GAZİPAŞA-ALANYA-MANAVGAT-ANTALYA-KEMER-KUMLUCA-FİNİKE VE KAŞ

Konu, 'Bölgeler' kısmında Cuneyt1972 tarafından paylaşıldı.

1. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil

Büyük balık konusunda bir şey diyemem ama orta boy balık için; Şayet kıyıdan avlanacaksan, ekmek içi ile Sokar ve kefal avlayabilirsin.

Veya tavuk göğsü ile mırmır olabilir.

2. yakup

yakup Yakup

Favori Kamış:
    Elime hangisi gelmişse
    Favori Makine:
    Hangisi takılmışsa
    En İyi Avı:
    Daha değil
    Tebrikler.
    Gazipaşa'ya bir kaç kez geldim ama pek şansım yaver gitmedi.

Resimden anladığım kadarı ile Selinus plajında avlanmışsınız. Av saati, yem, ve diğer detaylar konusunda bilgi verseniz daha güzel olurdu.

3. nesat

nesat neşat

Favori Kamış:
    Shimano Yasei Red Sea Bass 270cm
    Favori Makine:
    Shimano Exage 4000 FD 4xSSS+1 BB
    En İyi Avı:
    Kofana 43 cm,Barakuda 80 cm
    Teşekkürler.Selinus plajında bende bir kaç kez deneme yaptım ama başarılı olamadım bu farklı bir mera .Yemli avlanmadım spin çalıştım,bilgilerde de sahteyi paylaşmıştım.Sabah 6 civarı yakalandı.

4. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    penn affinity 8000, ryobi naxo, okuma salina 2 16000 vs....
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    Biraz erken saatlerde hatta ters bir zaman olacağını bile bile öğlen saatlerde evden çıkıp buluştığumuz arkadaşlarla birlikte önce yem için uğradığımız ablamızdan yemlerimizi alıp biraz da sohbet ederek vakit geçirdikten sonra avlak yerimize ulaştık. Yem yapma düşüncesiyle biraz da lokum balığı yakaladıktan sonra havanın da kararmasıyla birlikte atış mesafelerimizi ve tarzımızı da değiştirerek hedef balığımızı biraz daha büyük olarak revize ettik ve gecenin ilerieyen saatlerinde 10 dk arayla makinelerimizde sarılı ipe aldırmadan bize fazla mücadele fırsatı tanımadan iki kez takımlarımızı patlatan muheteremleri kaçırdıktan sonra saat : 01.00 sıralarında yine bir karışıklık ve yine bir adrenalin dolu dakikalar başladı ve gelen balık:

uzun uğraşılar sonunda kıyıya aldığımız kemane balığı bizi oldukça heyecana boğdu... Güzeldi umarım bir dahakine daha iyileri denk gelir, bu arada hala yaşıyor, geri saldık... :)

5. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Kudos IM-9 4,20 180-250 gr atarlı, Shimano Vengeance 4.20, amundson stager advance vs...
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    tatlı suda; 9200 gr sazan ve 3300 gr kırmızı benekli alabalık - denizde; 180 cm vatoz
    Su şişesi 5 litrelik onu belirtmeyi unutmuşum :)

6. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Uzun zaman olmuş paylaşım yapmayalı ama zannetmeyin ki balığa gittim de burada paylaşım yapmıyorum, sadece bir süredir balığa gidecek fırsat ve zamanım olmuyor umarım en kısa sürede bu fırsat ve zamanı bulurum... Bu arada gidebilen arkadaşlara rastgelsin.

7. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

Cüneyt hocam Öncelikle bu Forumu oluşturduğunuz için Sizi Tebrik ediyorum.
    Konuyu baştan sona bir çırpıda okudum.
    Biraz geç kalmışız ama telafi edilebilir sanırım
    2003 te antalyaya geldiğimde yanımda at-öek için hafif bir kamış ile Rapalanın kefal ve altı turuncu yanları sarı ve üzeri siyah bir sahte balığı vardı :)

8. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

Güzek trofeler ve balıklar yakaladım onlarla..
    Ama buradaki çevrem Kara avına meraklı olduğu için Mecburen bende Kara avına yöneldim.. Köpekti tüfekti Tavşan keklik çulluk derken Balık avına ara vermek zorunda kaldım..
    Ara ara gitsemde balık avına pek zaman ayıramadım.
    Ama şuan tekrar Balık avına yöneldim Sağlık probleminden dolayı...

9. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

Ama benim braktığım zaman daki Balık malzemeleri ile şimdikiler arasında dağlar kadar fark var, hem fiyat hem kalite yönünden..
    O zamanlar bir Rapala markası ile Yuzuri vardı şimdi ise onlarca Markanın yüzlerce ürünü var, bu da epey kafa karıştırıyor.. :)

10. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

IMG_2320.JPG Eskilerden birkaç Resim paylaşayım

11. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

12. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

2 Aralık ta, Hemen yağmur sonrası, ilk soğuklar da Lara ya Levrek avına gitmiştim Güzel bir av oldu ama Levrekler genelde çok küçüktü Yaklaşık 50 adet suya geri aide ettim, 13 kadar ispendek ile 3 adet Levrek aldım ama inanın tuttuğum balıklata sevinemedim, çünki yanımda Koca Koca adamların boyu 4 parmak bile olmayan yavruları yakalayıp Kovalarını doldurduğunu gördüm :(
    Abiciğim yapmayın yazıktır günahtır dedim 2 si tutmayı bıraktı, Bir tanesi Sana ne dedi, anlıyacağınız klasik manzular
    Stres atmaya gidiyoruz ama morelimizi bozup geliyoruz, bilinçlenmek şart.

13. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

Başıkçı arkadaşlrın bir çoğu Sosyal medyayı kullanıyor ve bir nebze deolsun bilinçleniyor, ama inanın Sosyal medyayı kullanmayan Amatör balıkçıların sayısı çok daha fazla ve Vicdanları ile başbaşalar, önmli olan bu insanları bilinçlendirmek, dilimizin döndüğü kadar anlatıyoruz ama yeterli olmuyor sanırım

14. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

Cüneyt hocam özellikle seninle ve diğer hobi daşlatla çalışmak isterim, sizlerin tecrübelerine ve yeni yeknolojiler hakkında bilgilerinize ihtiyacım var.. :)
    Bu aralar Levrek ve Karakulak çıkıyor sanırım..
    Levrek ve Barraküda merası konusunda bir sıkıntım yok ama Karakulak yakalayabileceğim meralar hakkında bilgiye ihtiyacım var..
    siz dostların yardımını bekliyorum
    Bol Trofeli avlar sizlerin olsun
    Rastgele

15. Ahmet07

Ahmet07 Ahmet Şenel

Bu arada Bir tarafım Adana bir tarafim Mersinli, balığın (İzmir kadar olmasa da) bol olduğu yerler,
    Sen kalk, sinek iğne ile sargoz yakalarken oltaya kiloluk Levrek takılan Mersin den gel, 2 balık için 70 km yol yapılan Antalyaya gel :D
    Ama ne yapacak sın Kader kısmet İSTEYİNCE ve YETERİNCE koşturunca buradada güzel balıklar yakalanabiliyor.. :)
    Tekrar hoşçakalın ✋

KARAHANLI07 bunu beğendi.
  16. KARAHANLI07

KARAHANLI07 Metin Özgür Doğan

Favori Kamış:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    Favori Makine:
    OKUMA-SHİMANO-D.A.M
    En İyi Avı:
    dostlarım
    Üstat dalaman da yazlığımız var ve yakın zamanda ordaydım. sana şukadarını söyleyeyim mersin adana kadar olmasa bile antalya da ciddi balık var.bu potansiyeli iyi bilenler nerede bulacağını biliyor :)

Ahmet07 bunu beğendi.
  17. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar bir süredir burayı okuma fırsatım olamamıştı şimdi henüz yeni gördüm yazılanları okudukça hem üzüldüm hem de sevindim. Levrek yavrularının yakalanmış olması ve alıkonulması üzücü olmuş... Fırsat ve zaman oldukça yine güzel avlarımız olacaktır... Bu arada ilginizi çekerse ' surfcasting trophy fishers '

Ahmet07 bunu beğendi.
  18. peacesen

peacesen Barış

Bütün dostlara selamlar
    Arkadaşlar sizden ricam zorla heves ettirip balığa alıştırdım babamı yalnız Ankara da avlak yeri bırakmayıp yanlış avlanan arkadaşlardan dolayı balık avlanacak yer kalmadı desem yeridir. Kaç kişiye şu yavrulara dokunmayın yapmayın desem de çoğu zaman dayak yemediğim kaldı neyse uzun lafın kısası bu sene babamla Antalya Side tarafına tatile geleceğiz ama maalesef bu süre kısa bir süre olacak ama babamın güzel bir şeyler yaşaması için sağlam bir avlak yerine ihtiyacım var bilgisi olan arkadaşlardan lütfen rica ediyorum bilen varsa özelden paylaşırsa sevinirim çok teşekkür ederim bu arada büyük ihtimal okul kapandıktan sonra haziran temmuz gibi gelinecek. saygılarımla

19. Cuneyt1972

Cuneyt1972 Cüneyt ALKAN

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    Çok uzun zaman olmuş girmeyeli ve hal böyle olunca bazen sorular cevapsız kalıyor umarım özelden yardımcı olan arkadaşlar olmuştur... Affınıza...