denizde Kefal avı nasıl yapılır, mullet fishing

Konu, 'Videolar' kısmında Kadir Levrek Peşinde tarafından paylaşıldı.

1. Kadir Levrek Peşinde

Kadir Levrek Peşinde SİDEPRENSİ eski nick im

Favori Kamış:
    OKUMA ALUMİNA SPİN KAMIŞ 240cm
    Favori Makine:
    süper passion 740m ve küçük kardeşleri
    En İyi Avı:
    süper maxim misina :9
    abi değişik bir takım kullanmışsın:)
    benzer takım ama kurşun dipte olarak kullanmıştım:) kayalık bölgeler için bu tip bir takım yapmıştım:)

2. melikşah

melikşah ........................

Doğru söylüyorsun kadir kayalık yerler için senin paylaştığın sistem çok güzel. Sende bilirsin kefal çok uyanık bir balık.
    sabit bir oltası olmuyor:)
    Ayrıca bir çok kişiyi bu huyundan dolayı delirtebilir:)
    Avı gerçekten çok zevkli bir balık ben kefal tutmak için özellikle adalara gidiyorum
    Orada kefal avı yapanlar şeytan oltası ile tuuyorlar kamış kullanmadan el ile
    Bende bir türlü misinayı açıp hafif yaprak kurşun ile tutmasını beceremedim:)

3. remzi_guler

remzi_guler remzi

Kefalin mevsimi ne zaman?

4. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi o takımı bem yemli olarak kullanıyorum,ekmek takmıyorum ve sadece gece avlarında kullandım:)
    dipte tesbih kurşun..2 iğneli takım,yem taze canlı sülünez.bu av takribi bu dönemlerin birinde yakalanmıştı..

Uploaded with ImageShack.us
    aynı takım ve yem kış ayı gece avı..

Uploaded with ImageShack.us

kefal her mevsim avlanır..yaz ayı iyice kıyılar,gruplar halinde dolaşırlar..

5. kemmrt

kemmrt ALİ KEMAL

Favori Kamış:
    Shimano Beast Master
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    Levrek
    Kadir kefal peşinde...
    Affına sığınarak üstad...

6. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kefale mi takılsam yoksa atçeke devam etsem mi diye düşünüyorumhihi
    kefal de boş dönmem,hava koşulları uygun yarına,atçek yine büyük ihtimal beni boş dönderecekhihi

7. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Ellerine sağlık Kadir kardeşim,:) çok güzel bir çekim olmuş,:) Kefal için de tebrikler.:)
    Sevgiler hoşça kal.:) :) :)

8. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Kadir abi o levrek yakaladığın takım nasıl bir takım? O önünde arkasında stoper olan beyaz şeyler köpük mü? Misinayı nasıl geçirdin içinden?

Senden dip balıkları görmek beni şaşırttı. Sargozları dizdirmişsin. :D

Melanur da almışsın. :D Maaşallah her av şekli var sende de.

9. kemmrt

kemmrt ALİ KEMAL

Favori Kamış:
    Shimano Beast Master
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    Levrek
    Üstad senin takımın aynısını yaptım. Bana hep 20-25 cm arası kefaller denk geliyordu, haliyle suya salıyordum. Yarın akşam suyunda çalıştıracağım sistemi. Şu köpük olayı kafama yattı. Sokarı oyunun dışında iter.
    Malum her gün zargana, çatalkuyruk denk gelmiyor. Sarıkulak da iyidir. Saygılar.

10. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sağolasın Orhan abim eyvallah teşekkür ederim:)
    sorduğun şeye bak yavv:p raporu okumadınmı senhihi
    levrek tutduğum dip takımı,2 iğneli dirhihi ve tesbih kurşun kullanıyorum..kayalık otluk yerlere fırlattığım için..
    ilk iğne kurşundan 40 50cm yukarıda,2ci iğnede diğer iğneden 20cm yukarıda,,köstekler 15 17cm arası,
    kösteklere takılı sünger,kefal sarmasındaki beyaz süngerden ibarethihi onu kürdan ile deliyorum,stoperi kösteğe geçiriyorum.sonra o süngeri,sonra bir tane daha stoper tamamdır:) iğne ile arası takribi 5 6cm,ön sayfadaki kefal takımındaki kullandığım yöntemin aynısını bu çift köstekli takıma uyguluyorum:) ..takım ana bedene dolaşmıyor böylelik ile,gecede beyaz renkli sünger dikkat çeker suyun yardımı ile.sallanır durur olduğu yerde;)

ikindi sonrası .. hava kararana kadar iyidir sabah suyuda iyidir kefal için..kefal sabah 6 bucuk 7 de yemiye başlıyor burda,dere girişlerinde bu saatlerde yemiye bilir,zira avcı balık varken huzursuz olur balık..denizde kayalık bölgelerde bu dediğim saatlerde yer..ekmeği çiçek şeklinde tak her zaman ve normal ekmek al,odun ekmeği iyi şekil almıyor diğer ekmeğe göre,ve ekmeğin taze olsun.bayat ekmek ile işin biraz zor:)

11. melikşah

melikşah ........................

Maaşallah Kadir güzel avlar takım düzeneği sağlam üstüne beceri eklenince iyi işler ortaya çıkıyor:)

12. kewmall03

kewmall03 Kemal

En İyi Avı:
    Turna;1,5
    Super videolar degerli paylasim tesekkurler...

13. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    abi sistemi gördün artık uğraşmazsın yaylı kurşun ile:)
    ha buraya gelir yolun manavgat ırmağı boğazına düşerse orda şu yöntemi kullanabilirsin abi,

makinadan gelen misinaya 50 60gr arası gezer kurşun geçiriyorsun sonra klips:
    yem olarak kefal sarması.sarmaya ekmeği dolayıp klipse takıp takımı dibe gönderiyorsun abi..takımı suya paralel fırlat abi,suyun geliş yönü çaprazına..akıntı olduğu için takım dibe çöküncüye kadar zaman alır..direk önüne deyilde çaprazlamasına atacaksın,kamışa zil takmayı unutma,sistem böyle bu ırmakda..

14. can akgün

can akgün CAN

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA CX SPINNING 240 M 10-30gr SHIMANO BEASTMASTER CX SURF TE 4.30 200gr
    Favori Makine:
    SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA SHIMANO EXAGE 4000 FC
    En İyi Avı:
    1580 gr sazan
    Canlı yayınada başlarsın artık Kadircim:D :D :D İşin şakası hakikaten tebrikler.Burada bilen bilmeyen herkeze yardımcı oluyorsun.Ayrıca tebrikler:clap2:

15. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    artik videosuz atcek avi tat vermiyor banahihi suan her avimda cekim yapiyorum lakin ortamin tadi yokidk kameranin pili biterse cep telefonu nu devreye sokuyorumhihi
    tesekkür ederim:)

16. kemmrt

kemmrt ALİ KEMAL

Favori Kamış:
    Shimano Beast Master
    Favori Makine:
    Shimano Catana
    En İyi Avı:
    Levrek
    Sistem denendi. Çalışıyor. Öğle vakti denedim. Sarpa yavrusu ve papaz yakaladım. İşim çıktı akşam suyunu bekleyemedim. Ayrıca önemli olan kefalin nerede otladığını bilmek. Bu sistemin şamandırasız olanını kullandım daha önce. Ekmek kabuğu taktım. Kefal aldım. Ekmek kabuğu suda yüzdüğü için ek köpüğe gerek yok.
    Sonuç: Test edildi onaylandı. Elinde sağlık Kadir Usta.

17. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    içine su dolabilen şamandıralar var,görünürlüğü daha aza indiriyor..lakin ben topu göremeyince huzursuz oluyorumhihiekmeği yedilermi yemedilermi onun takibini yapamıyorum..bu sebeb den beyaz yahut kırmızı top kullanıyorum:)

kayalık bölgeleri tercih et,kefal bir karış suda yüzer,takıldığın öğle vakti o bir karışlık suda bulabilirsin kefali,..su yüzeyine yakın kayalıklarra olta salla,yanlız o saatte iri kefal bekleme,o saatte mekanın kefalleri vardır boyları ufak olur,ve o saat de irileri dipte yosun tararlar.şayet varsa,kahve rengi şeklinde yosun var onları vatuzlayarak içlerine çekip bırakırlar..ne tür böcek var kurt var bilemem o yosunun içersindeidk
    şu zamanda akşam üstü 6 7 8e doğru irilerini alabilirsin..ve sabah erken gün doğmuya başladığında,liman içlerinde daha geç yemiye başlar..

18. Huseyin Alp Arslan

Huseyin Alp Arslan Huseyin Alp Arslan

Favori Kamış:
    olta ve oltadan baska hic bir sey
    En İyi Avı:
    22 kg Kingfish
    Cok guzel ve ozenli paylasim tebrik ediyorum seni sevgili Kadir kardesim...

Bize boyle videolar yapmaya devam et...

Rast gelsin...

19. ardaykul

ardaykul arda

En İyi Avı:
    2 saatte kıyıdan 4,5 kilo istavrit
    Kadir abi çok güzel videolar çekmişsin teşekkürler.Yanlız sizin ordaki kefaller baya bi temiz galiba renkleri felan iyi.Bizim burdakiler kapkara :)Bide abi oralarda sarıkulak rus kefallari çıkmıyomu hep bu şekil normal kefallermi var ?

20. Kadir Levrek Peşinde

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sağolasın teşekkür ederim Hüseyin kardeşim:) nasip olursa ekseri video çekme niyetindeyim:)

rus kefali hiç görmedim burda:) burda çıkan kefaller genelde böyle.bunun daha büyüklerine biz man kafa kefal diyoruz..bu boy kefal idealdir,daha küçüklerinin tadı değişik oluyor,dere de yaşıyan yatak kefalleri için söylüyorum.gerçi dereden dereye fark var.burda manavgat ırmağında çıkan kefal oldukca temizdir,,su çok soğuk,belki ondandır..büyük kefaller burda genelde akşam üstü dereye gelir sabah gün açımı tekrar gezintiye çıkarlar..
    kefallerin yaşam alanı temiz se o balık yenir,örneğin mersin büyük liman civarı çıkan kefaller kokar petrolümsü,,yaşadığım dönemde izmir kordonda çıkan kefaller vardı,onlarda yenmezdi,kokarlardı,kefal için inciraltına giderdik o dönemhihi
    iri kefaller et de yerler,,ben en büyük kefalimi alabalık sarması ile yakalamıştımhihi sebete sığdıramamıştım 2 büklüm olmuştu:laughing: