gökkusagi avlama teknikleri,,,?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında mavisu tarafından paylaşıldı.

1. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    selam.herkesin kendine göre bi avlanma teknigi vardir ben bu forumda sizlerin gökkusagi alabaligini nasil avladiginizi sormak istiyorum.
    teknik ve kullandiginiz malzmelr ve yemler nelerdir?
    lütfen paylasin.
    herkese mavi sularda rastgele

2. ben boluda yayladayken çekirge ile tutardım..kurşun,mantar felan yok..

akıntıya bırakırdım yemi sıkılıncaya kadar tutardım..çok vardı çookk:rolleyes:

3. gülbaharlar

gülbaharlar gulbaharlar

Favori Kamış:
    el oltası, kamış
    En İyi Avı:
    13 kilo aynalı sazan
    gökkuşağı alabalık bu balığı özellikle tatlı su ve deniz suyunun birleştiği yerlerde bolca bulabilirsin yapay yem ve cime dediğimiz ufak balıklarla ayrıca solucan türü yemlerlede yakalayabilirsin mantarlı olta ile yakalanması mümkündür ama göl alabalığı gibi pis ve bulanık suları sevmez temiz bol oksijenli yerlerde bulunur deniz suyuna alışıktır ama devamlıda tuzlu suda bulunamaz

Son düzenleme: 15 Kasım 2007
  4. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    tesekürler.:D

5. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    tesekkürler...:D

6. themad2

themad2 Serdar

valla daha acemi oldugumuz için balıgın adını bile ilk kez duydum:D

7. ex.

ex.

Favori Kamış:
    OLTA,KIYI BALIKÇISIYIM
    En İyi Avı:
    KOFANA 1250 gr
    Alabalik Filan Kalmadi Arkadaşlar Boşuna Aramayin Onlari..onlarida Tükettik..

8. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    kaya balığı (1.5 gram) :)
    Gökkuşağı alabalığının denizle derenini birleştiği yerlere toplandığı bu yer hakkında daha fazla bilgi verebilirmisiniz?
    Bir de göl alabalığının yaşadığı pis ve bulanık sular a bir örnek verebilirmisiniz.
    Benim bildiğim Bolu Abant, Erzincan, Kars, Ağrı, Artvin ve Kaçkarların tepesindeki bir iki gölde alabalık var. BUralar da dünyanın en temiz gölleri arasındadır.

9. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    selam ai

bana yardimci olsan nasi resim yapistiriyoz buraya? saygilar

10. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Bende Yakup hocama katılıyorum,alabalık kesinlikle pis gölde olmaz yanı temiz ve genelde soğuk sularda olur.Ben aslen rizeliyim ve bizim yaylalarda hala hala bulunur.Biz çocukken çubuklara 2 metre misina ucunada 1 sinek kanca yem olarakda solucan takıp akşamdan küçük göllerin ortasına gelecek şekilde bir yere bağlardık sabahleyin erkenden gelip balıkları toplardık.Erdalın dediği gibi çekirge ve adını hatırlıyamıyorum helikoptere benzeyen çekirge türü var onada balık vurur.Biz bu yaz başı teke ile denedik ve iki tane alabalık almıştık.Denemekte fayda vardır.
    Benim bildiğim birde tatlısu ile denizin birleştiği yerde olmaz.Yalnız balık büyüdükce kendini denize alıştırırve orda yaşar.Ardeşende 8-9 kiloluğunu yakaladıklarını çok gördüm,morina gibi kesip kesip satarlardı.

11. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    tesekkürler hocam..bende irmagin denizle birlestigi yerlerde gökkusagi yakalayamadi..ali kardes belki yakalamistir...neyse ben farkli avliyorum gökkusaklarini sonra nasil avladigimi sizlerle paylascam.bide buraya nasil fotograf ekleniyo bi bilsem o zaman bu gün avladigim gökkusaginin resmini buraya eklicem.cünkü bazi arkadaslar neslinin tükendigini sölüyolarda..tesekkürler reis...

12. güroloflu

güroloflu Gürol Ofluoğlu

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    1.5 kg lık kofana
    Son düzenleme: 16 Kasım 2007
  13. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    gökkusagi av teknigim.ve sonuclar.

arkadaslar burada actigim konuya daha net olarak kimse yanit veremedi bende ilk nde kendi teknigimi sizlerle fotograflarla paylasmak istiyorum.insallah yardimci olurum.
    1. yanimda götürgüm malzemelrim.resim[​IMG][/URL][/IMG]
    2.kullandigim yem.resim[​IMG][/URL][/IMG]
    3.hazirladigim yem.resim[​IMG][/URL][/IMG]
    4.hamurlanmis yem.resim[​IMG][/URL][/IMG]
    5.sonuc=1 kacan bir yakalanan birde tatlisu kefali(derler burda)resim[​IMG][/URL][/IMG]
    6.asil sonuc ve resim[​IMG][/URL][/IMG]
    umarim yardimci olabilmisimdir..sorularniza acigim...saygilar
    not:resimdeki büyük balik gökkusagi kücük olan tatlisu kefali denir burda ama ben tatlisu kefali oldugundan süpheliyim bu baligin gercek adini bilen varsa lütfen paylassin..tesekkürler.mavisularda herkese rastgele.
    NOT2:yem hazirlanis,alabalaik ciftliginden aldigimiz alabalik yemini kiriyoruz bakkaldan yada marketten adigimiz asfirin ekmeginin icini aliyoruz.ekmek icini suya sokup suyu islattiktan sonra suyunu sikiyoruz elimizdeki ekmek ici nemli kalcak sekilde olacak sonra bu nemli ekmek icini kirdigimiz alabalik yeninle karistirip ekmek icinin rengialabalik yeniminin rengini alasiya kadar yoguruyoruz..elimizdeki hamur hafif sert hamur seklini alasiya kadar bu islemi yapiyoruz.
    NOT3:yemin igneye takilmasi resimdede görgügünüz gibi hamur igneyi iyice sarmali.ve igne ucu kalin sarilmali yani igne hamurda kaybolacak.
    NOT4:dip oltasi kullanalm resimde görüldügü gibi takim hazirlayalim,yani üclu igne 15 cm aralikli.en allte kursun ben 60 lik kursun kullandim cünkü akinti cok hizliydi genelde 35 lik kullanirim.akintili yerlerde avlanmak isterseniz mutlaka degisik ölcülerde agirlik bulundurun yaninizda.
    sorulara acigim..saygilar.
    icimiz acilsin bugün cektigim manavgat irmagindan bi resim sizlere.[​IMG][/URL][/IMG]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 17 Kasım 2007
  14. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Paylaşım için teşekkür ederim.

15. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
  16. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Eksik bilgi her zaman yanıltıcı olur.
    Evet, Manavgat ırmağının her yerinde gökkuşağı olur, ama en çok ta yukarılardaki balık çiftliklerinin yakınlarında olur.
    Balık çiftlikleri konusu hakkında bilginiz olduğu belli çünkü onların yemini kullanıyorsunuz.
    Bilirsiniz yaz kış serin akan bir ırmak burası. Ve üzerinde pek çok balık çiftliği vs. var. Yine de yazın daha çok birazdaha yukarlarda arasan daha çok şansın artar.

Diğer balığın burunu görülse daha iyi sonuç alınırdı. Ya tatlısu kefali yada karaburun balığı.

Bu balık hakkında forumda taze bir mesaj vardı.

17. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    saol kareyel baya bilgin var manavgat irmaginda...
    ben genelde irmagin heryerinde avlanirim..ve baligimi bu tarzla tutarim..
    hangi konuda eksik bilgi verdim? sana sorayim..tesekkürler.

18. Avciperdeci

Avciperdeci SeRDaR

Favori Kamış:
    El Oltası
    Murat abi,
    Bu yem palet yem çiftliklerin kullandığı. Bu yemi hamur haline nasıl getiriyorsunuz. Ve oltaya taktığınızda kolaylıkla dağılmıyormu abi _?
    Bunun tarifini verirseniz sevinirim.

19. mavisu

mavisu

Favori Kamış:
    makina oltalari
    En İyi Avı:
    sazan 6,5 gr(kepceyle)
    sela serdar,,evet alabalik üreten ciftliklerin kullandigi yem,yukarda resimlerin altinda nasil yapildigini anlattim ama senin icin tekrar ederim ,
    1.alabalik üreticelerinden aldigimiz yemi un haline getircez..ben av yerinde hazirladigim icin resimdede gördügün gibi tasla kiriyorum yemi.
    2.tekli tasfirin ekmeginin icini aliyosun,elindeki ekmek icini suya daldirip cikariyosum bölece ekmek ici islanmis oluyo ama sonra islak ekmek icinin suyunu sıkıyosun sadece nemli kalacak.
    3.ufaladigin alabalik yemini nemli ekmek icinle karistiriyosun ve elinde alabalik yeminin rengini alasiya kadar ve kati hamur olasiya kadar yoguruyosum.(hamur alabalik yeminin rengini alacak)
    evet haklisin bu tip hamur akar sularda fazla dayanmaz o yüzden cok sik yem degistirmen gerekli.durgun göl sularinda baya dayanr,ben her 30 dakida bir oltayi karaya cekerim.karaya cekerim diyorum cünki alabaligi dip oltasiyla yakalarim.kasik sinek ve dönerler is yapmiyo burda ve ben manavgat irmaginda sadece birkac kez duydum döner kasigin is yaptigini.ve ne kadar cok sik yem degistirirsem o kadar cok sansim oluyo.
    bu forumda bu tip avlanmayi hic okumadim..ama inan bu teknik yirtici baliklarin cogunda ise yarar cünkü alabalik ciftliklerindeki yemler zaten baliktan yapilir ve müthis kokar.
    bol sanlar sorularina acigim saygilar

Son düzenleme: 17 Kasım 2007
  20. karayel

karayel Yakup ERDEM

Favori Kamış:
    şeytan otası
    En İyi Avı:
    Siz zaten her yönüyle nerede nasıl avlandığınızı anlattınız. Öncelikle teşekkür ederim. Üstelik metodlarınız Türkiyenin taa öteki ucundaki Karadeniz bölgesindeki gökkuşağı avında kullanılan metodlarla aynı.

Ali beyin alabalıkların yaşam yeri konusuna itirazımın, sadece onun yer konusunda yeterli bilgi vermemesinden kaynaklandığını söyledim.