BURSA-GÜZELYALI(BURGAZ) MARİNA AV SAHALARI

Konu, 'Bölgeler' kısmında night fisher tarafından paylaşıldı.

1. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    kendisinin dizayn ettiği muhtelif kamışlar
    Favori Makine:
    çançinçon çinişi makineler
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Dostum,aynı düşüncelere sahibiz aslında.Kaygı duymanın ötesinde bendeki durum.Sıkıntı düzeyinide aştı,hobiyi bırakma noktasında.Akıntıyı durdurmaya çalışmak yerine,yönlendirmeye çalışmak gibi bir şey benimki.
    Hiç olmazsa ,verilen bilgiler ışığında,daha bilinçli avcıların oluşmasına katkı vermek amacım.Avlak aranırken girilen bu tür paylaşım sitelerinde,sportmenlik,ava,avcıya saygı gibi değerlerinde öğrenilme fırsatı doğduğuna inanıyorum.
    Biraz detaya girmek,ilgiyi artırır,verilmeye çalışılan mesajlar,beyinlerde daha derinlerde yer alabilir beklentisindeyim.

2. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    G. YALI mendirek usta karagözcülere et veriyor, bu sert havalara dayanabilecek ustalara duyurulur...

3. tefo32

tefo32 tevfik

soğuk bahane balık şahane balık olsun yeter.

4. tefo32

tefo32 tevfik

FATİH Bey iyi akşamlar güzel yalı gemlikle arası kaç km

5. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Tevfik abi eğer kurşunlu üzerinden gidersen 20-25 km civarıdır... Eğer otoban üzerinden yalova yoluna inerek gidersen 40-45 km kadar tutar...

6. çapari

çapari

Favori Kamış:
    olta,çapari
    En İyi Avı:
    10 kilo istavrit(daha yeniyken ikinci defa balığa çıktığımda :) )
    Google earthtende işaretleseydin ya bursadaki tüm avlakları

7. night fisher

night fisher fatih

Favori Kamış:
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    kırlangıç 8.4 kg
    Erkan abi,onuda sen hallediver artık.Derin bilgilerini bolca sunmuşun site geçmişinde zaten.

8. abdullahbozkurt16

abdullahbozkurt16 Abdullah

Feribotun ordan gümüş,istavrit,karagöz çıkıyor.

9. setere

setere ünsal

mırmır durumu nasıl bu aralar.
    geçen sene bol olan balık bu sene nerelerde?

10. mysteroux

mysteroux Mustafa

abiler selamlar. Bursaya geleli 1 yıl oldu. oltaya başlamak istiyoruz ancak şubat mart aylarında nerde ne alırız nereye gitmeliyiz hiç bir bilgimiz yok. Herkes kulaktan dolma bilgilerle geliyor. Bugün trilye dalga kıran arkasında ve iskelede yemli yemsiz attım , bırak gelmeyi balık oltaya bile gelmedi. Bu bölgede nerelerde neler alırız ne atmak lazım bunlar hakkında detaylı bir bilgi verebilir misiniz ? Bölgenin yabancısı olduğumuz için sizden defalarca istenmiş bu bilgiyi bize çok görmeyin lütfen.

11. akrepkral

akrepkral y.faruk özkan

*** hoşgeldin bu sene havalardan dolatı pek balık yok ama mudanyadan başlayıp taramanız lazım aslında imkanınız varsa karacabey boğazına giderseniz hertürlü balık bulabilirsiniz yanınıza mtlaka yem alın herşeyi deneyin mutlaka tutacaksınız

12. umitdulger

umitdulger Ümit DÜLGER

Favori Kamış:
    Nomura Hiro Street 223 cm 0-6 gr
    Favori Makine:
    Daiwa Exceler x 1000
    En İyi Avı:
    Daha kiloluk balık tutamadık :)
    Bu dönemde narlı dışında birşey alamazsınız Bursa'da malesef... Yada karacabey taraflarında kalkan'a falan deneyebilirsiniz...

13. swordscorp

swordscorp omer ozutok

Favori Kamış:
    100 lük çift lastik ahşab
    Favori Makine:
    82 lanara
    En İyi Avı:
    4 kg kikla ispedekler karagözler ve hala hayalini kurduğum o levrek
    sevgili fatih abi acemi ve merayı bilmeyen arkadaşlara yaptığın bu mütevazi iyiliği saygıyla karşılıyorum.Bunun dışında bursa meralarını bilen ve az da olsa bilgi sahibi olan herkez bilirki gemlik körfezi dediğimiz bizim avlaklarımız ne yazıkki kendi popilasyonuna sahip bir alan değil.özellikle fatih abinin bahsettiği mera hızlı feribot seferleriyle harap olmuş balık popilasyonu yok olma seviyesine gelmiş durumda.ancak göçmen balıklar gelecekte oltacılar 3-5 balık tutacak.Son 5 yıl içerisinde güzel yalı mendireğinden kilo üstü karagöz alabilmiş kaç kişi var acaba ??? Arkadaşlar ne yazıkki ben acemi olayım gideyim balık tutayım durumları geçmişte kaldı.Bu devirde hakkıyla bişeyler yapabilmek için bolca zaman, güzel bir tekne , en sağlamından bir fish finder ve bolcada şans lazım. Bahsetmiş olduğum yerli olmayan balıkların zamanlarını eğerki öğrene bilirseniz 25 kilo üstü granyözler , ele avuca gelir sinagritler , hatta plaka altındaki mercanları bile almak an meselesi ... Ama dediğim gibi nasip ,tecrübe ,zaman gerisi boş.Güzel yalı mendireğine ava gidecek arkadaşlara bolca rastgele.Gelir inşallah :) Fatih abi bir ara narlı kerterizlerini ver bari millet hakikaten balık alsın . Zaten bilmeyen yok . En azından evi kokutacak balıkla dönsün millet

14. nester

nester Ersin

bu merayı(mendrek/liman) hiç sevemedim.öyle aman aman balık yapan bir mera değil ama balığını geçtim çok yol üstü.birasını kapan müziğle birlikte bağıra bağıra şarkı söyleyen orda, sevgilisini kapan orda, ne bilim sohbet muhabetetmek isteyeni orda geleni gideni belli değil.benim bünyeme göre değil.avlak dediğin sessiz sakin olcak.eşkina avlamaya çalışıyolar ama bence çok zor o gürültü patırtıda .balıkla alakalı 10 kişi varsa alakası olmayan 15-20 kişi oluyor geceleri.eğer gidecekseniz gece 10 dan sonra gitmenizi tavsiye ederim.bu arada yol üstü demişken harbi harbi yol üstü öyleki arabalarından ,motorsikletlerinden naralar atan gençlerin seslerini her daim duyarsınız.

15. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    Ersin Kapaklıyı dene gece mırmır yapıyor yem olarak sardalya kullan

16. nester

nester Ersin

hocam orası nerde kalıyor kusura bakma bursaya yeni yerleştim çok yer bilmiyorum

17. whay

whay Cihan

Merhabalar, bu pazar günü ben ve bir arkadaş inegölden ilk defa narlı'ya balık tutmaya gitmek istiyoruz(deniz balıkçılığında hiç tecrübemiz yok) . Narlı'da bize öğretmenlik yapacak yada sandal kiralayacak bir ağabey arıyoruz. saygı ve selamlar ile...

18. mertparlak

mertparlak Mert PARLAK

En İyi Avı:
    300Gr İstavrit
    gemlikten gidiliyor otobüs seferleri varmı bilmiyorum kendi aracınla gidersin

19. Karagöz 1965

Karagöz 1965 NURETTİN

hayırlısıyla inşallah

yardımcı olabiliriz kardeşim Narlı dediğin zaman mesele yok

20. whay

whay Cihan

merhaba. cevap için teşekkürler. fikriniz nedir?
    saygılar
    cihan