Bursa avlak bölgeleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında Atos tarafından paylaşıldı.

1. tiho

tiho taner

Favori Kamış:
    daiwa
    Furkan cım kıyıdan pek bişiyler alabilirmisin bilmem ama kıyıdan atacaksan muanya yük limanını tavsiye ederim yemli gip ırlangıç dil kalkan alanlar var ama öyle çok bol deyil tabiyki askeri iskelenin yanındaki tahta iskeleden kaşıkla lüfere atabilirsin yine eğer motorlu sandalla sırtı düşünürsen yine askeri iskelenin önünde takıl zaten orası sandal dolu dur genelde pazar günleri görürsün istersen bol olmamak la birlikteipek ile zargana sırtı çekebilirsin . Şimdiden rast gelsin

2. şanssızbalıkçı

şanssızbalıkçı Furkan

Taner Bey teşekkür ediyorum. Kıyıdan pek bir şey alamadık malesef, ve sanırım yöntem değiştirmeliyiz. Çok sık ava çıkmak için malesef vaktim olmuyor, ama balık benim için bir tutku oldu gerçekten... bu seferde şansımı kıyı balıkçılığından farklı olarak denizde kayıkla denemek istiyorum, Bursa Gemlik Narlı'da kayıkla balığa çıkmak niyetindeyiz eğer hava müsait olursa bu pazartesi.. olmazsa diğer pazartesi.. Narlı dedim, çünkü BUrsa da en iyi balık yapan yerin burası olduğunu duydum, farklı iyi balık yapan yer varsa orayı da düşünebiliriz. Ancak hangi takımla, hangi yemle ne alabiliriz? hiç bir malumatımız yok... Kaç numara iğne kullanmalıyız, bu sıra ne balığı alıyoruz vs? rapala veya kaşık iş yapar mı? Çapariyle çinekop veya palamut çıkar mı? Derinlik ne civarda olmalı? dip oltası mı veya nasıl takım? TEK ARZUM KIYIDAN YAPTIĞIM BİR KAÇ AVDAN FARKLI OLARAK BİRAZ DA OLSA BOL BALIK ALABİLMEK buralarda avlanan arkadaşların yardımını bekliyorumm... tecrübesizliğimi hoş görün, bu ilk kayıkla açılmamız olacak...
    HER ŞEY GÖNLÜNÜZCE OLSUN...

3. X-Machine

X-Machine ersel

Favori Kamış:
    dip oltası-alba star
    Favori Makine:
    dip oltası-alba star-okuma
    En İyi Avı:
    sazan avladım
    göll-baraj-gölet

ARKADAŞLAR BURSA'DA NERLERDE BALIK ÇIKIYOR TATLI SU AMA SİZ DENİZ BALIKÇILIGI İÇİN YER SÖLEMİŞSİNİZ:(
    BEN YENİ ÜYE OLDUM HASTA BALIKÇIYIMDIR YENİ ASKERDEN GELDİM YANIYORUM BALIK TUTMAK İÇİN BU SENE İKİ YILDIR YOKSUNDUM BALIKTAN YARDIM EDERSENİZ ÇOK YARDIMCI OLURSUNUZ...
    CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM:)

4. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Aramıza hoş geldiniz.Büyük harfle yazmanızdan ne kadar yandığınız belli oluyor :) Tatlı suyu bilen arkadaşlar tam nokta tarifi olmasada size yardımcı olacak kadar avlak tarifi yapacaklardır.

5. X-Machine

X-Machine ersel

Favori Kamış:
    dip oltası-alba star
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sazan avladım
    baraj-göll-gölet

eyvallah saol kardeş hoşbulduk.
    balık tutmak için yandıgımı anlasınlar diye buyuk harfle yazdıydım:D
    inşallah en kısa zamanda arkadaşlar yardımcı olur BURSA 'da nerdeyse her gölü barajı göleti biliyorum gibiyim ama bilmedigim vardır.
    bide ne zamandır yokum nerde çıktıgını bilmiyorum arkadaşlar yardımcı olur artıkın...

HEPİMİZ AVCIYIZZZZZZZZZZZZZZ!!! :D :D :D

6. balli

balli m.nuri akkaya

Favori Kamış:
    D.A.M Telespin 3 mt. 10/30gr.
    Favori Makine:
    Shimano Hyperloop 4000 RB
    En İyi Avı:
    11,7 Kg. Aynalı sazan
    AVCI kardeş, en kestirme yol bildiğin yoldur. Rastgelsin diyelim, yangının söner inşallah.:)

7. X-Machine

X-Machine ersel

Favori Kamış:
    dip oltası-alba star
    Favori Makine:
    En İyi Avı:
    sazan avladım
    kefal avı

eyvallah saol kardeş inşallah en kısa zamanda halledicez...:)
    yarın kayapaya kefale gidicez bakalım cigerle çıkıo ordada pek fazla gelmiyo görüyosun saldırmıyo kefaller cigere nadir yane.
    başka bi şekilde sazandaki gibi yemleme olayı falan oluyormu kefalde ben pek hatırlamıyorumda.
    bilgilendirirseniz sevinirim
    yeni bilgilere herzaman açıgım :D söz balık olunca :D

8. cezzar90

cezzar90 Mehmet

En İyi Avı:
    Çupra - İzmir Kordon
    arkadaşlar öncelikle herkese selamlar saygılar
    ben bursaya bu sene geldim öğrenciyim ben balığa çıktığım zaman 25-30 saat falan orada zaman geçirmek istiyorum arabam falan yok tabi o yüzden benim gidebileceğim ve sabaha kadar balık tutanların çok olduğu bir yer var mı ?
    bir de sessiz sakin bir yer aramıyorum malum en iyi muhabbet balıkçılarda oluyor. Mudanya bana yakın kalıyor orada var mı aradığım gibi bir bölge ...
    Şimdiden teşekkürler.

9. rapkrali

rapkrali Nurkan METEL

Favori Kamış:
    Fenerbahçe, Bursaspor
    Favori Makine:
    D.A.M.
    En İyi Avı:
    Kadife Balığı 5 kg
    ellerine saglık güzel bir calisma olmus

10. tqyline

tqyline enes gürsoy

....

Yokmu hiç blığa çıkan??

11. akrepkral

akrepkral y.faruk özkan

arkadaşlar acaba şuan zargana çıkıyormu bilginiz varmı

12. tqyline

tqyline enes gürsoy

.....

şuan izmarit ve kefalden başka birşey çıktığını sanmıyorum ama yaklaşık 1 aydır balığada çıkmıyorum son durum nedir bilmiyorum

13. jevan34

jevan34 Serhan

Favori Kamış:
    okuma Helios 2,70 (20-60)
    Favori Makine:
    Shimano olur, iyi gider
    En İyi Avı:
    Henüz yakalanmadı ama eli kulağında biliyorum Levrek 60 cm 2kg (2012) / Kalkan 1.5 kg (42 cm - 2012)
    Selamlar

Tecribeli arkadaşlara yardımcı olursa sevinirim.
    1- Bu mevsim de Mudan ya ve trilyeden oltaya ne gelir ?
    2- Kıyıdan atabileceğimiz (Takımları bırakmadan :D ) yerler ( özellikle kurşunlu trilye ve mudanya )
    3- Kullandığınız takımların resmi veye şekli varsa paylaşırmısınız ?

Saygılar ve teşekkürlerreeling

14. balıkçıxy

balıkçıxy haluk ziya zorluoğlu

Favori Kamış:
    240 kaöış
    sağol abi çok yardımcı oldun

15. tqyline

tqyline enes gürsoy

....

Bence kapaklıyı çok hafife almışsınız sadece kefal değil istavrit izmarit lüfer barbun kalamar kırlangıç mırmır karagöz eşkina ve bikaç yerde mercan sinarit taşlarıda var yani bunlar tutulan balıklar

16. mehmetyay

mehmetyay Mehmet

Güncel bilgi yok mu burada arkadaşlar, faydalı şeyler yazalım ki millet faydalansın..