Dikili'de bir küçük levrek

Konu, 'Denizlerimizden Güncel Av Raporları' kısmında bigbossares tarafından paylaşıldı.

1. bigbossares

bigbossares serkan

Yaklaşık 4 aydır balığa çıkmamıştım,hep aklımda bugünmü gitsem,hafta sonunumu beklesem,yok yağmur yok soğuk derken bu sabah kahvaltı yapar yapmaz içimemi doğdu nedir çantayı kaptığım gibi önce yemciye bir paket sülünez, sonra uygun zamanını yakaladığımda mırmır ve çupra aldığım meraya doğru bastım gaza..
    Hava ılık ,hafif rüzgar,deniz bulanık.İğneler aylar sonra tuzla buluştu en sonunda.4-5 dakika sonra yemler yenmiş..Tekrar doldurup salladım 40-50 metreye.Kamış durmuyor durduğu yerde,başladım sarmaya makineden hiç duymadığım sesler ,cayırtılar geliyor,adrenalin yüksek,balık bir sol tarafta bir sağ tarafta,kaçırmamak için pür dikkat ve endişe..Köpüklerin arasında görünce paşayı sonsuz bir ferahlık ve paşa benim.Yaklaşık 1,5 saat kaldım daha sonra gelen mırmırları suya ,iade ederek avımı sonlandırdım.Bu satırları yazdığım anlarda fırından kokusu gelmeye başladı paşamın..Hepinize rastgele,sağlıklı günler...

Ekli Dosyalar:

2. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Tebrikler güzel bir levrek yakalamışsınız. Daha güzel avlarınız olsun.

3. motko

motko fatih yıldız

En İyi Avı:
    levrek ve kofana
    tebrikler çok güzel av olmuş..

4. bearing

bearing erdal demir

tebrik ederim paşa çok yakışıklı :) av yemli olsa gerek sülünez adı geçtiğine göre.. sülünezi nasıl kullanıyorsunuz? yem şişiyle bütün halde mi iğneye yerleştiriyorsunuz? takım da gezer kurşunlu mu yoksa bildiğimiz dip takımı mı?

5. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    Tebrik ederim hocam, kurtları dökmüşsünüz.:)

6. bigbossares

bigbossares serkan

Teşekkür ederim, sizlere de güzel avlar diliyorum.
    @bearing,Sülünezi ortadan uzunlamasına ikiye ayırıp öyle takıyorum,aslında ilk önceliğim boru kurdudur her zaman için ancak bu aralar burada boru kurdunda sıkıntı var,mecburen sülünez almıştım.Takım ise klasik üçlü takım idi.Genelde owner 50660 kodlu çapraz iğne kullanıyorum.Mesajımda da yazmıştım hedef balığım levrek değildi,mırmır çupra yapan meraya gitmiştim,o yüzden bu takım ve yem ile levreği almam büyük şans,paşa oldukça açtı sanırım.

7. bigbossares

bigbossares serkan

Bu da dün geceden bir güzel,iki saatlik durgun geçen avın sonlarına doğru taze mamuna geldi,geceyi kurtardı.Benim vicdani limitlerime göre küçük olduğunu düşündüğüm için tekrar denize iade ettim.

Ekli Dosyalar:

8. Sebastian

Sebastian Murat Yıldız

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40
    Favori Makine:
    Okuma Trio 40
    En İyi Avı:
    2.750 gram yazılı orkinos 3 kilo şeytan gridasi sayısız zargana turna sinavrit ve niceleri
    bu foruma ne olmuş böyle :D değişmiş :D .
    rastgele hocam.

9. baraküda007

baraküda007 fatih

Tebrikler güzel balık mırmırları yaşatan levrek :)

10. kaslangs

kaslangs recep

Çok guzel görünüyor. Darısı herkesin başına