Elimize iğne battı. Ne yapmalıyız? İşte resimler

Konu, 'İğneler' kısmında burakreis tarafından paylaşıldı.

1. simp

simp Samet

Bu konuyla ilgili benzer bir olayı anlatayım.

Bu iğnenin dudaksız olanı benim göz bebeğime saplanmıştı. Kadınların saçlarına taktığı kancalı tokanın bir ucuydu. Çocukluğun verdiği haşariyetle:) tarağa takarak nişan alıp bu lastikli tokaları hedefe atardım. Ne olduysa tarağın dişi kaydı ve tokanın bir ucu kurtularak göz bebeğime saplandı. O zamanlar 8 yaşındaydım. Ailem telaşla beni hastaneye götürdü. Orada gözlerim kapalı olduğu için göremiyordum ama beni önce bir odaya koydular. Bu odada doktoru beklerken odaya hasta bakıcılar, temizlik görevlileride dahil bir çok kişi girip çıkıyordu. Her gelen kancayla oynayarak çekip çıkarmaya çalışıyordu. Bir hasta bakıcı "getirmenize gerek yoktu kendinizde çıkartabilirdiniz" dedi ve yuvarlaya yuvarlaya oynamaya başladı kancayla. Allah tan o ara doktor içeri girdi ve bunu görünce başladı bağırmaya ama bir küfretmediği kaldı. Çok sinirlenmişti. Doktor bana göz bebeklerini mümkün olduğunca az oynat dedi ve hemen ameliyata aldılar. 4 saat süren ameliyat sonunda gözümü kurtardılar. Yanlış hatırlamıyorsam gözün kesilip dikildiği ilk ameliyattı o zaman. Hatta benden sonra bir çocuğun göz bebeğine kalem saplanmıştı yine aynı doktorlar bu gözüde kurtarmışlardı. Ben bu ameliyattan 1 ay kadar sonra taburcu olabildim. Halbuki hasta bakıcı çıkarsaydı kancayı göz bebeğimden hiç bu kadar beklemeyecektim:) Çapa Tıp Fakültesi Göz bölümüydü. Yani kısacası hastane görevlileri böylesi durumlarda doktorlardan çok daha doktor olabiliyorlar. Bunun sonucundada gereksiz bir işgüzarlık sergileyebiliyorlar. Doktor bir kaç dakika sonra içeri girmiş olsaydı belkide bu gün bir gözüm görmüyor olacaktı. Gözüm gittikten sonra hesabını sorsan ne olur? Nasıl bir bedel ödenebilir ki ya da hangi bedel benim bir gözümün karşılığı olabilir? En son 22 yaşımda bir göz muayenesinde sordum durumu. Doktor ameliyatın çok başarılı olduğunu dikiş izlerinin neredeyse kaybolduğunu söyledi. Başıma gelen olayın ciddiyetinin iler ki yaşlarımda kavradığımda o doktorlara hayran olmuştum. Herkese tavsiyem bu tarz durumlarda asla kendinizi ve sağlığınızı doktordan başka kimseye emanet etmeyin.

2. savas_ankara

savas_ankara Savaş YILDIZ

Favori Kamış:
    Remixon dolgu 230 cm, iki parça
    Favori Makine:
    Remixon Sunny 6000
    En İyi Avı:
    Yayın balığı, 3 kg (75 cm)
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Balık tutarken bende bir kaç kez kanca batması yaşadım ama kanca çentiğiyle girmeden kurtarmayı başardım, umarım kimsenin başına gelmez, çok acı verici bir hadise...

3. Mr.Chaos

Mr.Chaos Mustafa BURGAZ

Favori Kamış:
    Alpha
    Favori Makine:
    MagdaPro çıkrık ve Osprey 4 bilyeli makinalar
    En İyi Avı:
    5kg~ Sazan ve 10kg~ Yayın
    eğer batıp çıktıysa yani ucu dışardaysa.. pense yardımıyla iğnenin palasını kes. iğneyi çevir ve battığı istikamette çıkar.. eğer ucu içerideyse iğneyi çok hafif bastır ki kancası oturduğu yerden çıksın. snrada bedeninden içeri doğru bastırarak çıkar.. yada en güzeli dikkat et abicim bnim sağ göz kapağıma sinek iğne batmıştı Allahtan kancası girmemiş çekip çıkarttık. yoksa operasyon geçiricektim.

4. ardaykul

ardaykul arda

En İyi Avı:
    2 saatte kıyıdan 4,5 kilo istavrit
    Valla Allaha şükür istavrit iğnesi dışında elime bir iğne batmadı.İstavrit oltasında genellikle etime girmiyo bende hemen çekip koparıyorum.Bi ara çok sık balığa gidiyorum parmağım delik deşik olmuştu :):)

5. denizleri aşta gel

denizleri aşta gel ONUR

Bi an balıkları düşündüm :rolleyes: