Fenerbahçe kıyıdan ne avlanır..

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı' kısmında OttoManyaK tarafından paylaşıldı.

1. OttoManyaK

OttoManyaK Bahadır

Kolay gelsin üstatlarım. Ben fenerbahçede askeri bölgede çalışıyorum. Danıştığım bir çok kişi askeri bölge olduğu için ve girişlerin yasak olmasından dolayı büyük balıkların mekanı olduğu söylendi. Ben lüfer tutmak istiyorum . Fakat bana şu şekilde söylediler oltayı attıktan sonra balık oltaya vurunca tasma atmam gerekiyormuş. Şimdi ben oltayı attıktan sonra bekleyeceğim ve lüfer yeme sataştıktan sonra direk tasma atacağım ve sonra gene beklemeye devam mı edeceğim yoksa çekip yemmi tazeleyeceğim. Valla bi lüfer avlasam tavuk keseceğim adak olarak.. saygılarımla.

2. Can Kurtul

Can Kurtul Can

Favori Kamış:
    Lineaffe Pasific Cast Double Action Okuma vsystem 1.80 lrf Gforce 2.70 7-35 okuma vsystem 2.70 10-40
    Favori Makine:
    Okuma Trio Rex Salt FD-60 Shimano ax 4000 Shimano catana 2500fc
    En İyi Avı:
    1.100 gr mırmır Lüferr
    Bahadır abi tasma dedidigin olay yeme gelen baligin yemi yemeye basladiginda ignenin baligin ağzina oturmasini saglamak için yapilan işlem sonrasinda balik eger oltaya takilmissa(bunu misineyi gerdirip kafa darbeleri veya extra agirlik olup olmadigini kontrol ederek yapablilirsiniz) lufer harici baliklarda genelde 3 lü igne kullanildigi icin diger yemlere oradaki diger baliklarin gelmesi icin beklenir fakat lufer yemi yediyse veya tirtikladiysa genelde birdaha hayir gelmiyecek sekilde oluyor o yüzden cekip yeniliyorsun yemi (genelde istavrit filetosu ve hamsi)