GEMLİK KÖRFEZİ KIYI RAPORLARI

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. 49336

49336 Lloyd

Denemeye devam.. reeling

2. Tuncerrc

Tuncerrc Tuncer

Favori Kamış:
    FLADEN EXTRAFLEX
    Favori Makine:
    D.A.M. QUICK FZ 400 FD
    Aynen dostum, pes etmek yok:)) Gemlik, kumsaz, Mudanya devamlı deniyoruz zaten.

3. Tuncerrc

Tuncerrc Tuncer

Favori Kamış:
    FLADEN EXTRAFLEX
    Favori Makine:
    D.A.M. QUICK FZ 400 FD
    Herkese selamlar. Haftalardır Gemlik, Güzelyalı, Trilye, Kumsaz gibi yerlerde bazen sabah 5-8 arası bazende akşam suyuna at-Çek için gidiyorum. Bazen gittiğim yerde yalnız oluyorum. Bazende diğer meradaki arkadaşlar oluyor. Fakat şuana kadar oltayı dolu çekmeyi başaramadım. Balık yok diyemiyorum çünkü yanımda lüfer çinekop çekenler oluyor. İnternetten defalarca snap düğümü, at-çek stili vb gibi bilgilere bakıp uygulamaya çalışıyorum. Yanımda at-Çek yapan kişilerden bakarak birşeyler kapmaya çalışıyorum. Maddi olanağım yettiğince çeşitli sahtelerden de aldım ama henüz oltayı dolu çekemedim. Bildiğim çok fazla mera yok. Dediğim yerlerde herkesin attığı yerler. Bana bu konuda yardımcı olabilecek biri olursa çok sevirim. Hepinize saygılar ve selamlar

4. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg

Konuyu hortlatıyorum,sümüklü balığı bile tutsanız bu başlığın altında resimli ve anlatımlı paylaşımda bulununuz,ki bende biraz gaza gelip,levrek meralarındaki son durumlar,kiloluk mırmırların avlanma teknikleri ve meraları,azman istavritlerin gece avlanma teknikleri,çapari ile uskumru tutma teknikleri ve kerterizler,yaklaşan lüfer -sarıkanat-palamut sezonu öncesi beklenti ve belirtilerin yer aldığı muhtelif konularda bikaç kelime ile başlığa katkı sunabileyim:):):),herkese rast gele.

Not,uğraşıp didinip balık tutamayan arkadaşlar,eylül ayı ile aralık ayı arasında gece yemlisi yapmak için teknemde misafir edilecekler;)...

Dramalı ve hsn bunu beğendi.
  5. aileron

aileron murat DAĞCI

Favori Kamış:
    şıpşıp
    En İyi Avı:
    mercan
    2 hafta once armutludan capariyle alinmis uskumrular..

Ekli Dosyalar:

night fisher ve Dramalı bunu beğendi.
  6. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    23 Temmuzda yaptığım lrf avından geriye kalan 2 kare fotoğraf. Toplam 48 adet güzel boylarda istavrit alındı, 15 tane kadarı sudan keserken kaçtı, bir kac tane ufaklık da geri gönderildi. Av Gemlik körfezinin güney kıyılarında yapıldı.

Ekipmanlar:
    Daiwa Exceler X 1000
    Shimano Exage 0.16 mm
    Xesta 1.5 gr Jighead
    Marukyu L Pembe ve Katsu Aji Beyaz

night fisher bunu beğendi.
  7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Bir ay önce uskumru bastı sanki körfezi ki kırk yıldır gören yoktu,ilk poyrazla beraber sırra kadem bastı.Biraz mudanyanın batısında tutuluyor o da ağla. Tutulan balıkla satılan malzeme arasında büyük fark var.Herkesin elinde renk renk uskumru çaparileri patladı,bi kırk sene kullanılamama endişesi hakim.:)

8. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    işin ilginç tarafı,bu balık(iri istavrit) hazirandan beri geceleri et veriyor,gündüz sırra kadem basıyor.Gece 10 m lik sığlıkta ,sabah 90 m lerde de yok,ara sulardada,bazen çalkantılı havada akşam üstü ,çapariye atlıyor,diğer zamanlar hayalet modunda:)

9. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Aynen abi temmuz başından beri her gittiğimde güzel miktarlarda güzel boylarda istavritler alıyorum lrf ile, geçen sene aynı bölgelerde bu boyda balık pek yoktu.

10. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Kıyıdan yemli istavrit et vermeye devam ediyor. Lrf'ciler yemli takılanlardan fazla et yiyor ona göre :)

night fisher ve Dramalı bunu beğendi.
  11. bestofwesd

bestofwesd hakan kayhan

Merhaba Night Fisher

Karagöz avı için takımı nasıl kuruyorsunuz ? yem olarak neyi tercih ediyor ? bizi biraz bilgilendirebilir misiniz ?

bu arada gece avına misafir olarak katılmayı isterim. :) gece avında nerelere hangi bölgelere gidiyorsunuz ?

tşk

12. jevan34

jevan34 Serhan

Favori Kamış:
    okuma Helios 2,70 (20-60)
    Favori Makine:
    Shimano olur, iyi gider
    En İyi Avı:
    Henüz yakalanmadı ama eli kulağında biliyorum Levrek 60 cm 2kg (2012) / Kalkan 1.5 kg (42 cm - 2012)
    Herkese selamlar,

İş hayatından ve getirdiği stres-ağrıdan uzaklaşmak için eskisi gibi olmasa da ara ara balığa gidiyorum, Gidiyorum ama yine stres oluyorum işin ters tarafı; gel gelelim ne balık heyecanı yaşıyoruz birde balık gelmeyince denize küsüp stresimizi de atamıyoruz :(

Eylül ayında itibaren bir kaç kere gidebildiğim Mudanya ve Gemlik tam anlamıyla TIRT (yada bana küs)
    Sarıkanat ve lüfer'den iz yok, levrek desen tezgahlarda görebildiğimiz kadar; sırt ağrıları gani gani :confused: gittiğim zamanlarda da 10-15 kişilik gruptan alan varsa kişi başı 2 yi geçmemek üzere 5-6 balık görüyoruz.

En son bu haftasonu taktik değiştirip yemli ile Gemlik'den aldığım 1 dil balığı ile şansımı kırdım mı diyeyimmmm :) bilemedim,
    tek balığın resmi mi olur (vesikalık gibi :D ) diye resmini çekmedim, kızımla beraber afiyetle götürdük ama

paylaşmak istedim,

saygılar & sevgiler

night fisher ve Shanks bunu beğendi.
  13. Shanks

Shanks Berk

Merhaba,
    Ben amatör balıkçı olarak aranıza yeni katılmış bulunuyorum. 3 yıldır Bursa'da yaşıyorum. Bu Cumartesi iş yerinde bir arkadaşımla balık avına çıkacağız. Çapariyle istavrit avlamak niyetindeyiz ancak ilk avımızda mera olarak nereyi seçmemiz en uygun olur bilmiyoruz.
    Siz tecrübeli abilerden mera için tavsiye rica ediyorum.
    Şimdiden teşekkürler.

14. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Karagöz avını sadece narlı merasında yapar oldum,o da senede birkaç defayla sınırlı.Takım gezer kurşun ,fırdöndü,köstek ve iğne şeklinde oluyor.Köstek boyu 0,20 misineden 25 cm gibi,iğne 1-3 no arası kısa pala ,çapraz ve keskin bir iğne olmalı.Yem işi narlı merasına özgü bir durum arzetmekde,deniz anası-kırmızı yosun-boru kurdu-tuzlanmış karides,teke gibi yemlerin mevsimine göre balığın tercihi neyse ona uyarak avlanılır.
    Gece avı sarı kanat,lüfer ve palamut avı şeklinde yapıyorum ama bu yıl burgaz merasında hem istikrarsız hemde seyrek balık yapmakta,balık boyları ise oldukça küçük olmakta. Balık gemlik tarafında ,aralık ayı boyunca iç körfez ve narlı ve gemport tarafları hafızalarda kalacak skorlar yaptırabilir,özel mesajla telefonunu yollarsan uygun bir gün balığa çıkarız;)

15. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    mudanya arnavutköy limanından tekne kiralayıp çıkın,hava o tarafta denize açılmaya uygun olur,yeşil çapari işyapar,rast gelsin:)

16. ODERA CLUBBER

ODERA CLUBBER HALDUN

eskişehirden selamlar... 2 aralık da 4 arkadaş ilk defa denize balık tutmaya geldik kıyıdan yapalım dedik güzelyalı / mudanya/tirilye 3 üne de gittik hüçbirşey alamadık zaten kefal dışında tutan yoktu ..az da olsa zarganacı vardı..tekrar denize balığa gelmeyi düşünüyoruz gemlik ve narlı tarafına, kayık kiralamayı ayrıca kıyıdanda atmayı düşünüyoruz tavsiyeleriniz nedir ... vede motorlu kayık kiralama fiyatları nedir

cmhrcnr bunu beğendi.
  17. carizzo

carizzo Melih BUKER

En İyi Avı:
    5
    Körfez'de balık olmayınca yıllardır yazan da olmuyor haliyle. Belki canlanır, raporlar gelir umarım. Duyduğuma göre bu kış bol kalamar yapmış tüm körfez, istavrit ise Sürekli gündemde, kıyıdan ise ipekle zargana eksik olmadı. Mudanya'da levrek, karagöz yoktu tüm kış, tek tük, kefal bile tutan yok, kefalciler gümüşçü oldu.