gümüşyakada mırmır avı.....

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında kilicbey tarafından paylaşıldı.

1. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    MIRMIr. 1.5 Kg LEVREK2 Kg Köpekbalığı 1 metre.
    Dün gümüşyakada 5 saatlik olta atma neticesinde tek vuruş dahi alamadan geri döndüm, havanın sakin olması sebebiyle denizin yüzeyi aşırı şekilde yosunluydu , hatta yemlide tık olmayınca kamışın diğeriyle zarganaya deneyeyim dedim , ne mümkün , her atış sonrası bolca yeşillik vardı.

2. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Canın sağolsun abicim de, seni Gümüşyaka'ya böylesine bağlayan şey nedir? İlle de Gümüşyaka, iyi ama neden? Hem orayı da pek merak etmeye başladım, mevki/yol/güzergah olarak ne taraftır, neresidir?:rolleyes: :)

3. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Sağol canım abim, beni Gümüşyakaya bağlayan en büyük etken bir akrabamın yazlığını kendiminmiş gibi kullanabilmem , ayrıca geçtiğimiz yıla kadar yani 9. 10 yıl boyunca harika avlar yapmış olmam , birde kumsal olayıda çabası , çocuklarla hem plajından hemde balığından faydalanıyoruz, bundan birkaç yıl öncesine kadar daha sakin bir ortama sahipti, İstanbulun sucağından ve trafiğinden bunalanların bir nebze olsun nefes alabilmek adına kaçtığı nokta haline geldi. Gümüşyaka Silivriye bağlı bir yer, Tekirdağ yolu üzerinde.;):)

4. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Bitmiş desene.:eek: Şimdii, bu ahval ve şerait içinde yine Gümüşyaka diyor musun peki? Yoksa bu gidiş son muydu?:p :D

5. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Bitme diye bir şey söz konusu olamaz, havanın esintisiz olmasıda balığın vurmayışında bir etkendir.
    O son demelerim geçtiğimiz sezon içindi, bu sezon farklı metotlar ve yöntemlerle denemeler yapacağım , nasılsa kamış bol:p

6. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Dün akşam Gümüşyakaya anlık karar ile gittik, maalesef anlık karar olduğu için malzemeleri dükkanda bırakmıştım ve böylece sahile indim , sonradan aklıma Salim abimi aramak geldi ve kendisinden bana takımlarını verebilirmisin ricasında bulundum, sağolsun oda beni ret etmedi. Kıyıdan çıkardığım kum kurtlarıyla akşam 19.00 sıraları oltamı suyla buluşturdum, ilk yarım saatte iki vuruş bir isparinin kıyıya alınmasıyla geçti, daha sonra yağmur bastırınca canım sıkıldı çünki hazırlıksız yakalanmıştım , inadına ıslansamda ava devam dedim ve sağlam bir vuruş sonrası kıyıya 23 cm lik bir karagözü aldım , saat 23.00 sıralarına kadar yaptığım av neticesinde 3. ispari 1 karagözle avı sonlandırdım, zaten yağmurda şiddetini arttırmıştı.

Av bölgemle ilgili çok güzel haberleride arkadaşım Yalçından aldım , eğer herhangi bir olumsuzluk olmazsa bu yaz oradan bolbol raporlar sunabilirim, aksilik olabilir diyorum çünkü voli ile avlanan vatandaş bohçacılık yapmazsa şimdiden oltacıları kontrol ediyor.

Not: Fotolar yeğeni ilk yakaladığım anda yayınlayacağım.:)

7. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Havanın esintili/yağmurlu olması da balığın vurmayışında bir etkenmiş.:confused: :eek:

:D :D

Şaka bir yana, senin adına sevindim İsmail, inşallah güzel günlerde güzel gönlüne denk çok güzel balıkların olur.:)

8. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Abi havanın esintili/yağmurlu olması vuruşlarda nasıl olumsuz bir etki yaratıyor anlamadım, en iyi avlar deniz tabanının çalkalandığı zamanda yapar:cool:;). Abi bazıları senin dualarının kıymetini bilmesede:pben kadir kıymet bilenlerdenim.;):)

9. fish founder

fish founder Özgür

işte ben buna güzel haber derim İsmail,

hele ki,istanbul'un yanı başında olan ve her daim av vereceğini hayal ederek geçirdiğimiz geçen sezondan sonra,

bu konuda güncel haberlerini bekliyoruz,

10. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Vallahi Özgür bende ilk duyduğumda senin gibi çok mutlu oldum , seninde belirttiğin üzere geçen sene doğru düzgün av vermedi , orada kalan dostlarımdan öğrendiklerimde içimi karartmıştı , öyleki bir kişi tüm sezon boyunca en çok 3 mırmır almış . Verdiğim güzel haber mırmırla ilgili değil , levrekle ilgili, arkadaşım Yalçın zıpkınla yaptığı dalış esnasında karşılaştığı ispendek sayısını bana anlattığında ; yok daha neler dedim , fakat doğruluğuna hiç tereddüt etmediğim bir kişi olduğu için söylediklerini söylediklerim kabul ederim.Bende cumartesi öğlen saatlerinde zıpkınla dalış yaptım fakat suda görüş mesafesi 2 metreyi zor buluyordu, eşkina yataklarını kontrol amaçlı agoşon yapayım dedim dip suyunun soğukluğundan dayanamadım yüzeye çıktım, bende nasibimi oltayla aramıştım.

11. fish founder

fish founder Özgür

ispariyi,mırmırı mumla aradığımız geçen sezondan sonra değil levrek,ispendek düşüncesi bile harika geliyor kulağa,
    sular biraz daha ısındığında sanırım güzel av verecek bu sezon,
    benimde kulağıma o bölgeden çipra 'evet duyunca bende şaşırdım' avı bilgileri geldi,
    bilgiyi veren kişi özüne sözüne çok güvendiğim biri olduğu için,bu sezon farklı geçecek gibi gözüküyor o bölge için,
    ne dersin?

12. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    ALLAAAAAAH derim , dualarım ve temennilerim bu yönde, arkadaşın bana telaffuz ettiği ispendek sayısını duysan inanamazsın Özgür.:)

13. fish founder

fish founder Özgür

İnanmak istiyorum,
    görmek istiyorum,
    vuruş almak,
    yakalamak ve geri salmak istiyorum,

ve en sonunda gidip boş suya takım düşürmek istemiyorum İsmail.... :):)

14. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Vallahi Özgür Cumartesi havanın o kadar olumsuzluğuna rağmen hatta sudaki yosun yoğunluğuna ve bazı vatandaşların halime gülmesine rağmen oltamı , pardon , emanet oltamı suyla buluşturdum ve karagözün benimle olan mücadelesini yaşadım , şu andada çocuklarım ve yeğenlerim cuma günü yakaladığım istavritler ve cumartesi yakaladığım 3 ispari 1 karagözü midelerine indirmekle meşkuller.;):p:D:). Yakala bırak olayını özellikle eşkinada yapmaya kararlıyım.:)

15. fish founder

fish founder Özgür

eşkinayı bir tarafa bırak ben seni bir haftasonu turna avına götüreyim,
    hastası olursun valla,
    ben hastası oldum,
    resmen hastası....

16. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Özgür bende gelmeyi çok isterim lakin yıllardır uyguladığım bir prensip gereği hava müsait ve düzgün olursa hafta sonlarını çocuklarımla geçiriyorum şayet çocukları dışarı çıkaramıyacağım bir hava söz konusuysa fizanada olsa giderim , eğer hafta sonu hava bozuk olursa seve seve gelirim.:) İşin gerçeği bende turna raporlarını gördükce ve okudukca o hazzı tatmayı çok istiyorum.

17. cakometti

cakometti ersan

Favori Kamış:
    century TTR 14 ft - daiwa prime caster surf 450
    Favori Makine:
    abu chrome rocket 6500 CT - Abu Ambassadeur 7000I C3 CT Mag
    Konuyu kaynatmayalım sevgili modum...:cool: Konu, biryerlerde turna avı değil, Gümüşyaka da Mırmır avı... lütfen, lütfen:D :D

Haftanın sloganı: ÖZGÜR BİZİ TURNAYA GÖTÜR!!!
    Slogan 2.........: GÜMÜŞYAKA' DA MIRMIR YİYEMİYORSANIZ, BİRYERLERDE TURNA YİYİNİZ...

Son düzenleme: 7 Haziran 2010
  18. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Ersan abi bu slagonları tuttum. Bakalım hangisi geçerliliğini koruyacak.:D:D:D

19. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Ben birazdan yola çıkıyorum , Gümüşyakada bulunabilecek dostlara duyurulur.:)

20. kilicbey

kilicbey İsmail Kiliç

En İyi Avı:
    Gittim gördüm ve geldim . Sizler siz olun sakın livarınızdaki balığı kimseye göstermeyin , hatta soran olursa tık bile yok deyin gitsin aksi taktirde benim yaşadığım acı tecrübeleri sizlerde yaşarsınız.