Canilli Hikayesi

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında MUSA tarafından paylaşıldı.

1. MUSA

MUSA

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    DOSTLARIM:
    amatörlük sevdası öyle bir sevdaki mıknatıs gibi çeker insanı ,gece 2 de 3 de
    kaldırır ve çağırır özgürlük fışkıran kollarının arasına ve gine öyle oldu
    abime arkadaş olacaktım. benim öyle turnayla falan işim olmazdı bildiğim tek turna var oda havada uçardı. gırgır ,şamatayla gecenin karanlığını yararak
    indik çanıllı baraj gölüne o tutacak bende öylesine doğayla yarenlik edecektim.
    gün ışıdı ve yeni güne merhaba diyen balıklar başladı hoplayıp hoplayıp suyu
    dövmeye abim olum, musa bu gün çok balık var. gece hava kapalıydı herhalde yayılamamışlar diye başladı at ,çek işlemine veeee abim iptal ,olum öyle bir cavs
    geliyorki kepçeyi hazırla tabi ozaman ben anlamıyorum ama abim balığı çekerken
    öyle bir ruhsal hal aldıki azrail gelse kovalar. neyse o lüksün tadını doya doya
    çıkardıktan sonra ben turnayla tanıştım.gayet sinirli bakışları vardı.abim olum işte insanlar bunun sevdasına bu kadar yolu tepip bu kadar zahmete katlanıyor deyip diğer oltayı verdi elime hayatımda ilkez olta tutacaktım. olum sen sporu seversin bırak öyle spor olsun diye garip garip hareket yapmayıda oltayı şöyle tut ,şöyle fırlat duruma göre çek, otlara takma vs beş dakkikada oltacı olacağım sanki .neyse belirli bir mesafede çalışma başladık ilk saatler sıkıçı olsada, odane oltada bir ağırlık ama öyle böyle değil yav herhalde geliyor dedim
    kendi kendime çıt bile çıkarmadım.şunu bir çekiyimde acami şansı neymiş görsün elalem.neyse çek çek heycan ibresi tavanda bayılacağım sanki ama alsana hayatının ilk turnası kocaman bir poşet içi karpuz kabuğu yuvası sanki abim ,olum onu şöyle koy giderken ait olduğu yere, kısa bir süre sonra aynı heycan çek çek birçift çorap abim olum iyi temizlik yapıyorsun balıklar duacın olacak tabi bu arada a sıralıyor turnaları büyüüük bir keyifle bir sıgara molası verip salladım oltay oooo iyi atıştı dedim kendi kendime saniyeler sonra oltanın uçunda kıyametler koptu bu ne poşet işi nede başka birşey oltanın ucunda bütün onuruyla savaşan bir şey vardı ve bana,sevdasını savaşarak ilan ediyordu.neyse savaşın sonuçuna abim benim yerime seviniyor du yav olurda bu kadar olur amma ballıymışsın haa dikkat ette parmaklarını kaptırma koparır vallahi dedi ben savaştığım dostumla biraz vakit geçirdikten sonra aramızda bir anlaşma yaptık o benim hayatımdan hiç çıkmayacağına sözverdi.bende onun dünyasını kiletmeyeceğime,onun yaşam alanlarının temiz kalmasına elimden geldiği kadar özen göstereceğime söz verdim. bir birimize sinirli bakışlar attıktan sonra o gölüne ve bende onun gölünün etrafında ona ihanet edenlerin pisliklerini
    toplamaya başladım. güzel bir günün sonunda abim epey balık tutmuş ve bende epey bir çöp toplamışdım.gün abim ,ben ve turnanın mutluluğuyla kapandı.diye
    düşündüm.
    DOSTLARIM:bu hikayeyi okurken harcadığınız zaman kadar av yerinizin temizliğine zaman ayırmanız dileğiyle ,unutmayalım ki pislikler pislik temizlemez
    pisliği temiz insanlar yok eder.ve biz yokken doğa zaten vardı.
    bütün temiz yürekli oltalara selam olsun!!!!!!!!!!!!!!!!

2. genç olta

genç olta

Favori Kamış:
    bundan sonra kamışla avlanıyorum çok güzel oluyo
    En İyi Avı:
    artık tuttum elim büyüklüğünde çok sayıda karagöz sarpa ispari
    :D :D :D kardeş gerçekten bravo sana süpersin bütün balıklar dua ediyodur sana

3. çok güzel anlatmışsın ....çevremizi temiz tutalım:eek:

4. Cadayl

Cadayl Aylin Özyurt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    lepistes..
    Tebrik ederim hassasiyetinizi.. daha ders alınacak çok hikayeler var. Yeter ki insanlar o dersi almayı istesin:(..

5. mhakanbasar

mhakanbasar Mustafa Hakan BAŞAR

Favori Kamış:
    SHIMANO VENGEANCE SPIN 2,10
    Favori Makine:
    Spro Red Arc Tuff Bady
    En İyi Avı:
    turna 102 cm 8,5 kg
    Ne denebilirki alkışlar musaya.......Düşünmek ve ders çıkarmak bizlere.....

6. Duyarlılığın ve anlayışın mükemmel ailemize yakışan biri olduğun ap açık ortada hem hikaye için hemde verdiğin mesajlar için çok TEŞEKKÜRLER...
    AİLEMİZE HOŞ GELDİN :)

7. Muratın Takası

Muratın Takası

Favori Kamış:
    oltam
    En İyi Avı:
    Gelse :)
    Harika herkes için örnek teşkil ediyorsun abicim

Çevremizi temiz tutalım, tutmayanları uyaralım.

8. parsel

parsel

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    turna
    ğüzel anlatım ağzına sağlık