gökkusagi avlama teknikleri,,,?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mavisu tarafından paylaşıldı.

1. gokhantastas

gokhantastas Gökhan TAŞ

En İyi Avı:
    Alabalık
    gerçekten böyle bir platformda üstatlarımızın tecrübelerinden yararlanmak bizim için büyük avantaj dimi spinnci.:)
    bende sürekli meppslerle avlanıyorum ve gerçekten bu yöntemle avlanmak çok hoşuma gidiyor.
    bi kere zaten yem derdi yok.sadece oltan ve birkaç meppsle çıkıp balığa gidebiliyorsun ve diğer yöntemlere nazaran daha keyifli.alabalık zaten bir tutku.
    umarım ileriki yaşlarda üstatlarımız gibi,bu işe yeni girmiş arkadaşlara buralardan yardımcı oluruz.saygılar.
    herkese rastgele.

2. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Vedat Abayoglu

Favori Kamış:
    Shimano Game ARC
    Favori Makine:
    Okuma V system
    En İyi Avı:
    Sarıkuyruk
    Gökkuşağı alabalıklarının Kuzey Amerikada yaşayan Steelhead denilen daha irice bir türü vardır ve bu balık aynı bizim Doğu Karedeniz deniz alaları gibi denize göçer,tatlısuya yumurtlamak için girer ve somonların aksine denize dönebilir.
    Sevgiyle kal

3. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Dam Sumo Royal 240 Tele 10-30
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    63.700 gr Yayın - Hasanuğurlu
    herkes öğretme telaşında
    öğrenmek ve hatta düşünerek yazmak kimsenin aklına gelmiyor

forumun bir diğer başlığında karadenizdeki deniz çiftliklerinde yetiştirilen balık somonmu gökkuşağımı diye tartışılıyor burada ise alabalığa kirlisu balığı diyen, gökkuşağı denizde yaşamaz diyen ona yanıt olarak başka türü yaşar diyen

millet olarak bir gün monologdan diyaloğa geçebilmemize dua diyorum

4. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    D:A:M
    En İyi Avı:
    21 kilo akya,vallahi nasıl yakaladım bende anlamadım.
    ERDEM..
    forumun temeli paylaşmaktır,paylaşmak=alıp vermek dir,,bu bilgi olur muzik olur belge olur video olur vesaire vesaire..ilk balığa gittiğin günü hatırlasana,ne biliryordunki? burada kimse kimseye birşey öğretemez ancak bildiklerini paylaşır..fiili olarakta burdan edinilen bilgilerle av sahasında uygulanır. şimdi bir arkadaşımız gökkuşağı denizde yaşamaz demiş diğeride yaşar demiş ve bu konu tartışılmış.. burda anlamadığın ve ya bize anlatmak isteğin yada bizim anlamadığımız nedir?ben bişey anlamadım galiba eğer öleyse özür dilerim..ama gökkuşağı denizde yaşar,,1 saat kadar :D
    saygılar

5. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    Paylaşmak güzel hatta kutsal denecek seviyede saygı duyduğum bir şeydir forumun bu bakımdan fonksiyonunu biliyorum ve bildiğim için üyeyim
    bu konuda sorulan sorular ve verilen cevapları bir baştan aşağı incelersen sonradan yazılan pek çok şeyin zaten başlangıçta açıklanmış olduğu görülür

son satirlardaki ifadene göre sende yukarılarda yazılmış mesajlara bakmıyorsun :D

6. gultekinonkibar

gultekinonkibar gültekin

alabalık konusunda uzman arkadaşlara sormak istiyorum bu mevsimde alabalık yakalanırmı, mevsime göre yem seçimi nasıl olur, yakalanırsa alabalık avında günün hangi saatleri idealdir

7. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Gültekin yakalarsın yere ve tebliğe bağlı..malum tebliğler değişti..dönerkaşık denesen? hem spor yapmış olursun..saat olarak en verimli zaman sabah gündoğumundan 11 e kadar öleden sonra 3;30 dan gün batımına kadar en verimli zamanlarıdır..tabii istisnalar olur..
    saygılar.

8. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    En İyi Avı:

erdem hangi mesajlara bakmamışımki? bu konuyu açan benim 2 sene öncede:D
    saygılar

9. wildyaban

wildyaban Erdem Karaca

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Seido 3000 SRA
    En İyi Avı:
    1 saat yaşamıyor yumurtlama dönemi sonu ve bebekliği hariç her zaman yaşayabiliyor, bunu kastettim
    orduda karadeniz sahil yolu inşaatında çalışırken her boyda gökkuşağı alabalığını denizden avlıyorduk, denizdeki çiftliklerde de en çok bu balık vardı, işe ara verip balık sattığım yıllarda yine deniz çiftliklerinden bu balığı alıp pazarlıyordum

10. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    :) işte bu paylaşımdır erdem..herkes birşeyleri az cok bilir ve bilmeyenlerle paylaşır.
    şimdi akdenizde yaşayan biri karadenizde(denizde) gökkuşağı yetiştirildiğini nerden bilsinki..sen bildiğini burda paylaşmasan..:) deniz alası olmasın onlar?:D
    hem benim denizde balık üretim çiftliğim olsa neden alabalık üreteyimki.değerli cipura ve levrek varken diye düşünür akdenizde yaşayan biri..;)
    saygılar..

11. zekiarici

zekiarici Zeki Arici

Forumda cok yeniyim. Bu da ilk mesajim.
    Yurtdisinda yasiyorum ama yaz mevsiminde memlektte oldugumuz donemlerde guzel ulkemizin tadini cikartmak icin zaman zaman baliga gidiyorum.
    Insallah bu yaz daha da cok gitmek istiyorum.
    Karaman Godet barajinda Gokkusagi alabaligi oldugu soyleniyor.
    Bu baliklarin yakinlardaki balik ciftliginden kacarak baraj golune geldikleri soyleniyor.
    Ne kadar dogrudur ne kadar yanlistir?
    Bu goldeki alabaliklar da ayni sizlerin once belirttiginiz gibi kasikla tutulabilir mi?
    ya da gol oldugu icin bahsi gecen alabalik yemli hamurlu karisimla daha mi verimli olur?
    Bu arada su ana kadar yazilan biligler icin herkese tesekkurler.
    Ozellikle Yakup hoca'ya. Henuz cikip uygulamadim ama verdiginiz bilgiler mutlaka aklimin bir yerinde kalacak ve faydali olacaktir.
    Saygilar.

12. spinnci

spinnci murat

Favori Kamış:
    DAİVA
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    zeki bey konuyu yanlış yere açmışınız..
    konunun moderetör arkadaşlar tarafından göller.barajlar ve akarsular bölümüne taşınmasını rica ediyorum..orada bu konu hakkında daha çok cevap geleceğini ümit ederim..
    saygılar