Bursa avlak bölgeleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında Atos tarafından paylaşıldı.

1. Romashenko

Romashenko Mert

İznik Nerde Usta:S Çok Yayın Çıkardım Ben Ordan..

2. Bvarisli

Bvarisli Barış

En İyi Avı:
    Çapari ile Zargana yakalamak
    Bursa/Gemlik Av Bölgeleri

Herkeze selam. Bursa/Gemlik ilçesindeki kıyıdan av yaptığımız yerleri ve buralardan neler çıktığını paylaşırsak hem benim gibi bir acemi bu konuda bilgilenmiş olur hemde bu tarafa yolu düşüp'te avlanmak isteyenler nereden ne alacaklarını bilirler.

Ben genelde Eski sahil'de balıkçı kahvesinin karşısındaki iskelenin yanında ki düzlük alanda akşamları 6 metrelik kamışla ve ışıklı şamandıra 2 ikili iğne takımıyla midye kullanarak istavrit avlarım. Gemlik iskelesinin yakınındaki kayalıkta da bir kaç kez aynı metot ile avlandığım oldu.

Geçen sene Gemlik iskelesinin yakınındaki kayalıkta teke ile mırmır alanlarda vardı.

Gemlik iskelesinin sözleşmesinin bitmesiyle birlikte 7/24 balık tutan mevcut. Birkaç gözlemimde midye ve tavuk göğsü ile mezgit/istavrit alanları gördüm.

Sizinde bildiğiniz yerler ve yöntemler varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

3. göllerinhakimi

göllerinhakimi cüneyt

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    en iyi avım turna 1,820gr ve pullu sazan 2150gr
    selam

selam ben genelde gemliğe geliyorum ama kefal tutmak istiyorum nerde tutabilirim kıbrıs oltası var bı kac tane makineden var ama daha hiç tutamadım yada zamanımı değil bildigim bi yer ve metot varsa paylaşırsan sevinirim ama gecen sene sonunda girişte kı kucuk lıman ın orda bitane yakalamıstımonu cekmenın tadı damagımda halen bı yenisini ekelyemedim

4. lapinavcısı_bursa

lapinavcısı_bursa abdullah

En İyi Avı:
    1,8kg karagöz
    sevgili Barış arkadaşım öncelikle aramıza hoşgeldin.
    Forumda çok faydalı bilgiler var. biraz araştırma yaparsan sorudğun soruların cevabını bulacaksın... hatta ben sana yardımcı olayım ve aradığın bilginin linkini göndereyim...
    Avın bereketli olsun. rasgele...

5. Bvarisli

Bvarisli Barış

En İyi Avı:
    Av raporlarına devam. Gemlik iskelesi yakınnda ilk fıskiyenin sol tarafında az da olsa istavrit geliyor. Ve iki seferdir üst üste 250 gramdan az olmayan 2 karagöz oltamıza takıldı. daha ilerilerde pek birşey yok. Balıkların hepsi kıyıya çok yakın yerlerden şamandıralı ve yemli takımlarla alındı.

6. Merhaba,

Ben eskiden balığa çıkardım sonra üniversite hazırlık, üniversite derken unuttum gitti. Şimdi tekrar olta takımımı buldum. Ve heveslendim. Neyse uzatmadan soruma geçeyim.

Yarın kısmetse 1 hafta Karacaali-Narlı taraflarında olacağım, merak ettiğim şu Narlı tarafında bırakma olta yaparsam ne gelebilir???
    Ayrıca tavsiyeleriniz varsa seve seve dinlerim. Herkese rastgele...iyi avlar..

7. emrenazli92

emrenazli92 Emre

Şu sıralar geceleyin sandalla çıksak ne gelebilir?Bilgisi olan var mı?Ona göre hazırlanayım...

8. tqyline

tqyline enes gürsoy

..

nerden çıkacağınıza bağlı

9. Bvarisli

Bvarisli Barış

En İyi Avı:
    Herkeze tekrar selamlar. Uzun süredir yazmıyordum yeni bir kıyı raporu daha vereyim. Bu ara Gemlik iskelesi ile birinci fıskiye arasında Kupes, İspari ve Karagöz çıkmakta. Çok'da olmasa da geliyor. Takım olarak makaralı 10 gram şamandıra ve kurşunlu olta ve yem olarak karides kullanıyoruz. Derinlik 2,5 metreden 5-6 metreye kadar kıyıya mesafe 10-15 metre arası. Pazartesi günüde yeni yaptığımız takımları denemek için Manastır'da öğretmenler sitesinin hemen altına indik. Toplamda yarım saat kadar bir sürede ve 5 atışta bir kupes aldık biriside kaçtı. En kısa zamanda tekrar deneme yapacağız.

10. F-257

F-257 FATİH

Bigi Amaçli

Selam Arkadaşlar Bursada Avlanan Arkadaşlara Sesleniyorum Aviçin Gidilecek Yerlerin Son Durumu Nedir Tşklr

11. ferdiy

ferdiy Frd Y.

Favori Kamış:
    DAM
    Favori Makine:
    DAM
    En İyi Avı:
    Sazan -800gr
    Arnavutköyden haftasonu istavrit ve mezgit aldık.. Tekne ile açıldık..

12. tiho

tiho taner

Favori Kamış:
    daiwa
    arkadaşım güzelyalı limanı ve kızılay kampı arası sandalla çıktık istavrit zargan ve mezgit aldık. ( zargana ipek ile sırtı çektik)renk turuncu

13. tiho

tiho taner

Favori Kamış:
    daiwa
    he bu arada şimdiden ras gele ..

14. cbr

cbr AHMET

En İyi Avı:
    1 kg Eşkina
    S.a arkadaşlar
    Aranıza yeni katıldım, bu hafta sonu mudanyaya gideceğiz palamut hevesimiz var fakat hiç yakalayan varmı acaba varsa neyle avladıklarınıda söylerlerse çok sevinirim ben 25 iğneli palamut çaparisi yaptım inşallah yakalarız.

Rasgele

15. meliheskel

meliheskel Melih

En İyi Avı:
    Eşkina 1 kg
    biz çok denedik ama olmadı.büyük tekneler denk gelirse çok açıklardan sonarlarıyla çingene palamutu alıyolarmış olta ile görmedim hiç.

16. tqyline

tqyline enes gürsoy

....

usta hele çapariyle hiç alamassın palamut mudanyada boşuna uğraşşma bence ya çok açılman lazım balık bulucu lazım yada gemlik körfez tarafına gdersen orda alıyorlar şuan palamut ve lüfer

17. abdurrahimaydin

abdurrahimaydin abdurrahimaydin

Favori Kamış:
    daam tipini boyunu hatirlamiyorum
    Favori Makine:
    dayva
    En İyi Avı:
    kirlangic 2.5 kgr
    birde armutludan bozburunakadar olan bolgeyi verseydiniz bizde memnun olurduk .sevgiler

18. meliheskel

meliheskel Melih

En İyi Avı:
    Eşkina 1 kg
    o bölgelerde pek kış nüfusu olmadığı için bilgi tıkanıklığı oluyor :(

19. ihsan yüce

ihsan yüce mustafa ihsan yüce

altıntaş açıklarında çapariye kırlangıç da sıksık takılır.

20. şanssızbalıkçı

şanssızbalıkçı Furkan

arkadaşlar herkese selamlar... bursaya yeni taşındım balıkesir'den.. mudanya ve güzelyalı ve kurşunlu taraflarından yani sahil kesiminden nerelerden, hangi takımla nasıl balık alabilirim? yem ne kullanabilirim... eğer kıyıdan balık yapmıyorsa kayıkla açılmamız mümkün mü? kayık kiralayabileceğimiz yerler neresi? buraya yabancıyım hem de çok sadece mudanya sahilinde bir gezindim henüz avlanmış değilim, yardımcı olursanız sevinirim.. selamlar