Bursa Mudanya'da balık avlanacak yerler..

Konu, 'Bölgeler' kısmında pulserkan tarafından paylaşıldı.

1. pulserkan

pulserkan SERKAN

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    900 gr lahos
    Sevgili abilerim ve sevgili dostlar ben sizden Bursa Mudanya ve Bursa Gemlik hakkında güncel bilgi almak istiyorum. Forumdakileri okudum ancak bu bölgelerle ilgili güncel bir bilgi olmadığı için bu konuyu açtım;) Yani şu zamanlarda ne çıkar kıyıdan tabii ki biz gibi garibanın neyine tekne :D Hangi yemle ve hangi takımla hangi balıkları tutabilirim bunları öğrenmek istiyorum. Engin bilgilerini benimle paylaşanlara şimdiden çok teşekkür ederim. Bilgisi olmayıp okuyanlarada yada bilgisini paylaşmak istemeyenlerede (gerçi bu forumda böyle birisine daha rastlamadım ama :D ) bu yazıyı dikkate alıp vakit harcayıp okudukları için çok teşekkürler. Herkese bol balıktan önce bol neşeli avlar balıkta şart tabii ki :D

2. simendifer

simendifer Sennur

Mesajınızı okudum ama bilgim yok. "Okuyup da neden cevap vermiyorlar" demeyin diye yazayım istedim. :):)

3. pulserkan

pulserkan SERKAN

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    900 gr lahos
    Teşekkürler Sennur Abla ilgin için :)

4. jigging

jigging Caner

Favori Kamış:
    Penn spinfisher surf & Lineaeffe sorrento & Lucky Craft ESG II
    Favori Makine:
    Penn Surfmaster 750 & Shimano Ultegra XTB & Exage 4000fa & shimano twinpower 4000xg
    En İyi Avı:
    seni meraklı, hadi ordan... nazar değdireceksin..
    Geçenlerde mezgit raporu görmüştüm Mudanyada ama tekneydi sanırım..

5. enginem

enginem engin

Bende Kumla'dayım.Merakla bekliyorum raporları.Hatta yıllık dönem dönem belirten olursa duacısı olurum.Tabi tekne bizim de neyimize :)

6. pulserkan

pulserkan SERKAN

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    900 gr lahos
    Neyse herkeze teşekkürler. Yarın inşallah birşey çıkmazsa Mudanya'dayım umarım birşeyler tutabilirim ve sizlerle paylaşabilirim :D

7. tqyline

tqyline enes gürsoy

.....

abi şuan mudanyada kıyıdan sadece mezgit tuttablirsin ama çok küçükleri atmaya dikkat et brde aşırı derecede kırlangıç yavrusu var onlarıda hassas biçimde iğneden çkarıp geri salarsan hayır işlemiş olursun:)
    7 li veya 10 lu çapari alıp yem olarak tavuk göğsü kullan fazla ileri atmana gerek yok balık kıyıda saat 6 dan sonra dahada kıyıya skuluo başarılar bol şans
    kayıkla çkarsanda arnavutköyde ahmet abiyi bul o sana yardım cı olur

8. Aramis

Aramis

Yavaş yavaş güzelyalı liman ve arnavutköy limanı yoklamaya başlayın derim arkadaşlar ;)

9. tqyline

tqyline enes gürsoy

.....

mırmır eşkine içinmi abi

10. pulserkan

pulserkan SERKAN

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    900 gr lahos
    Walla ben gittim pazartesi günü gezmediğim bölge kalmadı balık sadece mezgit gördüm başkada bişey yoktu :( güzelyalıda siemens fabrikasının arkasında mırmıra denedik ama tek bir vuruş dahi alamadık. Ama yinede güzel bir gündü deniz havası almış olduk. İnegölün pis havasından sonra çok iyi geldi. Herkese iyi günler...

11. Aramis

Aramis

Bu mevsimde oradan mırmır alamazsınız.Mayıstan onra deneyin.Gerçi oranında içine ettiler ama tek tük olsada yapıyor.;)

12. Aramis

Aramis

hayır abicim sadece eşkina için ;)

13. UZUNKAYA

UZUNKAYA ümit uzunkaya

Bursada Kiyidan Balik Avi

arkdaşlar ben bursaya taşınalı 1 yıl oldu istanbul doğumluyum ancak kıyı balıkçılığı merakım var istanbul boğazının her iki yakasındada ikamet ettim dolayısı ile uzun zaman kıyıdan balık tuttum ancak lüfer ve palamutun dışında hiç yem kullanmadım tüylü çapari ile istavrit veya çinekop tutabileceğim bir kıyı varmı bursada birde balık takımlarını nereden satın alabilrim lütfen şu bursa acemisine yardımcı olun:)

14. pulserkan

pulserkan SERKAN

Favori Kamış:
    Remixon
    Favori Makine:
    Remixon
    En İyi Avı:
    900 gr lahos
    Ümit abi bende acemiyim Bursada ancak size malzeme alabileceğiniz yer olarak Soydaş pazarını önerebilirm. Osmangazi Metro istasyonunun alt sokaklarında sorarsanız gösterirler. İyi günler...

15. tqyline

tqyline enes gürsoy

...

hala mezgit ve izmarit yapıyor yakında istavrit mırmır ve kefal başlar

16. UZUNKAYA

UZUNKAYA ümit uzunkaya

serkan kardeşim bilgi için teşekkür ederim

17. UZUNKAYA

UZUNKAYA ümit uzunkaya

sayın aramis sen bursa dolaylarında oldukça tecrübelisin tirilyeyi balık için tavsiye edermisin edersen buradan neler çıkarabiliriz bilgi verirmisin teşekkürler

18. Sherdarinho

Sherdarinho

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Zargana
    Gecen Hafta Arnavutkoy Limandan 100 Metre ilerideydik, bol bol mezgit yapti birde 1-2 Kaya Baligi geldi, baska balik bulamadik, KAPANCA taraflarindaki arkadaslarimda bol bol mezgit tutmus arada tek tuk iri Kirlangic gelmis,

Bu hafta yine sizi bilgilendirmeye calisirim.

Bu arada Tirilye tarafindada kiyidan mezgit yapiyor, biz eşikina, mirmir denedik fakat sonuc alamadik.

Saygilar.

19. enginem

enginem engin

20. meliheskel

meliheskel Melih

En İyi Avı:
    Eşkina 1 kg
    Trilyede iç liman dahi mezgit yapıyor.Ama benim gördüğüm kadarıyla körfezin güney kesiminde mezgitten başka bişey yok.Ancak karşı sahilde izmarit biraz istavrit olduğunu duyuyorum.İstavritinde halen başlamaması düşündürücü.Bu sabah yani 26 nisan sabahı Güzelyalıdan açılacağız.Muhtemel mezgitle takılacağız gibi duruyor.Bilgileri paylaşırım