Çaparide Uskumru, Kolyoz avlarım ve Uygulamalarım. 27 Mart 2011 Sivrice

Konu, 'Tekneden Balık Avcılığı' kısmında orhan kucukbicmen tarafından paylaşıldı.

1. orhan kucukbicmen

orhan kucukbicmen Orhan Kucukbicmen

Favori Kamış:
    El ile balık avlarım, bu şekilde avlandığım için çok mutluyum.
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Mustafa kardeşim, ben de sırtı avlarını sizlere sevdirmek isterim, sizlere her zaman yardımcı olacağım, sevgiler, hoşçakalın.:) :) :)

2. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Burak kardeşim ilgi ve övgülerin için çok teşekkürler, bence olabilir aramak lazım biz de son çıktığımzda çaparide bir tek balık alamadık, belkide gır gır lar silip süpürüyorlardır, ama armak lazım, belki bugün bizde deneriz, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

3. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Çok teşekkürler sevgili Dostum işte bildiğin gibi vakitlerimi balık tutarak ve bilgi ve tecrübelerimide genç kardeşlerimize yardımcı olmak amacı ile emekliliğimi geçiriyorum, bu uğraş beni çok huzurlu ve mutlu hissettiriyor, seninde öyle bir kişi olduğuna inanıyorum, sevgiler kıymetli üstadım. Hoşçakal.:) :) :)

4. BURAK BAYRAKTAROĞLU

BURAK BAYRAKTAROĞLU BURAK BAYRAKTAROĞLU

Orhan Abi

İlginiz için teşekkürler. Hoşçakalın.

5. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Burak kardeşim, her zaman sorularını beklerim, sevgiler, hoşçakal.:) :) :)

6. efebolu

efebolu feza kurutlu

harika bilgiler teşekkürler

sayın orhan bey selam

anlatımınız ve paylaşımınız için tesekkurler efendim ben gülpınar limanda baglı olan 4,65 mursan yarım kamara albay isimli teknemle gulpınar babakale arasında meralarımda avlanmaktayım .sızın gıbı palamut uskumru kolyoz mercan yakalıyorum ancak hıc baraküda ve sınarit yakalamadım .teknıklerınızı ınceledım .deneyecem.allah nasıp ederse mayıs ayının ılk haftası gulpınar kumbağlar lımanda olacagım .yolunuz duserse buyrun mısafırım olun .bakalım bu sene ne avlar gorecegız ınanın resımlere bakarken ıcım erıdı .
    rastgele dıleklerımle saygılar sunarım

feza kurutlu

7. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Selamlar Feza be kardeşim, ben de Kumbağlar limanına arada sırada giderim, sizleri arayacağım, gelirseniz mutlaka bekleriz, sevgiler, hoşçakalım.:) :) :)

8. hasgulhakan

hasgulhakan HAKAN

valla helal olsun orhan abii :) ben izlerken keyiflendim bee :)

9. hasgulhakan

hasgulhakan HAKAN

Bugece Doğru Sahilee

Bu Gece Sahile çikiyom önce Izmarit Sabaha Karşi Kefal Sonrada Isravite Kismetsee

10. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Rastgele Hasan kardeşim, hoşçakal.:) :) :)

11. palowera

palowera MUSTAFA

EN KISA ZAMANDA...

Merhabalar Orhan Abi..
    Resimlerine , muhabbetine ve anlatımına bayıldık.. En kısa zamanda arkadaşlarla Sivrice ye geleceğiz inşallah... Ben de aslen bigalıyım.İstanbulda oturuyorum. Biga da oldugum sürece , karabiga ve kemer taraflarında idare ediyorum. İlk fırsatta senin için geleceğiz sivriceye. Beraber bir av yaparız inşallah...
    Kısmetin bol olsun. Hayırlı Günler...

12. lineafee

lineafee iskender

Favori Kamış:
    lineaefee
    Favori Makine:
    okuma salina 65
    En İyi Avı:
    kofana
    sevgili orhan ağbi bu kolyozları görünce aklıma heybeliada kalpazankaya arasında rahmetli babam ile tuttuğum uskumru ve kolyozlar geldi bunlar oltayı bazen öyle bir boşlardıki ozaman acemiliğimden oltayı karıştırırdım,artık bizimde dizimiz senin bu çektiğin harika fotograflar eşliğindeki avlar oldu ,yine tekrarlıyorum senin bu nezaketini taktir ediyor ve bravo diyorum herkeze ayrı ayrı cevap veriyorsun , ve birbirinden güzel fotoları bizle paylaşıyorsun bereketli avlarının sağlık ve esenlikle sürmesini canı gönülden isterim.reeling

13. Burak Kanra

Burak Kanra Burak Kanra

Favori Kamış:
    el oltası ile balık tutarım
    yemli ile iri istavrit avı nasıl yapılmalı???

Orhan Bey Selamlar
    Marmara denizi Ambarlı bölgesinde tekneyle Amatör balık avı yapıyorum
    sizden ricam sahip olduğunuz av tecrübelerine dayanarak bu bölgede yemli iri istavrit alabilmem için kullanmam gereken yemler, av takımları hakkında bana bilgi verebilirseniz çok memnun olurum birde yemli avında muhtelif yemlerin iğneye ne şekilde takılması gerektiğini bilmek isterim. bana burakkanra@burakkanra.com mail adresimden direk mail atabilirsiniz.

Teşekkür eder bol ve bereketli avlar dilerim.

Saygılarımla,

Burak KANRA

14. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Mustafa kardeşim güzel övgü ve yorumların için çok teşekkürler, emekliğimi Sivrice'de balık tutarak geçiriyorum elimden geldiği kadar da balık avlarımı sizlerle paylaşmaya çalışıyorum, her ne kadar çocukluğum deniz kenarında geçse de gerçek balık avlarını emekli olduktan sonra yapmaya ve ilerletmeye başladım, havayı güzel bulduğum zaman o anda sağlığımda yerindeyse her gün balığa çıkarım, denizde olmak bana inanılmaz bir mutluluk veriyor, bu arada iki tane bile balık tutsam gerçekten dünyalar benim oluyor, bu inanılmaz bir sevgi ve bir duygu bunu ifade etmekte çok zor mesela bu gün 6 saat denizde kaldım sırtı ile torik avına baktım hiç balık yakalayamadım ama gene de çok mutlu oldum, denizde olmak karadaki sorunlardan uzaklaşmak, kahvede oturup dedikodu yapmak vede televizyonda her türlü saçma sapan şeyleri görmektense sevgili martım dost ile konuşmak ona denizden yemek için balık tutmak onun karnını doyurmak gerçekten benim için unutulmayacak anılar oluyor, kısacası deniz bence gerçekten bir yaşam biçimi denizi çok seviyorum sevgiler Kara biga ya çok selamlar, orada Osman Çetmen adında çok sevgili emekli subay bir arkadaçım var eğer görürsen çok selamlarımı ilet sevgiler hoşça kal.:) :) :)

15. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

İskender kardeşim sevgili rahmetli baban ile tuttunuz uskunru ve kolyozlar her halde Marmara'nın son askerleri olduğu zamanlardı, ondan sonra uskumrular yok oldular, ben de çocukluğumuzda uskumruları maltızın üzerine tel ızgaranın arasında pişen çok yağlı olduğu zamanlar kömürü alevlendiren üzeri nar gibi pişmiş uskumruları ve kendisine has o kokusunu hiç bir zaman unutamam, biraz evvel gene eski İstanbul'da çocukluğumu hatırladım, işte sen benim için nezaketimden bahsediyorsun,çok teşekkürler.:) :) :)
    Sevgili İskender işte o nezaketi, o sevgiyi, o saygıyı, o hoş görüyü, o terbiyeyi, o paylaşımcılığı, o arkadaşlığı, o dostluğu, o delikanlılığı bizler eski İstanbulda öğrendik orası bir iyi insan olma ünivrsitesi idi hatta diğer şehirlerden gelen vatandaşlarımız da o inanılmaz iyi insan olma kültürünün işersinde kısa bir zamanda ortama uyar ve onlar da artık İstanbulun bir efendi ferdi olurlardı ve geldikleri şehirlerin güzel ve değişik kültürlerini de paçal yaparak çok güzel bir mozaik oluştırurlardı, ah eski İstanbul seni çok özlüyorum.....yeni İstanbul mu.....artık seni hiç sevmiyorum.....................
    İstanbulda yaşarsın ama bundan sonra İstanbul'lu olmak çok zor zira İstanbul yok artık.

Güzel Sivrice'mizden selamlar, sevgiler, saygılar olsun sizlere güzel insanlar güzel balıkçı arkadaşlarım hepiniz hoşça kalın.:) :) :)

16. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Sevgili Mustafa kardeşim şimdi tam çapari zamanı kolyoz ve uskumru gözüktü , takımlar çapari konusunda av raporlarımdan bulabilirsin, sizleri Sivrice'ye bekliyoruz, sevgiler hoşça kalın.:) :) :)

17. simendifer

simendifer Sennur

Güzel ve bereketli avlar olmuş, tebrik ederim. Ve lakin, geçenlerde Vedat ağabeye yazmıştım, sana da söylemek isterim Orhan ağabey; ben bir türlü sevemedim şu 30-40 köstekli çaparileri. Hele ki üstatların elinde görmeyi hiç mi hiç sevemedim. Avınız büyük ya da küçük olsun farketmez, bunun amatöre ve üstadların eline yakışan başka bir yolu olmalı. Ne bileyim, çaparide iğne sınırlaması yok ama çapari olacaksa bile bu kadar köstekli olmamalı belki. 30-40 iğneli bir çaparinin amatörlüğe neden uymadığını da açıklayabilirim ama o kadar derine inmek istemiyorum, sadece bir türlü yakıştıramadığımı söylemek istiyorum. Bundan çok daha kaliteli ve güzel avlar yaptığınız su götürmez, mümkünse bunları görmek hepimiz için daha keyifli ve yararlı olacaktır diye düşünüyorum. Siz üstadları gıpta ile takip ediyorum fakat, fikirlerimi de belirtmek istedim. Daha güzel avlarda, daha da iyi balıkların rast gelmesi dileğimle. :)

18. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.

Değerli Sennur hanım kardeşim, artık öyle çaparı ile balık avlamıyorum, bu yazımdad da Sivrice'ye ilk geldiğin günlerde diye yazmışın yani 15 sene öncesi, şimdi artık amatör balıkçı oldu ve diğer kardeşlerimize de örnek olmak için mücadelemiz sürmekte, sevgiler hoşça kal.:) :) :)

İlk raporda da 15 köstekli takım diye de belirtilmiş.:)

19. tibetpcn

tibetpcn tibet peçen

AVLARIN HEPSİNİ OKUYAMADIM RESİMLERDEN ANLADAĞIMA BÖRE HARİKA AVLAR OLTALARINIZA SAĞLIK

20. orhan kucukbicmen

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    penn
    En İyi Avı:
    32 kilo Akdeniz kılıcı.
    Sevgili Tibet, balık avlarımı beğendiğin için çok teşekkür ederim,
    İnşallah senden de güzel balık raporlarını bekleriz.
    Yapmış olduğum avlarla ilgili bilmek istediklerin varsa sorularını beklerim.:) :) :)
    Hoşça kal, rast gele.:) :) :)