hafta nasibimiz yokmuş.

Not. Deniz hala çok kirli, hava poyrazdan estiğinde belli noktalarda çökmüş olan çamur tabakas ıdağdan gelen sel görüntüsüne dönüşüyordu, ne balık yakalamak nede denize girmek mümkün, bu sene Gümüşyaka esnafı çok zor günler geçirebilir.

Son düzenleme: 4 Temmuz 2011
  2. katilhamsi

katilhamsi Kadir

Favori Kamış:
    LINEAEFFE IM CASTING SURF 390cm 100-250gr
    Favori Makine:
    Okuma Compressa CP 65
    En İyi Avı:
    Gomit
    İsmail ağabey ara sıra bende gümüşyaka ya gidiyorum gümüşyaka köprüsünün olduğu yerde balık tutulacak yerler varmı

raporların kesilmesin..

3. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bakalım kaç gün bekleyeceksin Kılıç abimizi?:)

4. katilhamsi

katilhamsi Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Compressa CP 65
    En İyi Avı:
    Gomit
    ne oldu ki ?

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bilmiyorum. Bir bilsem? Epeydir uğramaz oldu abimiz, habersiz-esersiz.idk

6. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Merhaba Kadir kardeşim. Kusuruma bakma , uzun zamandır siteye giriş yapmamıştım, bu yüzden mesajına geç cevap vermek zorunda kaldım. Gümüşyaka köprüsü derken , belediyenin orayı kastediyorsan, sol tarafındaki çamlık bölgeden sahile inebilirsin. Kumu gördüğün her noktadan avlanabilirsin.;)

7. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Selamlar ve saygılar canım abim , iş güç yüzünden uğrayamaz oldum , umarım bu kardeşini bağışlarsın.:p:D:)

8. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Aleyküm selam İsmail. Aleyküm selam gözüm, hoşgeldin. Sağlık olsun ne diyelim. Hoşca bak zatına.;)

9. fibonacci

fibonacci Murat

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf
    Favori Makine:
    Okuma Safina Noir65
    En İyi Avı:
    Mırmır 1.5 kilo
    MErhaba arkadaşlar;
    Bende çoğunlukla yaz aylarında olmak üzere Gümüşyaka'da avlanıyorum. Burada raporlarınızı görmek güzel. Aslında bu konu üstkonulara taşınsa da sürekli gözümüzün önünde olsa daha iyi olurdu.

10. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Uzun bir aradan sonra dün yine gümüşyakaya arkadaşım Fikret ile birlikte avlanmak için gittik, saat 12 den itibaren oltalarımızı suya indirdik 3 farklı noktadan yaptığımız tüm denemeler sonoçsuz kaldı . Saat 18 sıraları daha evvel karagöz yakaladığım noktaya oltalardan birisini attım , yaklaşık 15 dakika sonra bir vuruş aldım ve oltayı çekmeye başladım, kösteği kuma göre hazırladığım için balık kayalık bölgeden geçerken takıldı ve kösteğim koptu , gün boyu aldığım tek vuruşta böylece heba oldu.

Koskoca sahilde bir biz birde birisi yavru olan 3 kediden başka canlının olmayışı canımızı sıkmıştı, yemeğimizi yerken misafir ettğimiz bu kedicikler açlıktan taştan yumuşak ne varsa yiyecek duruma gelmişler, lütfen bulunduğunuz avlaklardan ayrılırken bu türden canlılarıda düşünerek yiyecek birşeyler bırakınız.

11. katilhamsi

katilhamsi Kadir

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Okuma Compressa CP 65
    En İyi Avı:
    Gomit
    İsmail ağabey nerelerdesin...

12. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    233bbc3f-efb3-40d0-9026-9d7302cdbfdb.jpg c10d9518-62e3-4f9c-bf9b-ea29b4688cca.jpg 9a5668e9-b28f-45be-9c22-eccba3734fcf.jpg 1db462cb-d02c-4ab4-ba21-337405215cab.jpg 818414b6-18ae-47a4-8104-9184ddeb501d.jpg 6435fa7f-d6ee-4403-bf2c-cbbafaa4b891.jpg 5b6756c2-30e6-4fe9-a049-ffccbde0e0b8.jpg

Ekli Dosyalar: