Denizin ortasında kaptı kaçtı...

Konu, 'Av Hikayeleri' kısmında fatihh tarafından paylaşıldı.

1. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    Penn Affinty 7000, Okuma Avanger 30b
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün tekne ile maltepe civarında uzun oltaya dönerken balığın sürekli yem kesmesine ve balığı çekemeyişimize sinirlenip, yem harcamamak için, çantamda duran kendo seabass minnow sahtemi takmak istedim..

Sahteyi taktım ve takımı tekrardan suya yavaş yavaş gönderirken hınzır bir martı sahteye bir dalış yaptı ve tek hamlede rapalayı aldığı gibi takımı ortadan patlatıp kaptı kaçtı gitti :(

Ardından bakakaldık, takip ettim ama sahteyi bırakmadı, muhtemelen de gagasına saplandı iğnesi..

bir kaç gün öncede yine aynı bölgede kıyıdan zargana topu atarken havada martıya taktım, bir süre martı ile havada boğuşup zar zor kıyıya çekip dolanan misinayı kurtarıp çok şükür zarar vermeden saldık ama kamışımın uç kısmı kırıldı, ve 2nci 3ncu porselenler kırıldı, kamış çöp oldu :)

Bu civarda av yapanlar varsa ve bu martıyı gören olursa şaşırmasın :) şaka bir tarafa inşallah ağzından düşürmüştür sahteyi, iğnesi sanırım wmc, dokunduğun yeri deliyor gerçekten güzel bir iğne kullanmışlar..

Günah çıkarmak gibi olacak ama, martıya verdiğim rahatsızlıktan, belki de canından olacağı için çok çok üzgünüm..

Herkese keyifli avlar..

2. emreseven

emreseven Emre

Geçmişler olsun :) Bu arada balıktan ne haber :)

3. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Fury Caster ,L.Effe SeaMaster 4,20 Surf,ProCatch CS Ultra-2.40;Protackle FW-TS 3.60
    Favori Makine:
    teşekkürler, :eek:

son iki avdır elimiz boş dönüyoruz atmadığımız takla kalmadı, maltepeden haydarpaşaya kadar gittik yok balık nerde bulamadık, bulanı da tek tük çinekop alıyor..

4. Chaosad

Chaosad Levent

En İyi Avı:
    Levrek, 4.880 gr
    yakında hakkında dedikodular başlayacak, balığı bıraktı martıya başladı diye ona göre:D

5. roy

roy roy

Favori Kamış:
    Ron Thompson heavy telecoast, daiwa crossfire,lineaeffe extreme,Pezon&Michel Rafale pro pike
    Favori Makine:
    Daiwa tournement entoh 5500, Mitchell compact gold 7000 , Okuma Razor 65, Daiwa procaster A 4000
    senin avlak iyi marti yapiyomus Fatih :) geçmis olsun

6. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    at çek martı avı hihi

7. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    sorma abi avdan soğuttular resmen :( dikkatimi çekti, başka sahtelerde yüzdürdüm suda daha önce, o sahtelere dalıyorlardı ama son anda vaz geçiyorlardı saldırmıyorlardı dönüp gidiyorlardı. bu seabass minnov a direk dalıyorlar, sanırım iyi bir sahte üretmişler, balık da görse tereddüt etmeden dalar heralde :)

8. İnan01

İnan01 İnan Köse

Favori Kamış:
    Daiwa Crosscast 2.59 28-84 / Major Craft Skyroad 2.44 7-23
    Favori Makine:
    Shimano Twinpower HG 4000 / Shimano Stradic Ci4 3000
    En İyi Avı:
    Balık
    Fatih geçmiş olsun.İğneler Owner bu arada ve inanılmaz keskin, dediğin gibi. Utanma söyle; balık tutamayınca martılara mı sardın :D:D

9. Ersin1903

Ersin1903 Ersin

Favori Kamış:
    Okuma Salina Surf 4.20 / Okuma Salina Sea Spin 2.85mt
    Favori Makine:
    Ryobi TT Power 8000 / Tubertini Plus 6000 / Okuma Inspira 40
    Aslında sahteyle değilde 0,35 fc köstek - 0,50 beden ile beyaz organze + 5-6 tel sim katarak martı çaparisi yapıp çalışsaydın daha verimli geçerdi av :D :D bak sahteyi falan götürmüş tek dalışta :D Bu arada Tuzla tarafında çok iyi martı yapıyormuş millet 6'lı - 7'li çekiyor çipet pet yapıyor :laughing:

Geçmiş olsun kardeşim, inşallah böyle sıkıntılı hadiseler yaşamazsın bir daha...

10. adalı balıkçı

adalı balıkçı Berkan

Favori Kamış:
    Lineaeffe Surf Mill 4.20 & Spirit Surf 3.90 - ProCatch Carbospin Pro 2.70
    Favori Makine:
    Okuma Avenger Av 65b
    En İyi Avı:
    Her yeni gün daha iyisi için bir fırsattır..
    Fatih aynı sahteyi ben de karadan spinle atarken birkaç kez martılar pike yapıp son anda kapmaktan vazgeçmişlerdi.. senin martı gözünü karartıp kapmış :(
    karada kediler, havada ve denizde de martılar illallah dedirttiler artık..
    Sana da martıya da geçmiş olsun :(

11. ALİCO

ALİCO AliCo

Favori Kamış:
    D.A.M El oltası
    Favori Makine:
    0,33 beden FC
    En İyi Avı:
    Herhalde Toriklerdir. Kofanalarda olabilir.ispendek 13,8 kg, Kırlangıçlar.vs.vs.
    Var bunlar Balıkçılıkta her zamanda olacaktır.

Kısmet diyelim. bende geçen gün uzun olta ile çektim bir tane martı gökyüünde gezdi takım bir ara beden sağlam patlamadı çektik martıı aldık tekneye zar zor bi zahmet çıkarttık gagasından iğneyi epey uğraştırdı bizi.....

Nice bereketli av günleri dilerim.

Rasgelsin

12. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    benim başımda belada bu martılar yüzünden..hihi iri martılar daha tecrubeli,,onlar ilgi duymuyor su üstü sahteye... küçük martılar tarafından sürekli taciz ediliyor sahtem:rolleyes: sadece küçük martılar..büyükleri dokunmuyor..be sebepten artık tik yaptım kendime..martı gözetliyorum havada:laughing:

13. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Hem kuşa hem sana geçmiş olsun.

14. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    Evet abi fena aksiyon oluyor hem havada hem suyun için de kafa atışlarına bitiyorum :) (aman ha şaka şaka)

alem adamsın :laughing:

aynen Berkan abi, kediler, martılar, insanlar, araçlar her geçen gün olta atarken dikkat edilecek nesneler çoğalıyor :)

15. fatihh

fatihh Fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:

Saolasın Ali abi. Rastgelsin..

Bu martı da çok iriydi Kadir abi, direk 0.25 tubertini gorillla misinayı patlattı gitti 8 küsür kg çekeri vardı :)

Bu hayvanların gözleri çok kuvvetli inanılır gibi değil bazen hiç ortalık da martı yokken suya balık veya benzeri bir şey atsan birden çok uzakdan görüp üşüşüyorlar.. Yaradana Kurban..

Saolasın Volkan abi..

16. mucahitt

mucahitt mücahit

Favori Kamış:
    Dere kenarlarında bulunan saz kamışı
    Favori Makine:
    2005 model markasız :)
    En İyi Avı:
    2 cm kıraça
    Geçen bir kaç ay önce bende bir tane yakalamıştım :) Balık yakalayamıyoruz şansa martı geliyor. Ne yapsak kıyıdan martı avına mı başlasak :D

17. Allochthonous

Allochthonous Kemal

şimdi anlaşıldı piyasada tavuk döner diye satılan dönerlerin neden ucuz olduğu :)

18. akin96

akin96 Akın SEYİS

Favori Kamış:
    mitchell fluid 240 8/25
    Favori Makine:
    shimano alivio 2500 fc
    gerçekten enteresan bir olay :)

19. korayandroid

korayandroid Koray

Sea bass minnowlara ne hikmetse martılar direk dalıyor ilk atışta daha sahte düşemeden suya havada kaptı :D

20. cihansavas

cihansavas cihan

Favori Kamış:
    bıomaster 2.77
    Favori Makine:
    vanquısh 3000

hakıkatten oyle olmus :)