Bursa'da alabalık nerede avlanılır?

Konu, 'Tatlı SU Balık Avcılığı' kısmında TheCloUd_Bursa16 tarafından paylaşıldı.

1. frkncbk

frkncbk Ahmet Furkan

Favori Kamış:
    SHIMANO CATANA
    Favori Makine:
    SHIMANO CATANA
    En İyi Avı:
    750 gr GÖKALA
    neresi olursa olsun arkadaş arayan varsa gelirim ben arkadaş alabalik olsun da, he bu arada nilufer cayindaki alabaliklar alabalik degil onu soyliyim yani kirmizi benekli alabaliklari sorduysan eğer onlarin yerini bilmiyorum ama gökala denilen tür demirtaş barajinda bolca var , ciflik kacmasi balik pesinden kosmaya degmez bence he mesele kirmizi benekse o zaman işler değişir

2. Mehmet1981

Mehmet1981 mehmet

evet beyler konuyu güncelliyorum alabalık sezonu açılmış bulunuyor herkezi bu konu altında muhabbete çağırıyorum :)

3. psikolog06

psikolog06 çağlar çalış

Favori Kamış:
    shimano catana CX 2,10
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    sazan 1800 gr
    arkadaşlar nokta yer tarifleri yapmışlar..belki iyi niyetle ama yapılan yanlış.kötü niyetli bohcacilar burdan bilgi edinebilir lütfen yer tarifi yapmayın arkadaşlar..

4. Mehmet1981

Mehmet1981 mehmet

kardeş birde şöyle düşün ben kendime bir takım yaptım bu sene Allah kısmet ederse alablık avlamak istiyorum forumdan öğrenme eee merasınıda kimse söylemiyor alabalık nerede aranır nerede avlanır onuda bilmiyoruz biz nabıcaz yani bilen tutuyor zaten bilmeyen nabacak ?

5. psikolog06

psikolog06 çağlar çalış

Favori Kamış:
    shimano catana CX 2,10
    Favori Makine:
    shimano exage 2500
    En İyi Avı:
    sazan 1800 gr
    kardeş eğer hedef balığın alabaliksa zaten çok iyi bir araştırma yapman şart.ama illaki her gidilen avda başarılı oluncak diye bir şey yok..yeri gelecek sadece keşif amaçlı meralari dolasacaksin..hem bu işin keyifli taraflarından biriside arastirma yapmak..diğer balıkları da avlamayı severim ama sadece alabaligin meralarini keşfetmek için yaptığım safarileri bile çok severim..bazen herkesin her gün geçtiği ufacık bir suda trofe alalar denk gelir ama bazende kesin olmalı dediğin yerde balık bile olmaz bu işin cilvesi böyle.burdan yazılan meralari okuyan bohcacilar serpmelerle derelerin kökünü kazıyor..korkumuz bu..aç google mapps i yaşadığın bölgede ki dereleri tespit et tek tek git dolaş hem bahaneyle görmediğin bilmediğin yerleri öğrenirsin gezmiş olursun naçizane tavsiyem alabalık için dağların kuzey yamaçlarında ki dereleri ara..

6. zaad

zaad ZAFER

burdan yazılan meralari okuyan bohcacilar serpmelerle derelerin kökünü kazıyor..korkumuz bu..

Buna katılmıyorum, ağcılar, serpmeciler, tırıvırıcılar her zaman her yerde var. Önemli olan bilinçli olta avcılarının bu avlaklara gitmelerini sağlamak. Ne kadar bilinçli oltacı o kadar az bohçacı...

7. mulkiyeli

mulkiyeli ahmet

Favori Kamış:
    Fladen Warbird Criss Cross 3,00
    Favori Makine:
    Mitchell Avocet R (4000)
    En İyi Avı:
    sazan , 4 kg
    Çağlar bey haklısınız, yeni meralar keşfetmek gerçekten çok keyifli, ayrıca forum bütün internet kullanıcılarına açık olduğu için bohçacısından ağcısına herkes avlak yerlerine ulaşabiliyor. Ancak birçok amatör avcının bu keşifler için maddi imkanı olmuyor. Ben Konya'dayken haftada birkaç kez avlak gezme imkanına sahiptim , bu gezilerin birçoğunu da haritadan baka baka gerçekleştirdim. Bunları da bir başlıkta toplayıp forumda paylaştım. Ancak şimdi Ankara'ya taşındım , burada aracım yok ve fazla zamana sahip değilim, turna sezonu açılacak ve ben yerimde duramıyorum, bu sebeple şimdi yana döne toplu taşımayla gidebileceğim ve en azından vuruş alabileceğim avlak arayışına düştüm. Dolayısıyla benimle benzer durumda olanlar için bu tip konular hayat kurtarıcı olabiliyor.

8. Mehmet1981

Mehmet1981 mehmet

mesela 2 aydır levrek arıyorum bir tane vuruş bile yok arabam leon löpür löpür çekiyor benzini bide alabalık için harcayalım 2 ay kardeş Allah bohçacı nın tırıvırıcının serpmecinin bin belasını versin onların yüzünden dünya masraf yapıyoruz zaman harcıyoruz elde var sıfır. Ozaman bir organizasyon yapalım beraber gidelim

9. knamre

knamre Erman KARA

Bursa'da öyle bir organizasyon olursa ben de katılmak isterim.