Ege Bölgesi Av Alanları ve Çevresi

Konu, 'Bölgeler' kısmında balikci tarafından paylaşıldı.

1. unpolluted

unpolluted adnan

selamlar arkadaşlar,bir paylaşımda izmir çeşmealtı avlaklarında tekneden avlanmalarda trakonya,dragan çarpan gibi isimlerle anılan ve sırt yüzgeç uçlarının tenimize batmasıyla kanımıza karışan zehir sonucu bir arkadaşımızı hastaneye götürdüklerini okudum,en Türkçe ismiyle ''çarpan'' diye bildiğim bu balık her denizimizde bulunur ama abartılacak korkulacak bir balık değildir,ancak yapı itibarı ile zehirinden etkilenen kişilerde olabilir,bu zehiri pasif hale getirmek için ısıya ihtiyaç olduğunu öğrendim,örneğin bir çok pancar veya benzeri yakınımızda çalışan motorların egzost çıkışında borusu amyant ile sarılıdır,çarpan balığından bize geçen zehirli bölgeyi o sıcak amyant sarılı bölge üzerinde bir müddet değdir bırak yöntemiyle,bir çakmağın alevini yine aynı zehirli bölge üzerinde tenimizi yakmayacak şekilde tuttuğumuzda zehir ölecek etkisi kalmayacaktır,olurda bu yöntemi mantıklı bulmayan arkadaşlarımız ise,bir eczaneden küçük bir şişe ''amonyak'' alıp,zehirli bölge üzerine sürdüklerindede bu sıkıntıdan kurtulacaklardır,yinede hala korkuyu üzerinden atamazlar,''ya bir çarpanda beni çarpar zehirlenip ölürüm'' korkusuyla balığa gitmektense oturup evlerinde çekirdek yesinler..:) herkese kazasız belasız avlar dilerim,izmir Güzelbahçe çeşmealtı mevkki balık avlarınız için donanımlı mini mutfak wc kamaralı 8.5 metre teknemize bekleriz.

2. unpolluted

unpolluted adnan

arkadaşlar,mart ayından sonra şu anda elden geçirip denize hazırladığımız 8.5 metre kamaralı wc ve mini mutfağı ile zorunlu hallerde müşterilerimizinde istirahat edebileceği kamaralı teknemiz ile şimdilik Güzelbahçe 2. liman çıkışlı gezi ve balık amaçlı turlarımıza bekleriz,yazbaşında ise çeşmealtı çıkış yapmayı düşünüyoruz,detay için merak ettiklerinizi sorabilirsiniz,herkese bol ama sınırı geçmeyen balık avları dileriz.
    adnan:0535.771.86.02

3. maydo

maydo hakan

İzmirde 2-3 gün önce çupra çiftliği fırtınada dağıldı onbinlerce çupra egeye dağıldı izmir civarlarında geziniyor balıkçı arkadaşlara iyi avlar diliyorum

4. ugursamsa

ugursamsa Uğur Samsa

Favori Makine:
    Okuma Trio 55s
    Bu ay İzmir için çipura vakti bitiyor sanırım?

5. DicentrarchusLabrax

DicentrarchusLabrax Ulaş Çekiç

Favori Kamış:
    At-Çek
    Aynen, havalar soğudukça güzel çipura aldığımız meralar kurudu gitti :(
    4 saatte tek bir defa vurmaz mı ?!
    İki hafta önce farklı bir yerde daldığımda sadece tek bir tane ama 2 kg civarında gördüm. Normalde en az 7-8 tane gördüğüm oluyordu. Artık at-çek levrek peşinde koşacağız.. :)

6. ozdemir86

ozdemir86 ali özdemir

Yarın botla ıldır karareis'te olacağız av sonrası durumu paylaşırım. Konum olarak önerebileceğiniz bir yer varsa memnun olurum.

7. ygmrsnn

ygmrsnn Sinan Kurtcu

Çanakkale Geyikli

Çanakkale Geyikli 
    Geyikli, Çanakkale ilinin Ezine ilçesine bağlı bir köyüdür. Köy dediğimize bakmayın,  Geyikli aynı zamanda Çanakkale, Balıkesir gibi büyük şehirlerin halkının yaz aylarında tercih ettiği beldelerimizden biridir.
    Geyikli' de birçok yazlık ve bölge halkı tarafından işletilen otel, pansiyon gibi yerlerde bulunmaktadır. Geyikli' nin sahili ve plajı oldukça temiz ve güvenilirdir. Aynı zamanda bölge, Ata Demirer'in oynadığı Eyvah Eyvah filminin de çekildiği yerdir. Bu film bölgenin popülerliğini arttırmıştır.
    Geyikli’ de Balık Avlak Yerleri
    Geyikli Yeniköy
    Yeniköy Meraları, Geyikli bölgesine giden balıkçıların sıklıkla av yaptıkları bölgelerden biridir. Bu bölgede Yeniköy Limanı bulunur. Limanın mendireklerinden ve limanın sağında ve solunda bulunan meralardan yapabilirsiniz.
    Yeniköy Limanında daha çok at-çek yapan balıkçılara rastlanır. Bu bölgenin kıyı taraflarında Levrek tutabilirsiniz. 
    Limanın bir diğer özelliği ise iç kısımlarında mendirek üzerinden açık denize doğru yemli atışa müsait olmasıdır. Bu yemli av denemelerinde Çupra, Mırmır, Sinarit avları yapabilirsiniz. Gündüz avlarında Mırmır ve İsparoz alma şansınız yüksek. Kumlu sahil boyunca at-çek denemeleri yapabilirsiniz.  Kayalık alanlarda av yapmak zor olsa da tutulan balıklar iri olur. İstavrit, Karagöz, Sargoz, Granyoz, Hanos alma şansınız yüksek. Bu bölgede iğne kaybı çok olur. Daha çok şamandıralı oltalar ve tek takım iğneler kullanmalısınız. Geyikli, Yeniköy güzel vakit geçirebileceğiniz ve bereketli bir bölgedir diyebiliriz.

Kaynak: çanakkale balık avı,ege balık avı

motko bunu beğendi.
  8. motko

motko fatih yıldız

En İyi Avı:
    levrek ve kofana
    hem tatlı suyun denizle buluşması ( harika levrek avı olur ) hem sakin hem kımsal ve güzel bir koy..daha ne sayim anlmadım..şu hayatta ne şanlı insanlar varki bu bölgeye yakın..çadırı kurucaksın buraya oohhh geceden ertesi gün akşam suyuna kadar..fırsatımız var imkanımız var ama zamanımız yok :(..istanbulun çalışma hengamesi girdapı içinde koybolmuş bitmişiz anasını satim ya..ah şu sayısal loto tutsunda ben biliyorum ne yapacağımı..

9. Ali

Ali M.ali

İzmir kemeraltında karan balık av malzemeleri dükkanı var,aman orda avlanmayın arkadaşlar.bir makine aldım 80 tl ye ipi doladi atış yapamadım,geri götürdüm.durumu anlattım.çok ağırlıkla atmışsın dediler.yok dedim atarıyla attım kamışı,biryere takmışsın asılmışsın makinayla.hayır takılmadı dedim,bu sefer de ipin iyi değilmiş dediler.dedim ipi sizden aldım.ya paramı geri verin yada makineyi değiştirelim.olmaz bu kullanıcı hatası dediler.Dayanamadım mekineyi de orda bıraktım çıktım!Allahından bulsunlar.verdiğim para haram olsun.benden 80 tl kazandılar ama bu para beni batırmaz onları da zengin etmez.hepinize iyi avlar.