Bursa avlak bölgeleri

Konu, 'Bölgeler' kısmında Atos tarafından paylaşıldı.

1. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    47 kg önce ben tuttum sandım ama galiba o beni tutmuş hala evliyim :=)
    Evet arkadaşlar bildiklerimizi paylaşalım kii bilmediklerimiz öğrenebilelim...

Karşı kıyıdan başlar isek

Fıstıklı = mırmır + eşkina + istavrit + iskorpit + lüfer alınabilir. Dip olta kullanırım. Yem boru kurdu + canlı

Narlı = Mevsiminde karagöz yatagıdır. İspari ve istavrit aynı zamanda eşkina da yapar. Dip çok taşlı oldugundan dolayı şamandıralı olta kullanırım. Yem olarak boru kurdu + tavuk + karides + deniz anası kullanırım.

Kapaklı = Kefal için ideal bir yerdir.Ekmek + kıbrıs.

Kumla = Bilmiyorum :D:D

Gemlik = istavrit + mezgit + zargana + dip ve çapari kullanırım tavuk + boru kurdu yemdir.

gemsaz + kumsaz = mırmır + eşkina + iskorpit + zargan + istavrit dip olta kullanılır. Kumluk bölgedir.

Kurşunlu = mırmır + ispari + istavrit + mezgit alınır. dip + çapari kullanırım. Boru kurdu ve tavuk yemdiir.

Güzelyalı = mırmır + ispari + istavrit + mezgit dip kullanılır. boru kurdu + tavuk + karides. kumluk bölgedir.

Mudanya = kefal + istavrit + mırmır + eşkina + iskorpit + levrek + lüfer + zargana + ispari + mezgit boru kurdu kullanılır. şıpşıp ve teleskopik olta ile avlanılır. dip ve çapari kullanılır.

Trilye = mırmır + ispari + eşkina + levrek + lüfer + palamut + zargan + mezgit + istavrit bir çok böle taşlıktır. şamandıralı takım kullanırım. boru kurdu + tavuk + teke

Egerce = ?

Karacabey boğaz = eşkina + kefal + mırmır ve mevsiminde güzel kalkan 3 lü dip ile boru kurdu ve karides

bildiklerim bunlardır. Mevkiye gelince denizi görünce oltayı atın Bursada daha nice ustalarım var eminim ki onlarda bir çok şey ekleyeceklerdir.

SAYGILAR BENDEN...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2007
  2. ihtiyarBalıkçı

ihtiyarBalıkçı

Favori Kamış:
    1.80m kamış,3 lü dip oltası
    En İyi Avı:
    Kırlangıç , 1.3kg
    fıstıklı'ya ek

geçen iki hafta önce fıstıklı'da pisi çektim...hem de bir mırmırla birlikte aynı takımda...küçüktü ama demek oluyor ki fıstıklı da farkında olmadığımız çeşitler ortaya çıkıyor...ayrıca mallaca(barış) la birlikte gittiğimizde çektiğimiz zarganaları da fıstıklı hanesine yazalım bence...son olarak gözümüzün önünde yüzen kiloluk kefalleri de yakalayamadık ama :) ordalar hani...haberiniz ola

3. hikmet cengiz

hikmet cengiz Hikmet CENGİZ

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    zargana
    Ben kendim tutamadım ama çok izledim. Armutlu'da iskeleden kefal istavrit zargana mezgit iskorpit izmarit tutulabiliyor. Kısmat olursa bundan sonra ben de tutabileceğim:)

4. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    merak etme abi organizasyonda bi buluşalım da.

neyse bu arada hemen ekleme yapalım ceneviz limanı diye geçen mevkii trilyeden sonradır. mevsiminde tabak gibi karagöz ve ispari yapar. Lüferi de güzel olur. Şamandıralı dip kullanırız ama samandıra minimum 15 gr dır

5. harslan

harslan

Favori Kamış:
    olta
    En İyi Avı:
    karadenizde dere avı

bende eklemek istedim narlıda bu sene biz çok mırmır aldık hemde çoğu kg.lık
    eğerce ise kalkan yuvasıdır, bu aylarda harika kalkan balığı yapar, birde zargana ve kefal boldur, ara ara mırmır yapar, benim ençok tercih ettiğim meralardır
    saygılar...

6. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    Arkadaşlar Organizasyon gecesi kumsaz-gemsaz port arasında sürekli gemiler gel git yaptılar. Ertesi günki araştırmada çok fazla palamut alındıgını ögrendim. bilğinize körfezde palamut başlamış durumda.

7. bülenttok

bülenttok BÜLENT TOK

Favori Kamış:
    amudson kudos, okuma v sistem,
    Favori Makine:
    shimano sahara ve symetre. daiwa emcast, daiwa bg ,
    En İyi Avı:
    izmit körfezinde iki kiloluk bir sinarit,
    bursa-gemlik-mudnya

arkadaşlar bu günlerde her yerden haberler alıyoruz. Benim sizden ricam sizlerin bildiği yerler ve çıkan balıklar hakkında biraz tiyo. Yani adres kocaelinden gemlik mudanya taraflarına kısa da olsa bir günlük gelmek isterim.
    narlı,esenköy,armutlu ve oradanda mudanya bu sahilde neresini önerebilirsiniz.
    şimdiden teşekkürler.

izmitten haber. mırmır-eşkina- çıkmakta. körfezin güney sahillerinde .

8. mallaca

mallaca Halil Barış Şengül

Favori Kamış:
    Makinalı kamış olta,her türlü el oltası,rapala
    En İyi Avı:
    Kiloluk mırmır,Kiloluk iskorpit
    Narlı da mendirekten güzel karagöz ve eşkine alırısın.Mudanya siemens fabrikası arkasında mırmır bulunur.Armutluya kadar uzanmana gerek yok Armutluya varmadan fıstıklı da çok iyi mırmır ve karagöz yapar,sabah saatlerinde zargan alabilirsin.

9. mrcprz

mrcprz

Favori Kamış:
    D.A.M. 665 FD makina,SHAKSPEARE Potenza kamış.
    En İyi Avı:
    Yayın 4,80 kg Sakarya-Osmaneli
    eğerce yi boş bırakmışsın sanırım.eğercede kalkan mezgit güzel çıkar.bunun dışında aşırı derecede vatoz var.kısaca benim bugüne kadar çektiğim 3 çeşit balık var kalkan mezgit ve vatoz...

10. Atos

Atos Bülent ERDİK

Favori Kamış:
    OLTA + ZIPKIN
    En İyi Avı:
    birde resimli yapalım dedim

Bursa da bulunan arkadaşlarım mutlaka bu avlakları biliyordur ama bursa dışından gelecek arkadaşlara belki yardımcı olur düşüncesindeyim.

FISTIKLI

KAPAKLI

NARLI

GEMLİK

GEMSAZ + KUMSAZ

KURŞUNLU

GÜZELYALI

MUDANYA

TRİLYE

KARACABEY / BOĞAZ

UMARIM ARKADAŞLARIM FAYDALANIRLAR ....

SAYGILAR BENDEN ....

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 7 Ocak 2008
  11. celal

celal celal dere

Favori Kamış:
    olta nın hertürlüsü
    En İyi Avı:
    çıpura almıştım zamanında 400 gr
    bütün agbilerim ellerinize saglık okadar bilgi yüklemişinizkii uzayda da yaşasa bir insan bursa körfezine gelipte balıksız dönmesi imkansızlaştırmışınız :D tebrik etmekten başka bişey gelmiyo aklıma...bende bursada yaşıyom ama İZMİRLE ilgili merak ettiginiz bir konu olursa elimden geldigi kadar yardımcı olmaya çalışırım c.dere...:) (eski İZMİRLİ yeni BURSALI):)

12. alaverd

alaverd

Favori Kamış:
    Olta
    En İyi Avı:
    Kefal 45 cm.
    Emeği geçen herkesin eline sağlık... Konu çok güzel oluşturulmuş, teşekkürler...

Ben de 15 Mart'ta misafir olarak Mudanya'da olacağım. Ankara'lıyım, deniz balıkçılığı konusunda acemiyim. En azından Pazar günü müsait olacağım, gelmişken olta atmadan dönmek istemiyorum. Belirttiğim tarihte hangi yemle, nereden ne balığı alabilirim? Veya tekne ile açılmak şartsa nereden tekne kiralayabilirim? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler...

13. kursat

kursat kursat

Tirilyede iskelenin ilerisinde dalga kıranın içe bakan kısmında geçen hafta 05-07-2008 ctesi gece sabah 5 e kadar güzel istavrit tuttuk.Yanımızdakiler zargan çektiler tek tük. dip ile gelincik çektik 1 tane. boru kurdu ile ve tavuk göğsüne iyi geliyorlar.Kıyıda 1,5-2 metre derinde balığa ulaşmak mümkün.Bu hafta sonu gene oradayız.Ya kısmet diyeceğiz...

14. ali_agir

ali_agir ALİ

Favori Kamış:
    D.A.M 2,10 KAMIŞ
    23/08/2008 tarihin de tekne ile mudanya arnavutköy limanından kumyakaya doğru yıldıztepenin bitiminde çok güzel istavrit aldık yarım saat yaptı. Attığımız 7 li çaparilerden 4 adetten az istavrit almadık.

15. kursat

kursat kursat

güzel av olmuş tebrikler.Bende geçen ay turanköyde tekneyle istavrite çıktım.çparim 11 li idi bir iki defa 10 tane geldi.Çaparide yeşil renk denemenizi öneririm.Yeşile çok daha fazla balık vuruyor.

Bu arada tirilyede çok güzel zargana çıkıyor.Geçen hafta biz balıktayken zargana takımı yanımızda yoktu.ancak sırf zargana için gelenler at çekte iyi zargana çektiler Allah izin verirse vede rast gelirse bizde bu hafta sonu tirlyede dalga kıranda zarganaya gideceğiz. iyi günler.

16. BLUES32

BLUES32 murat

bende gemlik yada narlıda nerelerde levrek yada lüfer yakalayabilirim?vee ne tür olta kullanmalıyım?teşekkür ederim...

17. egerce1978

egerce1978 HALİL

merhaba

egerceyi soran varsa eğer harzaman istavrit ve mezgit var kalkan ise sabır işi kısmet yani bu arada biz eğerceden biraz ilerde kapanca var mırmır seven arkadaslara solucan olmak şartıyla tavsiye ederim saygılar

18. Ordinaryus

Ordinaryus osman

Favori Kamış:
    shimano
    En İyi Avı:
    6.9kg levrek imzadaki:D
    ya ben seni tanımıyorum sen mudanyanın ıcınden degilmisin ben her yaz kıyıdan olta atarım

19. chaqaron

chaqaron Osman

Favori Kamış:
    shimano
    En İyi Avı:
    6,960 levrek 7 kg gelmedi heralde balık dısarda kaldıgı için su salmıs olacak:D

ben yesil denedim hic verim alamadım beyaz denedim yene verim alamadım en cok simliyle tutuyorum ama her zaman kendimin yaptıgı çaparileri tercih ederim bu aradaa Hüseyin abi(veteriner) ye giderseniz veteriner orda kırmızı kancalı sarı tüylü çapariler var onlarda iş yapar Osman söyledi deyin o anlar yazın balık tutuo falanda diyin
    hazır çapariler off özel yapım çapariler on:D

20. kursat

kursat kursat

dediğim gibi biz yeşille tuttuk hatta başta ben beyaz ve simli denedim ama çok tutamadım nasılki yeşili taktım 11 li çaparide 10 tane çektim 7-8 tane çektiğim sefer çok oldu.. 5 kişi 200 den fazla istavrit tuttuk. ben ne zaman çapariye gitsem yeşilden başka renk götürmem.

iyi günler.