Daiwa Legalis-sh vs Abu Garcia Orra-s vs Okuma Trio-s

Konu, 'Makineler' kısmında yunusemreklk tarafından paylaşıldı.

1. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    3kg Bıyıklı- 4 KG TURNA 10+kg-Aynalıı
    devirli ve sağlam olmasını ümit ettiğim 200 tl civarı şu makinaları değerlendiriyorum. kullanıcı yorumları ve tavsiyelerinizi rica ederim

daiwa legalis 30 luk düşünüyorum
    0.8MM/240M 3000 7+1 ÖNDEN 280 gr devir: 6.2 196.70 TL

abu garcia orra s- 40 lığı daiwanın 30 luğu kadar hafif(sarım artması açısından)

0.30MM/185M ORRA S 40 6+1 ÖNDEN 290 gr devir: 5.8 193.00 TL

okuma trio s
    0.30MM/170M TRİO-40S 9+1 ÖNDEN devir: 6.2 208.60 TL

sizce hangisi. güçlü ve hızlı sarımlı?

2. Plankton

Plankton Salih

Legalis in 2 modeli var hatta yeni kırmızılısı falanda var onu karıştırmazsak Türkiye deki sitelerdeki legalislerin fotoğrafları farklı gördüğüm bazı sitelerde.

Yani istediğiniz legalis bu ise http://www.plat.co.jp/shop/catalog/...ufacturers_id/10/products_id/19743/daiwa.html

Alacağınız yeri arayıp sormakta fayda var.Çünkü tamamen farklı bir makine elinize geçebilir oda şu

http://www.anadoluavmarketi.com/urunler/daiwa-legalis-sh-4000/17160/

Bazı sitelerde üsttekinin fotoları mevcut fakat özellikleri alttakinin özellikleri.
    Bunu dikkat etmeniz için yazdım.Sanırım fotoğrafları gelişi güzel direk google dan legalisi aratarak koymuşlar. :) Yoksa üst linkteki legalis benimde hoşuma gitmişti.Diğer legalis hakkında yakın zamanlarda konular açılmıştı forumdan alanlarda vardı onlara sormak lazım.Yurtdışı yorumlarında ise sadece tatlı su kullanıcılarınkine rastladım.

3520pe-sh modelini bir ara düşünüyordum. :D

Abu garcia hakkında hiç bir fikrim yok.

Okuma trio larla ilgili bildiğim şey ise ip misina kullanımına uygun olmadığı, genel olarak büyük bir kısım şikayetçi. :)

Rast gelsin reeling

3. volex21

volex21 Volkan

Favori Kamış:
    Okuma V System 2.40 Lineaeffe Spirit Surf 3.90 (fiyat performans 9/10)
    Favori Makine:
    Spro Red Arc 20'lik (Fiyat/Performans : 8/10)
    En İyi Avı:
    Levrek (57 cm - 2.100 gr ) Sargoz (700 GR kadar) Palamut (40 cm üzeri), Lüfer 40 cm, Çipura 950 gr
    Abu Garcia Orra - S'yi bi ara Tekirdağlı Selçuk hoca kullandı sanıyorum.
    Aklımda kaldığı kadarıyla sarımı çok düzgün ama ip seçen bir makinaydı.

Daiwa hakkında olumsuz birşey okumadım hatırladığım kadarıyla.

Okuma Trio S modeli de iple sorunlu diye hatırlıyorum.

Yüksek devirli, hızlı toplayan bir makina arıyorsun.

Yüksek devirli makinalardan benim hatırladığım Shimano Sahara, Shimano Solstace var. Penn'den Fierce modeli var, 30 'luğu tercih edilebilir. Bende 40'lığı var (355 gr - ağır)memnunum ama diğer modelleri kullanmadığımdan karşılaştırma yapamam.

Devirlere bakarken ayrıca tur başına misina sarım cm'lerine de bakmanı tavsiye ederim. Her modelde yazmıyor gerçi ama devirleri aldatıcı olabiliyor.

Ben alacak olsam, bu kıstaslara göre ve ip kullanacaksam Legalis'i ön planda tutardım.

Her ne alırsan hayırlı olsun.

4. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    ip kullanımım geri planda. internette abu garcia orra ya baktım s modeli ve diğerlerine youtube dan. olumsuz bir şey yazan çizen yok. ip çok nadir kullanıyorum. su üstü levrek avları yapıyorum o yüzden pek ihtiyaç duymadım. okumayı eledim sayılır. teşekkürler

abu garcia orra s40 190 tl ye bulurum gibi. 37 inch sarıyor bu da yaklaşık 94 cm eder. çekeri 18 lb yazar bu da 8.1 kg eder. ağırlığı 9.80 yazar o da 304 gram eder. benim istediğim tüm özellikler var. genelde mono kullanıyorum. olumsuz bir şeye de rastlamadım. umarım pişman olmam almayı düşünüyorum. kamış olarak ta okuma lure mania 279 var 9-27 atarlı. bir yedek kamış daha istiyorum aslında. tavsiyeler varsa F/P ürünü onu da değerlendirebilirim. teşekkürler yorumlarınız için

5. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    Kazanan abu Garcia orta 40 s. Deneme fırsatım olmadı. Ama çok zor buldum. Hiç bir yerde kalmamış neredeyse. İlgilenen arkadaşlar sağolsunlar

6. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    abu garcia orra s 40 aldım. kendi resmi sitesindeki özellikler yeni çıkacak olan makinenin sanırım bunla tam uyuşmuyor. 40 lığı 83.82 cm misina sarıyor. gayet güven veren tok ve hafif bir makina. biraz fazla misina alıyor kafasına ama uzak erim ve misina boşaltımı. çok düzgün hizalı sarım ve pürüssüzlük onu telafi ediyor. fazla misina sarımını da alta yarıya kadar ucuz misina sararak telafi edilebilir. tavsiye ederim kesinlikle

7. yunusemreklk

yunusemreklk yunus emre

Favori Kamış:
    Procatch Carbospin
    Favori Makine:
    Okuma Avenger
    En İyi Avı:
    abu garcia orra 1 yıl oldu... yorumlarımızı yazalım da arkadaşlar faydalansın değil mi??? bilgi istemek güzel fakat tecrübelerimizi de paylaşmayı ihmal etmeyelim...

evet gel gelelim orra 40 a. tam bir spin makinası. kilo civarı balıkları direk makinayla çekiyorum bu makina o yönden çok torklu ve güçlü. kamışı kullanmıyorum bile desem yeridir. bu kullanımımdan mıdır bilinmez hafif gürültülü çalışıyor. geçenlerde komple içini yıkayıp gresledim hafifçe güzel oldu baya. sonra ani duruş sistemi çalışmaz geri kaçırır oldu. tekrar söktüm bu sefer vidalarının torkunu son deeceye kadar sıktım özellikle metal bağlantılar ve rotor somununu sonra düzeldi :). bu parayı hak ettiğini düşünüyorum 3-5 yıl daha giderse iyi olur.