Gocmen Turk Balikcilari Kiraathanesi

Konu, 'Genel Konular' kısmında Huseyin Alp Arslan tarafından paylaşıldı.

1. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Size gunaydin bana iyi aksamlar....

Bu gun kahveler benden buyrun...

[​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Teşekkürler Hüseyin abi :)

Ben Mocha istiyorum ama karamelli :)

Nasılsın abi keyifler ne alemde?

3. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Iyidir Cuneyt'cigim,

Cok sevdigim Ustad abim Tahir Gurhan'in oglunun kaza gecirdigini duydum, merak icindeydim...Allaha cok sukur iyi imis ve hatta bu hafta icersinde taburcu olacakmis. Bu kadar uzakta olunca insan bir baska oluyor boyle uzuntulu hadiseler karsisinda.O kadar herseyden yalitilmis ve etkisiz elemanliga donusmus oldugumu goruyorum.Bu da uzuyor.Neyse, ne diyeyim bu konularda aslinda bilmiyorum. Sanki orda olsam bir faydam dokunurmuydu.onuda bilmiyorum ancak en az insan boyle gunlerde dostunun yanibasinda olmayi ozluyor.Olamayinca bir garip oluyorsun...

Evet bu haleti ruhuyenin disinda bayagi iyiyim.Islerimde onemli ilerlemeler sagladim.Bu sene de cok abanacagim sanirim bir daha ki seneye istedigim nokta da olurum.Ekonomik durumu insanin yapmayi ozledigi konularda onemli bir destek. Ben bu amator balikcilik konusunda farkli bir yaklasim gostermek istiyorum.Bunun icin once saglam ve yolunda giden bir ekonomi gerekli. Bunu sanirim bri bir bucuk seneye insaallah halledecegim.

Bu arada baliga gidiyorum, bazilarindan fotolar gectim size. Buraya kis gelmek uzere.Insaallah kis balikciligindan bir iki ornek sunabilirim.

Coluk cocuk cok iyi.Erol okul tatilindeydi bugun okullari acildi.Cok sevincliydi bu yuzden.Ilirle de epey kilic oynadik. Cok seviyor babayi yenmeyi... Efendim ninja olmus...:D

Ehh iste boyle geciyor gunler...

Senden ne haber keyfin yerin de mi?

4. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Ağabeyim,

Bizdede çok şükür iş güç.. Gidip geliyoruz şimdilik.. Tahir abinin oğlunun kazasını bende hafta içi duydum. Üzüldüm açıkcası,zor bir durum ama dediğiniz gibi elden birşey gelmiyor maalesef.

Ama durumu sanırım daha iyi olmuş sizinde dediğiniz gibi.

Abi maddi olarak birşeyler yapacak zamandayım diye düşünüyorum bende kendimce. Ama sanırım biraz özgürüm ve bunu bazen cok fazlasıyla hor kullanıyorum. Üretken biriyim aslında ve üretmek içinde çok cabalıyorum. Bazende boş vermişlik alıp başını gidiyor. Hep şunu düşünüyorum, çalışıyorum ve çabalıyorum. Şirketimde bir görevim ve sorumluluklarım var, yeterincede kendimden fazlasıyla birşeyler katıyorum.

1 Aylık maaş karşılığında tüm gücümü enerjimi ve fikirlerimi onlara veriyorum. Neden kendimde kendime kazandıracak birşeyler üretmiyorum neden kendime kazandırmıyorum diye sorar oldum bu aralar.

Bizim ailede ticaret yapan yoktu, o yüzden bende memur gibi hep şirketlerde masa başı işi yaptım. Ama artık sanırım zamanı geldi ve ticari bazı girişimler planlıyorum.

Mesela Gemi, Tekne elektroniği ;) 12 senedir Bilişim ve Telekom üzerine çalışıyorum,biraz tecrübe ve bilgi birikimim oldu. Kısmet herşey,nasipten ötesi yok.

Burada da yaz gelmedi gitti bir türlü,hala havalar soğuk. Bugün hava kapalı hafif ama poyraz esiyor. O yüzden hala soğuk rüzgarlar tepelerden vuruyor İstanbulun üzerine.

İnşallah abi kış balıkçılığıda sizin için iyi geçer,ne güzel ufaklıklar ile birlikte tüm aile denize ve balığa aşıksınız:)

En güzelide bu zaten :) :)

5. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Insaallah dostum.

Bakis acilarin dogrultusunda kendi isini kurma acisindan bir takim girisimler dusunmen cok guzel ancak oldukca riskli.Aslini soylemek gerekirse bende senin kafanda bir insanim.Yani profosyoneldim, oldukca buyuk firmalarda calisiyordum ve aslinda mutlu da degildim bundan. Bu Ulkeye geldikten sonra inan ofislerde omrumu gecirmeyi kabul edemez oldum. Bugun haspel kader de olsa kendi isim var ve inan kendi isinin olmasininda cok daha ayrica riskleri ve zorluklari oldugunu gordum.

Turkiye'de kendi isinin sahibi olmak cok zor.Duzen pek akilla mantikla islemiyor cunku. Cok akilli, cok mantikli,cok tecrubeli, cok sevilen, cok parali vs vs daha pek cok cokun sahibi olabilirsin.Ama bunlarin hic birisi basariyi bence Ulkemde garanti etmiyor... Benim bakis acima gore Ulkemde kendi basina is yapabilmek icin butun bu saydiklarima sahip olduktan sonra cok ama cok sansli olacaksin.
    Ama sevkini kirmayayim butun bu soyledigim kendi bakis acim ve benim durdugum yere gore soyleniyor. Senin kismetin ve sansini yaratabilme gucunun ne oldugunu ben asla bilemem.

Bugun bana sorsan "memnunmusun ofis hayatindan ayrildigina?" diye, sana tek cevabim olur, "Dunyaya bir defa daha gelsem gene ofis hayati yerine su an ki kucuk ve pek cok riske katlandigim kendi is hayatimi secerdim" derim...

Insaniz ...Biraz garibiz dostum...:) :) :)

6. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Doğru Hüseyin abi, Türkiyede bu dönemde ticaret yapmak çok çok zor. Hele hele 0 dan giriyorsanız bir işe işiniz çok zor.

Ama kısmet işte biri bir yol tutar eline yüzüne bulaştırır kimide alır başını gider.

Dengeler çok değişken maalesefki,ama ofis hayatıda biraz daraltıcı gelmeye başladı.

En güzeli Gökova yada Göçek taraflarına yerleşip domates,zeytin ekip küçük bi tekne ilede balığa çıkıp kafa dinleyeceksin :)

7. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Ahh ahh...Hayallerimi ifade etmissin.Ben Gokceadaya ve Sivriceye yerlesecegim...

Biraz birinde biraz birinde balik tutacagim...:eek: :eek:;) :)

Kendine iyi bak..Gorusuruz .Ben yatiyorum...

8. unique

unique Cüneyt Eşsiz

İyi uykular, allah rahatlık versin abi :)

9. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Günaydınlar Herkese... Hayırlı işler,denize çıkacak olanlarada Rastgele.. ;)

10. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    akşam oluyor,hadi buyurun yorgunluk atmaya.

espresso lar benden bugün:)

11. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Haydi bakalım arkadaşlar kuru pastalarda benden :) :) 5 çayına bekliyoruz hepinizi.

12. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Dostlar sag olun.Uyanir uyanmaz kahveyi kurabiyeyi onumde buldum.Kahvalti niyetine iyi geldi...

Eyvallah...:)

13. cemal doğan

cemal doğan cemal doğan

hüseyin abi;üşümüş,yorulmuş,yıpranmış bir balıkçıya verecek bir çayın varmı?

14. balık kurdu

balık kurdu ercan

En İyi Avı:
    4 kilo civarı kofana
    merhaba cemal:) , 3 mayıs pazar günü yapılacak organizasyona katılmayı düşünürmüsün ! biraz kafanı dagıtırsın,tanışırız,sohbet ederiz,ne dersin !:)

katılmayı düşünürsen burdan kayıt yaptırabilirsin:)

http://www.balikavi.net/forum/showthread.php?t=25787

15. cemal doğan

cemal doğan cemal doğan

çok teşekkür ederim başka zaman(inşallah)

16. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish

Sevgili Cemal,

Buyur icin isinin...Tavsan kani...Yaninda da mis gibi pogacalar...:)

Ee anlat bakalim...Sevgiliyle bulusmussun... Biraz hoyrat davranmis sana bes belli..:D Bilirsin nazlidir... Her zaman istedigini vermez... Cok kapisini eseliyecek, cok seranad yapacaksin ona... Gene usutecek, gene yoracak ama
    illaki comertligini gosterecek ve askina karsilik verecek... Ne oldu bu sefer... Merak ettim... Rast gitti mi?

17. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Herkese merhabalar...

İşlerden şimdi fırsat buldum ve geldim aranıza:) Ooo çaylar içilmiş kurabiyeler yenmiş:eek: Geçmi kaldık acaba. Neyse saat 5 çayı o zaman benden olsun arkadaşlar:)

Herkes iyidir umarım ?

18. cemal doğan

cemal doğan cemal doğan

rast gitmek

abi balık rast gitsede, gitmesede haz alınır biliyorsun.fakat hayatta rast gitmeyen bir şeyler varsa ne yapalım.?beni üşüten, yoran, yıpratan hayatın kendisi bu aralar.size hep gülmesi dilekleriyle....

19. Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Al benden de o kadar sevgili dostum...:( Ama ne yapacaksin sonuna kadar mucadele... Vaktin olursa baliga kac... Ben oyle yapiyorum... :)

Gonlundekine rast gelsin...

20. unique

unique Cüneyt Eşsiz

Buyrun 5 çayı hazır..