Dörtyol/İskenderun/Arsuz/Samandağ/Hatay Hattı

Konu, 'Bölgeler' kısmında ceranımoo_ist tarafından paylaşıldı.

1. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    iskenderundaki 15 kişilik teknenin yada malzemecinin iletişim bilgileri olan varsa gönderebilirmi arkadaşlar kalabalık bir grup şeklinde balığa çıkacak bir ekip ayarladıkta yada tanıdığı 8-10 metrelik teknesi olan varsa bilgileri yazabilirmi

2. metallurgist

metallurgist Gültekin Güler

Favori Kamış:
    Lineaeffe spirit 3,90
    En İyi Avı:
    Lüfer 2,1 kg
    03266145976

telefon numarası. tarık ismi. erciyes balıkçılık organize yapıyor bu konuda

3. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    teşekkürler bilgiler için

4. cihangirozer

cihangirozer cihangir

En İyi Avı:
    4kg sazan

arkadaslar adanalıyım fakat iş nedeniyle iskenderuna göçüyorum bu haftasonu artık kısmetse oralıyız karaağaçtan ev tuttuk bu bölgede tekne ile avlanılabiliyor mu bana yardımcı olabilirmisiniz.şimdiden teşekkürler:)

5. mişel uyar

mişel uyar Mişel Uyar

Favori Kamış:
    Lineaeffe Spider Surf 420
    Favori Makine:
    ryobi appover
    En İyi Avı:
    orkinos 5 kilo üstü
    Tekne ile av var. Tekneci bulabirsin ancak tekneler kisi olarak değil grup olarak götürüyor. Tekne sezonuda yeni başladı cerbit barbun alabilirsin bu dönemde

6. musti841

musti841 mustafa çiçek

Favori Makine:
    ryobi ecusima 8000vi
    En İyi Avı:
    kaya balığı
    Bu hafta sonu kaleden tekneyle balık tutma için antakyadan yola çıktık. Belenden arsuza döndüğümüzde arkadaşın aracı hararet yaptı yolda kaldık. Daha sonra yoldaki litreye girerek aracın radyotörünü dikkatlice açtık ve soğutmaya çalıştık, ama gideceğimiz yol yokuş olduğu için kale köyüne gitmemeye karar verdik. 3 aydır balık tutma hevesimiz kursağımızda kalmıştı yaklaşık 1 saat bekledikten sonra saat 7,30 civarı arkadaşlar iskenderun limanına gidelim boş tekneci bulursak ordan deneriz şansımızı dedik. Şansımıza bir tekneci kendisi çıkarken sizide alabilirim dedi. Çok sevindik bizde tekneyle açıldık tekneci barbunun yatağına götürecem dedi sizi ve açıldık elindeki cihazla bir yere demir attık bizden sonra biraz ilerimize 4-5 tekne demir attı aramızda 200 m civarı vardı. Biz 2 saat boyunca 1 tane barbun aldık ama tekneci sabredin balık çekmekten yorulacaksınız deyip durdu. Sonuç bekle babam bekle 200 m ilerdeki teknelerden çeken çekene barbunları kaptana dedim senin barbunlar piyasada yok derken dayanamayıp yer değiştirdik tekneyi taramaya bıraktık. Derken tekne taramadayken balık oltamı bir titretti ohhh be dedim özlemişim vuruşunu bile hemen bir zımba çektim yukarı ben çekerken arkadaşlarda başladı çekmeye 1 saat içinde yaklaşık kişi başı 15 ye yakın balık aldık sonra balık birden kesildi tekneci yine inatla barbuna gidelim dedi. Tuttuğum balıklarda gözlemlediğim karınları şişik havyarlı hep daha, yine cihazıyla aynı yeri vurdu ve sabahki tekneler hala aynı yerdeydi. 1 saat bekle tık yok dedim kaptan senin bölgen bugün seni mahçup etti sen ilerdeki teknelerin yanına yanaş bu arada saat 3 buçuk olmuştu. Teknelerin arasına demir attık saat 4,20 ye kadar kişi başı 10 taneye yakın barbun aldık. Dedim kaptana mera burdaymış demek sabahtan beri yanlış yerde arıyoz balığı. Sonuç olarak sabahtan o teknelerin yanına demir atmış olsaydık yaklaşık 3 kilo civarı kişi başı barbun rahat alırdık. Tekneyle balık avında kaptan çok önemli bunun için tekneyle çıkacaksanız işini bilen kaptanla çıkın. Biz kısmetimiz tamda yokderken iskenderundan azda olsa tatmin olduğumuz bir av yaptık. Kısmet ne diyelim. Saat 4 buçukta yediğimiz rüzgarla birlikte yağmurda kısmetimizmiş. Not: Hatay bölgesinde denetimler daha ciddiyetle yapılmazsa balığın tükenme tehlikesiyle karşı karşıya kalabiliriz. 2-3 Sene önceki yapılan avlarla şimdikiler arasında çok fark var ve bu beni çok üzdü. Bilinçsizce avlanan büyük trol ve gırgırları sürekli denetlemek lazım bunun başka çaresi yok.

7. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Okuma V-system 240cm 10-40
    Troll kontrolü şart, SONAR cihazlarının hepsini yasak edip söktürmek daha önemli

8. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Şu sıralarda bilhassa kıyı verimi ne alemdedir acaba?

Çeşitli pürüzlerden dolayı 2 ay'dan fazla süredir deniz göremedim, av/verim durumları hakkında bilgi yazarsanız sevinirim

9. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Bu sene çok kötü. 2015'te elime balık değmedi desem yeridir.

10. KörfezDörtyol

KörfezDörtyol muhammed

Barınakdan illet geldi başka avlanacak yeryokmu şu dörtyolda..

11. poyraz8131

poyraz8131 Mustafa Boltar

Samandağ - Çevlik - Karamağara - Meydan - Yok mu Okuyup Cevap Yazan

Merhaba balık sevdalıları. Ben de aranıza katılmış bulunmaktayım. Özellikle Samandağ tarafında kıyıdan hangi yerlerde, hangi kalmış, makine ve yemlerle avlanmalıyım.

Tecrübeli olan arkadaşlar varsa cevap yazarlarsa çok sevinirim.
    Herkese iyi avlar. RASGELE

12. poyraz8131

Konu kapalı heralde Kimse cevap vermediğine göre:mad:

13. levent31

levent31 levent

Favori Kamış:
    okuma helios
    Favori Makine:
    Catana 4000FB
    En İyi Avı:
    Lüfer
    Balık yok o yüzden millet suskun...

14. poyraz8131

Şu dinamitleri balık avlayanları hiç mi görmüyorlar, hiç mi denetim yok
    Troller, gırgırlar, kmlerce ağ çekenler hiç mi görmüyorlar bunları
    Denizin kökünü kuruttular
    Tabi ki balık olmaz:mad:

15. poyraz8131

El insaf be

Şu dinamitleri balık avlayanları hiç mi görmüyorlar, hiç mi denetim yok
    Troller, gırgırlar, kmlerce ağ çekenler hiç mi görmüyorlar bunları
    Denizin kökünü kuruttular
    Tabi ki balık olmaz:mad:

16. Co2

Co2 Tamkan

Favori Kamış:
    Buralar eskiden dud'luktu bağ bahça idi , 2 ay içerisinde 3 sefer düzenleyip iyot havası alıp döndüm, bunada şükür .

O kadar'ki 2 paket boru kurdu arttı buzlukta yerini aldı, hayret günde 3*4 paket tükenirken , son 2 ayda vuruş sıfır, takılan yemler 2 atışta üşüp tazelendi yani yeme dokunan balık yok idi.

4 ayrı avlak spin/jig/boru kurdu skor=0

Kime rastlasam av muhabbeti geçtiğinde, büyük tekne/gırgır/troll'cülee hörmetlerini ifade ediyordu..

17. cihangirozer

cihangirozer cihangir

En İyi Avı:
    4kg sazan
    *** ben adanadan iskenderuna göç ettim.3.7 mt uzunlugunda fiber teknem var karaağaçda oturmakytayım bu bölgede avlanmak istiyorum.nerede ve nhangi yöntemle avlanmalıyım bana yardımcı olursanız cok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

18. dalise

dalise ali

Favori Kamış:
    Okuma salina seaspin 2,40m 10-40 gr
    Favori Makine:
    DAIWA Crossfire 4000
    En İyi Avı:
    Balıklar 1 Ben 0 :(
    arkadaşlar şu samandağ çevlik taraflarında kıyıdan at çek yapan arkadaşlar nereden ve hangi yalancı yemleri kullanarak günün hangi zamanlarında avlanıyorlar :/

19. mhmmtx

mhmmtx muhammet usta

Arkadaşlar selam. Bu hafta sonu cevlik civarında deniz durumu nedir. Teşekkür ederim şimdiden

20. mehmet0625

mehmet0625 Mehmet

Favori Kamış:
    okuma v system 240cm 10-40
    Favori Makine:
    shımano exage 4000 fd
    En İyi Avı:
    Lambuka 63 CM
    balık sezonu başlamıştır avcılar kıyılıyor