Ebay'dan kamış ve makina nasıl alınır? Bölüm 1 (Resimli Anlatım)

Konu, 'Genel Konular' kısmında cemates tarafından paylaşıldı.

1. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Forumda yeni olduğum için son konularda ebay'dan makina alacak arkadaşların sıkıntılı olduğunu gördüm.Size katkım olsun diye nasıl ebay'dan makina alınacağı üzerine birşeyler hazırladım.

Ebay demek ingilizce demek o yüzden orta seviye inglizce bilmiyorsanız hiç bu siteye girmeyin macerayada kalkmayın.

Şimdi siteye girip klasik üye formunu dolurup üye olduktan sonra arama kısmına Reels> Spinning gibi kelime yazmanız lazım.Daha sonra sonuçlar listelenekcek.

Resimde görüldüğü gibi numaralar yazdım bunların anlamları:

1-)Bids:
    Ödeme şekli/Açık artırma:
    Bu bölümde sayılar görürseniz okadar fiyat teklifi verilmiş demektedir.
    Buy it Now yazıyorsa artırmasız direkt satış fiyatı demektir.

2-)Price:
    Fiyat:
    Amerikan Doları üzerinden ürünün son fiyatını belirtmektedir.
    Eğer artırmalı bir ürünse bu rakamdan yüksek bir teklif vermeniz gerekmetedir.
    Buy it Now ürün seçtiniz ise net ödeyeceğiniz fiyatıdır.

3-)Shipping To:
    Taşıma/Sevkiyat:
    Siteye ilk login olduğunuzda bu kısım USA olarak seçilidir. USA yazısını tıklayıp açılan pencereden TURKEY i seçip SAVE butonunu tıklamalısınız.Yoksa türkiye'ye gönderilmeyen bir ürün için hayaller kurmuş olursunuz. Ayrıca burayı TURKEY yapınca price'a eklenecek kargo fiyatı ekranda gözükecektir.
    Yani ekranda Price:20$ Shipping 10$ yazan bir ürüne toplamda 30$ ödeyeceğiniz demektir.
    Tabiki ebay aldığınız ürünün fiyatına göre kendisi komisyon almaktadır. son aldığım üründe 20$ üründe 1$komisyon almışlardı. Bu komisyonu pay pal ile ödeme anında ekranda göreceksiniz.
    Ayrıca listeleme ekranınızda kargo kısmında (Not specified) yazıyorsa Türkiye'ye gönderilmeyen ürün demektir.Boşuna bu ürün ile ilgilenmeyiniz.

4-)Time Left:
    Kalan Süre:
    Listelenen ürünün açık artırmada kalan süresini belitir. (gün-saat-dakika)(Day/Hour/Minute) cinsinden süreyi belirtilir.

5-)Ürün Adı / Resmi:
    Bu kısımda ürünü tıkladığınızda fiyat ve teknik özellikleri sayfası gelmektedir. Satın alma ve artırma kısımları bu kısımdadır.

Ürünü seçtik geriye kaldı açık artırmaya katılma veya satın alma:

Resimde görüldüğü gibi numaralar yazdım bunların anlamları:

1-)Your Maximum Bid:
    Maksimum fiyat teklifiniz:
    Seçtiğiniz ürün için ödeyebileceğiniz kargo hariç maksimum fiyatınız.
    Ayrıca bu kısımda (Enter US $25.45 or more) gibi bir yazı bulunur bunun anlamı yeni teklifiniz 25.45$dan daha büyük olmalıdır anlamındadır. Bu ürün için 40$ yazdığınızda sistem ortalama 26$gibi bir rakam yazacaktır başkaları fiyatı yukarı çektikce sizin verdiğiniz rakama kadar sistem sizin adınıza fiyatı artıracaktır.

2-)End time: Shipping costs:
    Artıma bitiş süresi ve kargo ücreti:
    Bu kısımda gün/saat/dakika cinsinden artırmanın kalan zamanı verilmektedir ve ayrıca ürün fiyatına eklenecek türkiye'ye kargo ücreti belirtilmektedir.

3-)History:
    Artırma geçmişi:
    Ürüne fiyat teklifi verenlerin kullanıcı isimleri ve kaçtane artırma yapıldığı belirtilmektedir.

4-)Item Specifics - Item Condition :
    Ürün özellikleri:
    Ürünle ilgli detaylı bilgiler bulunur bu kısımda dikkat edilmesi gereken kısım Condition: yazan yerdir. (New) yazıyorsa yeni kutusu açılmamış demektir. (Used) yazıyorsa kullanılmış 2.el ürün olduğunu belirtir.

5-)Buy safely:
    Satış güvenliği:
    Bu kısımda satıcıya ait memnuniyet skoru bulunmaktadır.
    Bu satıcıdan ürün alan kişilerin geri bildirimlerine göre ebay puan vermektedir. Bu puan nekadar yüksek olursa okadar güvenli demektir.Ayrıca Power Seller yazan bir satıcı ise korkmadan ürün alabilirsiniz demektir.

6-)Meet the seller:
    Satıcı ile iletişim:
    Bu kısımda satıcının ebay adı ve kaç tane olumlu satış yaptığı satıcı seviyesi ve ülkesi hakkında bilgiler bulunmaktadır.

Bu sayfanı en alt kısmındaki;

Shipping and handling
    Kısmında mutlaka turkiye'yi seçip update yapmanız gerekmedir.
    Shipping and Handling To Service Insurance yazar:
    Burada Kargo ücreti taşıma şekli / taşıyıcı firma adı ve sigorta ücreti yazar.

Tüm bu işlemlerden sonra ürünü açık artırmasını kazandığınızda ödeme kısmına geçmeniz gerekmetedir. Bunlarıda 2. bölümde açıklayacağım :)

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 28 Mart 2008
  2. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Spro Precision Hot Spin 210 cm 5-15 gr
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Anadolu Alası Gökkuşağı 63cm
    Cem Bey A harfini anlatmışsınız Z ye kadar bekliyoruz, teşekkürler..

3. erhan54

erhan54

Favori Kamış:
    makine:okuma longitude kamış:lineaefe turnasurf
    En İyi Avı:
    yayın 18.5 kg
    Siparişin gümrükte takılma olasılığı varmı.

4. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Ürünün (invoice) faturasında reel(makina) yazıyorsa sorun olmaz. Getirteceğiz ürün 100$ üstünde olursa gümrük vergisi + kdv ödemek durumunda kalabilirsiniz.

5. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    :) Buy it Now işlemi ve pay pal kaldı. Bu anlattığım konular zaten başlangıç aşaması. Bunları yapmadan birşey getirtmeniz imkansız.

En kısa sürede bu konularıda yazacağım. :)

Son düzenleme: 26 Mart 2008
  6. burakeren

burakeren ibrahim

Favori Kamış:
    Olta+Zıpkın daha yeni öğreniyoruz
    Açıklamalar için sağol arkadaşım. Eminim bir çok kişiye yardımcı olacaktır yazdıkların

7. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    4.20 Shimano Nexave BX TE Surf
    Favori Makine:
    Shimano Ultegra CI4 5500 XSA
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Çok güzel bilgiler, herkesin işine yarayacaktı teşekkürler. Bende kendi yöntemimle çok daha ucuza ve gümrük, yüksek kargo ücreti , 100$ ın üstümü-altımı v.s. gibi sorunlar olmadan başka bir yöntem geliştirdim onu uyguluyorum, inanın çok daha ucuza ve garantili oluyor. Yöntemim şu şekilde ;

Ben ABD veya İngiltereden değil Almanyadan ürün getirtiyorum.

www.ebay.de yani ebay'ın almanya Şubesini kullanıyorum bu iş için.

Ben hiç almanca bilmeme rağmen kendi başıma üye olup bilgileri doldurabildim. Tabi almanca bilen biri ile bu işi yapmak çok daha uygun olur.

Aşağı yukarı Almanyada herkesin bir yakını, akrabası veya arkadaşı vardır. ( Olmayanlar için bu sistem uygun değil tabi ) Bu siteden istediğimiz makina veya kamış veya başka bir ürünü. oradaki tanıdığımız kişinin adresine gönderiyoruz. Kargo ücreti Genelde 5-6 Euro civarında oluyor. Hatta aldıklarınız 100 Euro nun üzerindeyse bazen kargo ücreti dahi ödemiyorsunuz.

Tabi tanıdığınıza önceden haber verip. Adresine kargo ile paket geleceğini söylemeyi unutmuyoruz. Bu kişiler genelde Türkiyeye senede 1-2 defa gelirler. bunu öğrenip gelecekleri zamana göre sipariş veriyoruz. Gelirken gümrükte v.s. hiçbir sorun yaşanmıyor. Türkiyeye gelincede ürünü alıyorsunuz. Bukadar basit işte. Ben geçen sene Bayramda gelecek olan bir yakınıma bu şekilde birçok ürün sipariş ettim. Türkiyede 500-600 Euroya alamayacağım ürünü 250 Euro gibi bir fiyata getirtme fırsatı yakaladım.

Tabi acelesi olan, veya orada hiçkimsesi olmayanlar için pek uygun olmayan bir yöntem. Fakat bu yazı Almanyada bir tanıdığı olanlar için oldukça ekonomik bir seçenek diyebilirim. Umarım faydalı olabilmişimdir.

8. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Murat Bey,
    Alternatif fikriniz gayet mantıklı.
    Türkiye'de en popüler olan markaların 150$ üstü makinalarını ebaydan herşey dahil 40$-50$ getirte biliyorsunuz.
    Bizim türk internetimizde malesef bir elin parmaklarını geçmecek kadar balıkçılık malzemesi sitesi var. Buyüzden bir rekabet ortamı olmadığı için piyasanın üstünde bile ürün satabiliyorlar.

9. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Konuya birkaç ek yapmak istiyorum.

Almanca arattırmak için ;

Ruten - Kamış
    Rollen - Makina
    Sofort Kaufen - Hemen al.

Genelde bu siteden açık artırmaya girmeden ben bu seçeneği kullanıyorum. Tavsiyem kesinlikle kullanılmış malzeme akmamanız. Garantili Sıfır ambalajında ürünler almanızı tavsiye ederim.

Örneğin aşağıdaki makineyi bir arkadaş için sipariş verdik . Daha gelmedi ama Nisan ayında gelecek. 139 Euro + 9,95 Euro kargo = 150 Euro ya geliyor toplam.

Türkiyede bu makinayı sormuş arkadaş ve fiyatını 550 YTL demişler. yani yaklaşık 290 Euro gibi demişler. Arada 140 Euro gibi müthiş bir fark var.Gerisini siz hesap edin artık.

http://cgi.ebay.de/SHIMANO-ULTEGRA-...QrdZ1QQcmdZViewItemQQ_trksidZp1713.m153.l1262

10. AVCIYILMAZ

AVCIYILMAZ Şaban YILMAZ

Favori Kamış:
    Lineaffe 420 10kilos
    Favori Makine:
    Shimano ultegra 4500-5500
    En İyi Avı:
    3 kg Levrek
    merhaba murat bey. peki ebay de ye ödemeyi nasıl yapıyorsunuz.

11. balikci

balikci

Paypal veya kredi kartı ile ödeme yapabiliyorsunuz, tavsiyem bu iş için en güvenli ve hızlı paypal. Kullanımı hakkında talep olursa bir makale hazırlayabilirim.

12. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Murat bey hayatımı kurtardınız desem yeridir. Benim eşimin ailesi Almanya'da ve ben gidemediğim için genelde Aldi ve Lidl gibi mağazaları (Bizim Bim Marketler gibi) takip ederek sezonu dahilinde gelen ürünleri onlardan istiyordum. Bu yöntemle çok istediğim bir ürün grubu var onu alırım artık. Bu arada Paypal sistemini anlatırsanız çok sevinirim. Selamlar

13. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Bu arada üyelik adını kendi ismimize yapıpta Almanyadaki adreste olmayışımız sorun yaratır mı? Detay rica ediyorum.

14. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Üyelik konusunda hiçbir sorun yaşamadım. Farzedinki almanyadaki bir arkadaşınıza hediye yolluyorsunuz. Teslimatta hiçbir sorun yaşanmıyor. Teslim alacak kişinin adını belirtiyorsunuz zaten. Paypal sistemi hakkında çok derin bilgim yok , ben Kredi kartları ile ödeme yapıyorum ve bugüne kadar hiçbir sorun yaşamadım. ebay bu konuda dünyanın en güvenilir firmasıdır. içiniz rahat olsun. Bugüne kadar tek bir şikayet olmamıştır bu konuda haklarında.

15. point.shot

point.shot rıfat kayar

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Shimano Stradic 3000FI
    En İyi Avı:
    Teşekkürler Murat Bey...

16. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Birşey değil ne demek. Birazcık faydalı olabildiysek ne mutlu bize. Bizde bilmediğimiz birçok konuyu buradan öğrendik. Zevkli ve heyecanlı avlar dilerim.

17. balikci

balikci

Paypal sitesinden adım adım hesap açılışı

1.) İlk olarak paypal'in resmi sitesi olan www.paypal.com girerek, paypal üyelik işlemlerinizi başlatabilirsiniz. Yapmanız gereken aşağıdaki resimdede belirtilen Sign Up yazan linke tıklayınız.

2.) Bu aşamadan sonra karşınıza çıkan sayfadaki "Select the country or region where you live: Yaşadığınız Ülkeyi Seçiniz" bölümünden TURKEY: Türkiye'yi seçiniz bu seçimden sonra sayfa otomatik olarak yenilenecektir. Aşağıdaki resimde seçim bölgesi belirtilmiştir.

3.) Ülke seçimini yaptıktan sonra karşınıza otomatik olarak gelecek olan sayfada, hangi paypal hesap türünü seçmek istediğiniz soracaktır. Paypal hesap türlerine birazcık değinecek olursak;

- Personal Account - Kişisel hesap: Aylık para transfer limitleriniz çok sınırlı olmakla birlikte, paypal hesabınıza para gelirken bu işlemler için paypal'e bir ücret ödemezsiniz. Aylık $1000 altında işlem yaparım diyorsanız size bu hesap türünü öneririm.

- Premier Account - Premium Hesap: Bu hesap türünde ise yaptığınız işlemlerde belli bir komisyon oranını paypal'e ödemek zorundasınız. İşlem hacimleri ve limitler büyük bir oranda artmaktadır. Eğer web siteniz ile ticaret yapmıyacaksanız ve aylık işlem hacmim 1000 Doları geçer diyorsanız bu hesap türünü seçin.

- Business Account - Ticari Hesap: Bu hesap türünde tüm limitler maksimuda, paypal bu hesap türü için aylık bir kesinti uygulamıyor sadece yapılan işlemlerde alınan komisyon oranları ve kesintiler diğer türlere göre çoz az daha fazla. Bu ehsap türünün en büyük avantajı, bir web siteniz var veya paypal ile online satış yapacak bir firmanız var ise, websiteniz ile paypal arasında entegrasyon sağlayarak bir tek tıklama ile ürünlerinizi satabilir ve karşılığını paypal hesabınıza alabilirsiniz. Bunlar haricinde düzenli aylık ödeme emirleri verebilirsiniz ve daha birçok uygulama bu hesap türüyle yapılmaktadır. Yani e-ticaret uygulamlarında tercih edilmesi gereken hesap türü budur. Kendinize uygun paypal hesap türünü, yukarıdaki açıklamalar doğrultusunda seçerek alt taraftaki Continue butonuna basınız.

4.) Bu aşamalardan sonra sizden kullanıcı bilgilerini isteyen bölüm gelecektir. Sayfadaki bölümler ve bölümlerdeki bilgilerin nasıl doldurulması gerektiği aşağıda belirtilmiştir.

PayPal Account Owner Contact Information - Kullanıcı İletişim Bilgileri

1: First Name - İsminiz: Bu bölüme isminizi girin ve unutmayın burda kullanacağınız isim ile paypal hesabınıza ekleyeceğiniz kredi kartı üzerindeki ismin aynı olması gerektiğini unutmayı aksi taktirde kredi kartı eklerken büyük zorluklar çekebilirsiniz.

2: Last Name * Soy İsminiz: Buraya soaydınızı giriniz.

3: Address Line 1 - Adres Bölümü -1: Buraya gereçli bir ev adresi giriniz. Bilgilerin dğru olmasına özen gösteriniz.

4: Address Line 2- Adres Bölümü -2: Bu bölüm isteğe bağlıdır. Bir üst menüdeki adres giriş alanı yetersiz kaldıysa burdan devam edebilirsiniz.

5: City - Şehir: Yaşadağınız şehri buraya yazınız.

6: State / Province / Region - Bölge: Boş bırakabilirsiniz veya dilerseniz ilçe ismini buraya yazınız.

7: Postal Code - Posta Kodu: Posta kodunuzu buraya giriniz.

8: Country of Citizenship - Vatandaşı olduğunuz ülke: Burayı Turkey olarak bırakınız.

9: Primary Currency - Birinci Para Birimi: Paypal hesabınızda kulalnacağınız para birimini seçiniz. Dolar veya Euro seçebilirsiniz.

10: Home Telephone - Ev Telefonu: Geçerli bir telefon numarası yazınız. Numara 90-Şehir kodu-tel no şeklinde olmalı. Örnek olarak 903121112233 olabilir.

11: Work Telephone - İş Telefonu: İsteğer bağlı, yazmak isterseniz ev telefonu kuralına uygun yazınız.

12: Mobile Telephone - Cep Telefonu: İsteğe bağlı.

PayPal Account Login - Paypal Hesap Giriş Bilgileri

1: Email Address - Eposta Adresi: Buraya kullandığınız ve güvenli bir eposta adresi giriniz.

2: Re-enter Email Address - Eposta Adresini Tekrar Girin: Bir önceki kısımda girmiş olduğunuz eposta adresini yeniden giriniz.

3: Password - Şifre: Paypal hesabınıza girerken kullanacağınız şifre seçimini yapınız.

4: Retype Password - Şifre Tekrarı: Girmiş olduğunuz şifreyi tekrarlayınız.
    Password Recovery - Paypal Şifre Kurtarma Bilgileri

PayPal Üyelik Şifre Kurtarma Bilgileri

1: Security Question 1 - Güvenlik Sorusu 1: Şifrenizi kurtarırken kullanacağınız güvenlik sorusunu seçiniz.

2: Answer 1 - Cevap 1: Seçtiğiniz sorunun kendinize uygun olan cevabını giriniz. Ama bu cevaı unutmayı paypal şifrenizi kurtarırken bunu size soracaktır.

3: Security Question 2 - Güvenlik Sorusu 2: İkinci güvenlik sorunuzu seçiniz.

4: Answer 2 - Cevap 2: Seçtiğiniz ikinci güvenlik sorusunun cevabını yazınız. Bu cevabıda sakın unutmayın.

Bu aşamalardan sonra altta bulunan lisans sözleşmelerini kabul etmek için "Yes kutucuğunu seçerek ve alt tarafta bulunan güvenlik kodunu hemen üstteki kutucuk içine yazarak "Sign Up" yazan butona tıklayınız. Alttaki resimde yapmanız gerekenler belirtilmiştir.

Tüm bu aşamalar bittikten sonra paypal size bir doğrulama maili gönderecektir ve bu sırada kredi kartı bilgilerinizi girmek için aşağıdaki formu ekrana getirecektir. Kredi kartı bilgilerinizi girmek için aşağıdaki aşamaları takip edin. Kredi kartı eklemeden işlemlerinize devam etmek istiyorsanız "Cancel" yazan butona tıklayarak bir sonraki bölüme geçin.

Add Credit or Debit Card - Paypal Kredi Kartı Bilgileri Ekleme

Bölümde bulunan soyisim kısmını değiştiremezsiniz. İsim kısmını ise kullanacağınız kredi kartı üstündeki isim ile aynı olacak şekilde ayarlayınız. İsim ve soyisim kredi kartı üstündeki ile aynı olmalı. Buna dikkat ediniz.

1: Card Type - Kart Türü: Kredi kartınız üstündeki logoya bakarak kart türünüzü seçiniz. Visa kredi kartı kullanmanızı tavsiye ederiz.

2: Card Number- Kart Numarası: Kredi kartı üzerindeki 16 haneli akrt numaranızı aralarda boşluk veya herhangi bir işaret olmadan buraya yazınız.

3: Expiration Date - Son Kllanma Tarihi: Kart üzerinde yazılı olan son kullanma tarihini buraya giriniz.

4: Card Verification Number - Kart Doğrulama Numarası: Kredi kartınızın arka yüzünü çeviriniz ve ordaki numara eğer 3 haneli ise direk yazınız, 3 haneli değil ise arkadaki numaranın son 3 hanesini buraya yazınız. Buraya giriş yapcağınız numara 3 haneli olmalı.

5: Billing Address - Yazışma Adresi: Kredi kartınızda kullandığınız posta adresini buraya yazınız. Bu adres paypal hesabındaki adres ile aynı ise seçili olan adresi kullanınız, aynı değil ise Enter a New Address as billing address yazan kutucuğu işaretleyerek yazışma adresinizi seçiniz.
    Bu işlemlerden sonra Add Card butonuna tıklayarak kredi kartınızı sisteme ekleyiniz. Kredi kartınız paypal'e eklendikten sonra hemen aktif olmayacaktır. Aktif olması için aşağıda anlatılanları yapınız.

Paypal'de Kredi Kartımı Nasıl Aktif Hale Getirebilirim?
    Paypal'e kredi kartınızı ekledikten sonra paypal kredi kartı hesabınızdan $1.95 tutarında bir ücreti kesecektir. Bu tutar kesilirken yanına bir numara verilecektir. .Numarayı öğrenmek için ya extrenizi beklemeli yada ay internet bankacılığı aracılığıyla kredi kartı özetinize girerek gerekli işlemi bulmalı ve yanıdaki 4 haneli numarayı bir yere kaydetmelisiniz.
    Paypal expanded use number adı verilen bu 4 haneli numarayı paypal hesabınızdaki credit card verification menüsü altından giriş yaparak kartınızı onaylatabilirsiniz. Burda unutmamanız gereken sizden istediğin 4 haneli bu numaranın kart üzerindeki numarayla bir ilgisi olmamasıdır. Sizden istediği numara "paypal expanded use number" numarasıdır ve bu numara size $1.95 lik işlem ile birlikte verilmektedir.

Paypal Mail Aktivasyon: Kredi kartı ekleme işlemleri sırasında paypal'in mailinize, mail hesabınızı doğrulamak için bir aktivasyon linki gönderdiğini söylemiştik. Aktivasyon linkini çalıştırmadan önce paypal hesabınıza giriş yapacağınız sırada ilk olarak aşağıdaki pencere ile karşılaşacaksınız.

Üstteki resimde gördüğünüz bölümü Continue butonuna basarak geçiniz. Bu aşamayı geçtikten sonra paypal sizi otomatik olarak hesabınıza yönlendirecek ve hesabınızı açacaktır.

Mail hesabınızı aktif olması için paypal'in mailinize gönderdiği linke tıklayın ve bu aşamdan sonra sizden paypal giriş şifrenizi isteyecektir, giriş şifrenizi yazarak Continue yazan butona tıklayınız ve mail aktivasyon işlemini bitiriniz. Aşağıdaki resimde şifrenin girileceği alan ve continue butonu gözükmektedir.

Aktivasyon işlemi bittiği sırada aşağıdaki resimde bulunan uyarı ile karşılaşacaksınız. Bu uyarıyı aldığınız zaman tüm işlemler başarılı bir şekilde bitti demektir. Paypal'de verify durumuna geçmek için kredi kartınızı paypal'e girmek zorunda olduğunuzu unutmayın.

En son onay işleminden sonra Continue yazan butona tıklayarak paypal hesabınıza otomatik olarak giriş yapabilirsiniz. Artık yeni bir paypal hesabına sahip olmuş durumdasınız.

18. balikci

balikci

Sevgili arkadaşlar bilindiği üzere Paypal, internette ödeme ve para transferi için kullanılan en yaygın ve güvenli sistemlerden biridir. E-bay tarzı yabancı alışveriş sitelerinden kamış, makine gibi ekipmanları almak, hızlı ve güvenli alışveriş için paypal mükemmel bir araçtır. Daha önce arkadaşımın sitesinde bunu postaladığımdan tekrardan yazmaktansa ordan almayı tercih ettim, eğer sorularınız olursa bu başlık altında sorabilirsiniz. Paypal ile adım adım hesap açılışı bir yukarıdaki mesajda anlatılmıştır. :)

19. murat303

murat303 Murat

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    52cm Kofana/ Dragos'tan
    Teşekkürler adaş, Gerçekten Kitap gibi süper anlatmışsınız. İşime çok yarayacaktır.

20. cemates

cemates Cem ATEŞ

Favori Kamış:
    [Sinek Oltası]
    En İyi Avı:
    175-65-R14 Lastik..
    Murat Bey (Balikci),

Paypal açıklamanız gayet güzel olmuş. Ebay Bölüm 2'yi hazırlıyorum bende. Aslında paypal açıklamanızı ayrı bir sayfayada ana konu olarak koymak lazım.